Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś czytał? Czy ktoś zna?
Autor Wiadomość
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-03-31, 12:33   Czy ktoś czytał? Czy ktoś zna?

Czasami jesteśmy ciekawi jakiegoś tytułu i czy ktoś z obecnych go zna, więc to dobre miejsce na takie ogóle dyskusje i wymianę opinii na temat różnych książek i autorów.


Jestem ciekawa czy ktoś czyta Jacka Dukaja? Konkretnie chodzi mi o "Lód" ale inne jego książki też jak najbardziej.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-03-31, 12:38   

Ach Dukaj! W krainie Niewiernych dostałam na gwiazdkę od mżonka gdy jeszcze nie był mżonkiem. Mina teściów bezcenna :D Czytałam też Król Bólu i Córka Łupieżcy. Co tu wiele mówić czyta się to inaczej,, ale warto. Odnoszę wrażenie pewnego upośledzenia postaci kobiecych

[ Dodano: 2016-03-31, 12:40 ]
A Hyperion Dana Simmonsa? Dla mnie coś niebywałego! Cała seria jest ucztą
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-03-31, 13:47   

maat_ upośledzone postaci? :D Teraz mnie zaciekawiłaś :D Jak skończę Mankella, bo już wzięłam się za kolejną to sprawdzę Dukaja. Trochę się tylko obawiałam czy nie jest to zbytnio udziwnione, ten cały świat no ale okaże się. Z polską fantastyką nie jestem zbytnio zapoznana, więc powoli chcę nadrabiać. "Achaja" Ziemiańskiego też mnie zainteresowała.

Dana nie czytałam.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-03-31, 14:29   

Czytałam Achaję dobrze sie czyta. A Dukaj na maksa udziwniony, na powiedzmy 700 stronach Krainy Niewiernych kobiety i to na maksa dziwaczne są na kilku. Uwielbiam Polską i w ogóle słowiańską fantastykę - Rosyjską, Białoruską i Ukraińską

[ Dodano: 2016-03-31, 14:48 ]
Z tych, których czytałąm wszystko lub prawie wszystko to lubię tak:
Piekara, Komuda, Pilipiuk, Zagańczyk, Wasiljew, Szkolnikowa, Sobota, Sawicki, Sapkowski, Ratkiewicz, Patykiewicz, Pacyński, Olszówka, Mortka, Małecki, Łysiak tomasz, Lynch Scott, Lewandowski Konrad, Kres! , Kossakowska (żona Grzędowicza, pisze świetnie), Kosik!, Kornew, Kołodziejczak, Grzędowicz, Gromyko, Glukhovsky, Foryś, Dębski Rafał, Ćwiek, Bułyczow, Błotny, Bielanin,


Inni:
Zelazny, Zajdel, Simmons, Sanderson, Rothfuss, Rice, Prachette, Moore Christopher (genialne cudowne, zapłaczesz się ze śmiechu zacznij od Brudna Robota!!!!), MacDonald (hindupunk cudo!), Herbert, Harris C. S., Haggard, Gibson (Neuromancer - powieść która stworzyła cyberpunka), Crowley (o to się ciężko czyta), Croggon, Clarke !, Brett, Abercrombie,
Najwspanialsza, najgenialniejsza fantastyka kobieca jaką w życiu czytałam Carriger, do tego na wesoło i w wiktoriańskiej Anglii wilkołaków, wampirów itd

Spisywałam z mojej listy przeczytanych dlatego wyszło mi alfabetycznie
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-03-31, 19:32   

maat_, z wymienionych przez ciebie czytałam coś Piekary, Komudy, Pilipiuka, Kossakowskiej (uwielbiam wszystko, co napisała o aniołach, ale inne książki jakoś tak mi nie leżą...), no i Ćwieka (Kłamca :love: ), Rice, coś Prachett'a i Christophera Moore'a (zgadzam się, można się popłakać ze śmiechu - Najgłupszy anioł jest moim ulubionym lekarstwem na przedświąteczną gorączkę :) )
No i Achaja! Genialna, choć Pomnika cesarzowej... nie tknęłam. Jakoś tak nie miałam okazji...
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-03-31, 20:59   

To koniecznie Carriger!!!! koniecznie posiusiowujesz tak samo na na Moorze ale w kobiecych wiktoriańskich klimatach:
1. Bezduszna
2. Bezzmienna
3. Bezgrzeszna

Świetne są.

A czytałaś Kossakowskiej Takeshi 1 i 2 też świetne, no i genialny Grill galaktyka tez można momentami się na śmiać
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-04-03, 12:39   

maat_, Niestety, po "Zakonie krańca świata" i "Rudej sforze" nieco się zniechęciłam :) Nie byłam w stanie przez to przebrnąć.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-04-03, 13:01   

Cascabel, Ruda sfora ma świetną puentę, warto dobrnąć. a Zakon był słabszy. Za to Takeshi 1 i 2 świetne a przy Grillu się uśmiejesz
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2017-01-03, 00:55   

Bardzo lubię tematykę przetrwania, nie tylko w literaturze ale i w filmach. Macie ulubione książki tego typu? Najlepiej chodzi mi o życie na jakichś tropikalnych wyspach lub w górach, gdy jest pełno śniegu :oczęta: Szukam czegoś takiego jak skończę to, co teraz czytam.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-01-03, 08:55   

Pierdomenico, Element przetrwania w górach w klimacie fantastyki postapokaliptycznej to "Dopóki nie zgasną gwiazdy" Piotra Patykiewicz. Dukaj to to nie jest, więc wzniosłości w tym nie ma, typowa literatura do szybkiego czytania
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2017-01-03, 09:43   

maat_, wszystko co nie jest Dukajem, jest dobre :haha: sprawdzę sobie, chociaż najbardziej mi zależy na takich bardziej realistycznych, bo przyznam, że właśnie ów wspomniany Dukaj, mnie skutecznie zraził póki co do tego typu polskiej literatury :( (żadna inna książka mnie tak nie wykończyła)
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-01-03, 10:24   

Pierdomenico, A nie nie! Tu Ci nic nie grozi! tu się czyta łatwo, wręcz samo się czyta. :D Dukaj powinien mieć jakieś ostrzeżenia na okładce :D

Mój ostatnio czytał o jakiejś nieudanej wyprawie wysokogórskiej, chyba o tej w której Polacy zginęli. Nie pamiętam tytułu, napisałam mu żeby podał tytuł ale jeszcze mi nie odpisał
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2017-01-03, 10:27   

maat_, ale beletrystyka, czy reportaż albo biografia? No ja nie mogę przeżyć tego, że mam takie dwie cegły jego, zajmują tyle co 4 lub nawet 6 normalnych książek :( Jeszcze się nie pozbyłam, może kiedyś dokończę khe, khem :haha:
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-01-03, 10:29   

Pierdomenico, Mżonkowiec czytał wspomnienia tego co przeżył, taka normalna książka, duzo śniegu, mocno zimno, urazy i brak schronienia, żadnych wydziwień
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-03-08, 20:03   

czy ktoś zna? ma? wie co to jest?

_________________

 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-03-09, 07:44   

To jest "Encyklopedia stworów wszelakich".

[ Dodano: 2017-03-09, 07:45 ]
Mam nadzieję, że pomogłem.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-03-09, 13:19   

werniks, hahaha xd

ale chcialabym wiedziec czy taka ksiazka istnieje ;) i gdzie ją dostać.
_________________

 
 
szczerbus9
[Usunięty]



Wysłany: 2017-03-09, 16:53   

Znalazłem to cudo na jednym z serwisów czytelniczych...
https://www.wattpad.com/s...%B3w-wszelakich
wygląda to jakby jakiś użytkownik pisał od nowa bestariusz... przepatrzyłem kilka stworów i nawet ciekawie to wygląda...
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-03-10, 03:49   

szczerbus9, "z tond" D:
_________________

 
 
szczerbus9
[Usunięty]



Wysłany: 2017-03-10, 18:16   

BlueAlien, tak się zastanawiam z kąd to... a to z tond... czyli jednak czytasz...
Przyznaje się bez bicia, z poprawną pisownią jestem na bakier... dlatego pisałem ostrzeżenia o błędach...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...