Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pierdomenico
2016-02-14, 15:54
Manual czy automat?

Manual czy automat
Manual
66%
 66%  [ 4 ]
Automat
33%
 33%  [ 2 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-14, 15:35   Manual czy automat?

Wolicie skrzynię ręczną czy automatyczną? Ja wybieram ręczną.
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-02-14, 15:50   

A ja bym chciała mieć kiedyś automat :D przy jeździe w mieście to spore ułatwienie, a rajdy robię sobie na PS4 :p

[ Dodano: 2016-02-14, 15:53 ]
Wiem walnęłam się przy pisaniu a Ty już zdążyłeś się doczepić haha Temat do przesunięcia do techniki i sprzętu bo tam bardziej pasuje :p
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-14, 16:25   

Manualną, bo z automatyczną nie jeździłem :bezradny:
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-14, 16:28   

Pierdomenico, jestem szybszy niż przeciąg :]
Może być przesunięty - mnie tam wsio ryba. Ty tu rządzisz :p
Apparition, nic nie straciłeś...
 
 
impala1967
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-14, 16:46   

Manualna, automatyczna jest nudna i brak mi sprzęgła. Poza tym lubię duże samochody, nikt normalny nie robi jeepa z automatyczną skrzynią biegów.
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-02-14, 18:17   

impala1967, Moja teściowa ma dużego jeepa z automatyczną i z przełącznikiem na wirtualne biegi manualne. Cała nasza rodzina ma automaty: mój tata, moja mama i my też, mżonek sobie chwali
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-14, 18:22   

Przecież przerzucanie biegów to sama frajda :D
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-14, 18:25   

Apparition, też nie rozumiem tej fascynacji automatem. Manual to manual; i prawa ręka ma co robić i lewa noga i można poszaleć. Szczególnie zimą - TYLKO MANUAL. A automat - dla babć.

[ Dodano: 2016-02-14, 21:58 ]
I oczywiście tylny napęd (lub 4x4)
 
 
Moris299





Wiek: 26
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 305
Wysłany: 2016-02-25, 20:21   

ja nie lubie zmieniać biegów o ludzie jakie to straszne, wolę się w pełni skupić na jeździe niż machać ręką i nogą w trakcie jazdy :D

obecnie się jeszcze uczę (właśnie mam wyjeżdżone 30 godzin Elką jutro idę się na egzamin praktyczny zapisać :D ) ale już jeździłem automatem (co prawda nie po mieście ale po ulicy już jeździłem :D ) i jakoś tak wygodniej

Ale słyszałem, że ponoć ręczną skrzynią biegów szybciej się rusza i rozpędza nie wiem jak to jest w praktyce
_________________
 
 
Lokietek 





Wiek: 34
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 325
Skąd: Mazury
Wysłany: 2016-02-25, 21:14   

Oczywiście, że manual. Ma się większą hmm władzę.
Poza tym, sporo jeżdżę starymi samochodami (nie swoimi) a tam zawsze i tylko manual, nie chciałbym się odzwyczaić.
Za dużo też nie chcę się wypowiadać, bo jechałem tylko dwoma z automatem.

Moris299, Jak pojeździsz trochę to przerzucanie wejdzie Ci w nawyk, nawet nie będziesz tego zauważał.
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-26, 00:46   

Moris299, z manualną skrzynią możesz szybciej reagować. Zwykły automat zanim zareaguje na redukcję musi chwilę "pomyśleć", ręcznie szybko zmieniasz bieg na potrzebny i jedziesz dalej. Czasem takie ułamki sekund, a nawet sekundy mogą uratować życie - szczególnie w trasie. W zimie, jak się zakopiesz, to z manualną skrzynią masz większą szansę wygrzebać się z zaspy, niż z automatem i na pewno zrobisz to szybciej....
Lokietek ma rację: pojeździsz trochę to przerzucanie wejdzie Ci w nawyk, nawet nie będziesz tego zauważał.
Hołek czy Kubica też od razu nie byli mistrzami kierownicy ;)
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-02-28, 11:09   

W te wakacje będę miała (prawdopodobnie...) drugie podejście do kursu na prawku, ale teraz na takie tylko dla automaty - może to pomoże mi się bardziej skupić na prowadzeniu. Choć nie wiem, czy coś pomoże z moim podstawowym problemem, a mianowicie tym dziwnym problemem "odwracania" się w głowie znaków i kierunków (wynikającym z dysleksji rozwojowej). A może uda mi się przekonać instruktora, by unikał pytania mnie "co oznacza dany znak" (jeżeli chodzi o np. nakaz skrętu w prawo), bo wtedy problemów nie było - jechałam tak, jak widziałam.
Może ktoś zna sposób na tego typu problemy?
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-28, 13:09   

Cascabel, uciekamy w offtop. Jedyne, co mogę doradzić (nie jestem instruktorem ani psychologiem) to to, że musisz wykuć wszystkie znaki na pamięć (znaki MUSISZ znać), inaczej polegniesz na egzaminie albo na drodze (z niekorzyścią dla innych). Pogadaj z psychologiem, może coś Ci doradzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...