Poprzedni temat «» Następny temat
Pokemon GO
Autor Wiadomość
HighwayStar 





Wiek: 27
Dołączyła: 14 Lip 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-07-15, 11:49   Pokemon GO

Hej, gracie może w Pokemon GO. Ja tak, z pewnymi przerwami, ale teraz to już wiadomo, gram dosyć regularnie. A Wy gracie?
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2020-07-15, 16:05   

Grałem przez miesiąc. Takie same gówno jak obecne generacje na konsolach. Ta seria zdechła na Black 2 and White 2.
_________________
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2020-07-15, 16:38   

Nigdy nie grałem w żadną grę z pokemonów ¯\_(ツ)_/¯
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
HighwayStar 





Wiek: 27
Dołączyła: 14 Lip 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-07-15, 16:59   

Mi się raz trafiło na gameboyu, co kumpel kiedyś u mnie w domu przypadkowo zostawił i teraz Pokemon GO. Mam wrażenie, że im jestem starsza, tym infantylnieję. Chyba zaczyna uderzać kryzys wieku ćwierćwiecznego. Człowiek stoi na granicy bycia między młodym a dorosłym.
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2020-07-15, 17:09   

Pokemony skończyły się na kill em all
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2020-07-15, 18:19   



Tu jest filmik mówiący co poszło nie tak w tej marce.
https://www.youtube.com/watch?v=4Bbjq9_mKMU

Co poszło nie tak jako powinno
Ja dodam od siebie że błędem było zrobienie z kompozytora muzyki czyli Junichiego Masudy głównym producentem gry. Fakt muzę robi do gier zarąbistą, ale jeśli o resztę chodzi to po prostu dramat, a Omori nie potrafi w scenariusz. Fabuła ewidentnie widać że jest pisana na kolanie. Jak twórcy pokazują Concept Arty to naprawdę wszystko wygląda pięknie ale wykonanie już fatalnie. Ciekawe jak gry dziś by wyglądały gdyby Satoshi Tajiri cały czas nadzorował tworzenie gry, bo chłopinę niestety wszystko przerosło po drugiej generacji i robi teraz za prezesa ale nie ma nic do gadania z tego co wiadomo, bo warunki dyktuje Pokemon Company. Kolejny duży problem to niechęć zainwestowanie w nowych pracowników. Większość z ludzi, którzy tworzą grę to freelancerzy albo stażyści zatrudnieni do momentu ukończenia gry. Po premierze mówi się im bye bye.

Remakes:
Jak Fire Red i Leaf Green (remake 1 gen. Red i Green), Heart Gold i Soul Silver (remake 2 gen. Gold i Silver) miały dorzucony dodatkowy kontent, którego nie miały oryginały to już Omega Ruby i Alpha Sapphire (remake 3 gen Ruby i Sapphire) miały ogołocony kontent względem oryginałów. Omori i Masuda wytłumaczyli to tym że po co się męczyć z dodatkami jak ludzie teraz i tak grają na smartphonach. Facepalm.

Design Stworków i Zawarta Ich Ilość w Danej Grze:
Jak np pierwsza generacja miała takie fajne potworki, druga zwierzątka to od trzeciej zaczęły się dziwactwa (Ósma generacja ma najbardziej zjebany design Poksów wg opinii graczy). Ewidentny brak pomysłów i coraz mniej nowych.

Ilość nowych gatunków w danej generacji
Generacja I - Red, Blue i Yellow: 151
Generacja II - Gold, Silver i Crystal: 100
Generacja III - Ruby Sapphire i Emerald: 135
Generacja IV - Diamond, Pearl i Platinum: 107
Generacja V - Black (2) i White (2): 156
Generacja VI - X i Y: 72
Generacja VII - Sun i Moon (później wyszły wersje Ultra), i LGPE: 88
Generacja VIII - Sword i Shield: 87

Bezczelny Cashgrab
Gdy wyszła generacja szósta, to na 3DS powstała aplikacja o nazwie Pokemon Bank gdzie za drobną opłatą 20 zeta za rok można było przechowywać złapane Pokemony i przenieść swoich ulubieńców do nowszych gier. Obecnie powstał Pokemon Home na Switch i tu zaczyna się kołomyja, ale o co chodzi? A oto że ta apka to jakiś bullshit. Otóż musisz ją pobrać na konsolę by dumpować do niej Poksy ale by wymieniać się z innymi graczami to musisz pobrać też tą apkę na swojego srajfona, zlinkować to potem ze swoim kontem Nintendo i Home na Switch i dopiero masz dostęp do GTS, Wonder Trade ale i tak ograniczony, bo jak chcesz mieć full opcję i trochę więcej boxów niż Bank na 3DS to musisz zapłacić jakoś 68 zeta na rok. Są tańsze opcje ale i tak gówniane jak np. 15 zeta za 3 miechy. I tak nie ma to sensu bo Ósma generacja nie ma zakodowanych wszystkich stworków na obecną chwilę (Po pierwszym DLC dorzucono jakoś ponad 100).

Ta marka powinna już dawno zdechnąć ale jak wiadomo dojnej krowy nie oddaje się na rzeź. Jest jeszcze taka teoria, że być może dwunasta generacja będzie ostatnią, bo cały chiński zodiak zostanie wykorzystany, ale to tylko teorię.
_________________
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2020-07-15, 19:23   

ChaserJohnDoe napisał/a:
Jest jeszcze taka teoria, że być może dwunasta generacja będzie ostatnią, bo cały chiński zodiak zostanie wykorzystany


Jak skończy się zodiak to przyjdzie pora na reworki i remake każdej wersji :D
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...