Poprzedni temat «» Następny temat
Fatalna czarownica
Autor Wiadomość
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2018-10-03, 10:31   Fatalna czarownica

Zaczęłam jakiś czas temu oglądać fatalną czarownicę i wydawało mi się, że odnalazłam to, o czym kiedyś dyskutowały dziewczyny: dorośli ignorują problem, nie jesteś w stanie uwolnić się od prześladowcy, niby kary są, ale nie ma większych konsekwencji.
Ale potem nagle zaczęłam widzieć zmianę. Przytarcie jednej dziewczynkę nosa uknutej przez jej siostrę z nauczycielkami, wyciąganie konsekwencji. To, ze dorośli rozumieją, ze dziewczynki się nie lubią i wobec tego stosują pedagogiczne podejście - takie, o którym słyszałam do tej pory tylko na zajęciach.
I około 10 odcinka zmienia mi się zdanie na temat tego serialu, bo jest pokazane jak ktoś, zamiast wylać dziecko z kąpielą - usiłuje pracować.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2018-10-03, 11:08   

Cascabel, Jeśli nauczyciele knują cos z uczniami by ukarać kogoś to to raczej nie jest to czego jako rodzic bym oczekiwała. Mysz ma obecnie w grupie nowego chłopca w trakcie diagnozy, który bije inne dzieci, w poniedziałek matka dostanie ode mnie ostrzeżenie, ze jeśli nie ogarnie dziecka to zawiadamiam MOPS o niewydolności wychowawczej. Kompletnie wisi mi praca z tym dzieckiem, mnie interesuje tylko by przestał robić traumę mojemu dziecku, czy przestanie to robić bo zrozumie że tak nie można czy dlatego że zaliczy lanie i się wystraszy nie ma dla mnie żadnego znaczenia. To czy ktoś mnie nie okrada czy nie napada, bo wie,z e to złe czy dlatego, zę boi się więzienia nie ma dla nikogo żadnego znaczenia.
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2018-10-03, 11:14   

maat_, W przypadku gdy obie dziewczynki w sumie są winne i w konflikcie, to wskazana jest praca a nie przenoszenie dziecka dysfunkcyjnego do innego środowiska. Odcięcie jest bardzo ryzykowne. Z reguły dziecko da się ustawić... z reguły.
A to knucie polega na tym, że siostra poinformowała nauczycielki o tym co robi jej siostra i jak najlepiej temu zaradzić. Co może się okazać skuteczne. Nauczycielki posłuchały i zrobiły jak uważały.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2018-10-03, 11:22   

Cascabel, Nie ogladałam, dlatego nie czuję tematu.

Co sie stanie z tym chłopcem wisi mi kompletnie, moim psim obowiązkiem do tego sankcjonowanym prawem jest opieka i ochrona mojego dziecka.
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2018-10-03, 11:40   

maat_, to fakt i powinnaś zgłosić jak najszybciej. BEZ ostrzeżenia.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...