Poprzedni temat «» Następny temat
Anime
Autor Wiadomość
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-03-30, 16:33   

Kolejna bajka która na bank będę oglądał na wiosnę
Zwiastuny:
https://www.youtube.com/watch?v=M2dMgps3emY
https://www.youtube.com/watch?v=u2h_--ng8rk
https://www.youtube.com/watch?v=esrwdJif-vc
_________________
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-04-01, 09:56   

Za godzinę premiera reboot'u Shaman King. Torrek zapewne chwilę później. Jak co to podlinkuje.
_________________
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-04-02, 08:32   

Torrek wyszedł dopiero dziś. Link poniżej.
https://nyaa.si/view/1366203

Shaman King ma mieć 52 odcinki czyli nie wróży to dobrze.
_________________
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-07-26, 18:34   

https://www.youtube.com/watch?v=QYfdanAahVI

Zna ktoś? Poleca ktoś?
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2021-07-26, 19:33   

Znam, polecam. Oglądałem pierwszy sezon i spinoff cells at work black ale jest jeszcze drugi sezon którego nie widziałem.

Ogólnie to fajne anime, takie "bubbly", płytki krwi są kawaii. Co do takiej faktycznej wiedzy to jest dosyć podstawowa i oczywiście nie jest reprezentowana stricte biologicznie, wszystko jest personifikowane więc białe krwinki walczą z personifikowanymi wirusami używając noży, czerwone krwinki to ludzie którzy pracują jako kurierzy itp. Ogólnie to przyjemnie się ogląda, trochę wiedzy z tego można wyciągnąć jak się chce, np. dla mnie ciekawe były interakcje co do formowania się alergii, ale jak mówiłem, to nie jest jakieś mega źródło wiedzy, raczej anime oparte o schemat który jest przyjemny w oglądaniu i zawiera trochę wiedzy.

Cells at work black czyli ten spinoff to kompletnie inna bajka. To ciągnącą się, depresyjna opowieść o desperackiej walce o przetrwanie i uratowanie umierającego świata, gdzie głównie bohaterowie robią wszystko co w ich mocy jednak jako komórki krwi nie mają tak dużego wpływu na ciało i ostatecznie wydarzenia są poza ich kontrolą, co nie powstrzymuje ich przed desperackimi próbami uratowania tego co jest od dawna stracone. To jest nadal dobre show, świetnie napisane ale nie wzbudza pozytywnych emocji. Przez cały czas chcesz tylko żeby te biedne krwinki przestały tak cierpieć. Nie zdradzę zakończenia.
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-07-26, 20:46   

Husarz712, wiesz może gdzie można obejrzeć?
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2021-07-26, 21:17   

Ja oglądam na animekisa ale tam akurat nie ma drugiego sezonu z tego co pamiętam. Możesz też spróbować kissanime albo gogo anime jak będziesz potem chciała obejrzeć drugi sezon
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-07-26, 21:49   

Husarz712, A po polsku?
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2021-07-26, 22:11   

Nie wiem, nie oglądam po polsku. Spróbuj crunchyroll może oni będą mieli napisy
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-07-26, 23:20   

Husarz712, dlaczego nie oglądasz po polsku?
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2021-07-27, 00:03   

Bo po polsku znacznie ciężej znaleźć jakiekolwiek dobre źródła. Jak są jakieś mainstreamowe anime jak my hero academia to nie jest duży problem ale jeśli chodzi o coś niszowego pokroju np. sakamoto desu ga to tego anime z polskimi napisami ciężko będzie gdziekolwiek znaleźć. Fanbase też jest bardzo ograniczony jak nie oglądasz po angielsku a oni bardzo często mają świetne memy albo dają dobre informacje na temat źródeł, mangi, książek albo jak strona się posypie to dają info o innych stronach gdzie można obejrzeć odcinek. Mangi po polsku to w ogóle tragedia jest, cokolwiek co nie jest mainstream nie będzie najprawdopodobniej w ogóle miało tłumaczenia albo będzie je miało zarzucone w połowie. Nawet po angielsku często się zdarza że jakaś dobra niszowa manga nie jest tłumaczona na bieżąco.

I to są benefity przy których pomijam to że oglądając po angielsku przyzwyczajasz się do języka i łatwiej ci przychodzi czytanie i rozumienie go.
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-07-27, 01:19   

Husarz712, Tylko że wraz z językiem idą smaczki z danego kraju. Lub ichniejsze wyrażenia frazeologiczne.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-07-27, 06:33   

BlueAlien, myślę, ze możesz oglądać w natywnym języku twórców jeśli tak wolisz. Nic nie stoi na przeszkodzie. Powiem więcej, anime możesz znaleźć w innych językach świata. Husarz ogląda z angielskimi napisami, ja lubię kanadyjski dubbing, ktoś woli polskie napisy. Trochę nie rozumiem sedna problemu w tej kwestii.
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2022-07-21, 09:15   

Mamy nowego challengera do najgorszego kurwa protagonisty jakiego w życiu widziałem.

"Harem in the Labyrinth of Another World"



Chryste co za absolutna tragedia. Śmieciowe isekai to po pierwsze ale tak przede wszystkim to protag.

Ok, idźmy po kolei bo to spierdolenie kołem się toczy:
- Generyczny wstęp do isekai z jakimś bonusowym ekwipunkiem który jest kompletnie op (ale to najmniejsza z jego wad)
- Protag jest dosłownie morderczym psychopatą, pozbawionym jakiejkolwiek empatii
- Zabił jakichś 6 ludzi na dobry początek swojej przygody i narzekał potem tylko na to że pobrudzili mu ubrania
- W następnej scenie, dowiaduje się że jeden z wieśniaków którym pomógł wziął dla siebie jeden kawałek szmaty z łupów bitwy które powinny należeć do protagonisty - wioska sprzedaje wieśniaka w niewolę za karę ale czekajcie to się robi tylko gorsze - protaognista jest przy tym wszystkim obecny - sugeruje tradycyjną karę dla złodzieja, potem dopiero się dowiaduje jaka jest ta kara. Złodziej jest zabrany sprzed twarzy protaga a starszy wioski jest smutny że członek ich społeczności zostaje sprzedany w niewole za coś tak małego. Protag zdaje sobie z tego sprawę i słyszy że rodzina tego typa który ma zostać sprzedany, zostanie bez chlebodawcy - jaka jest reakcja protaga? Obrusza się że starszy wioski nie powiedział tego na głos i ostatecznie stwierdził że nic z tym nie zrobi bo na chuj XD typ jest sprzedany i protag chętnie bierze kase XD
- W następnym mieście protag spotyka handlarza niewolników który oferuje mu sprzedaż młodej niewolnicy seksualnej. Reakcja protaga? "Sign me the fuck up" XD Chryste to jest dosłownie złoczyńca przecież
- Ale nie tak szybko bo dziewczyna dużo kosztuje a protag nie ma wystarczająco dużo kasy. Jego rozwiązanie? Najpierw próbuje zdobyć kasę w labiryncie zabijając jakieś gówniane potworki (z czym ma ogromny problem mimo jego op ekwipunku btw) a potem stwierdza że to nie wystarcza, więc obmyślił plan, z premedytacją zaplanował morderstwo, zakradł się w nocy do domu grupki bandytów, dosłownie ich brutalnie zamordował jak spali, z zimną krwią, odciął im ręce jako trofea i po tym wszystkim, jedyna emocja jaka go naszła to radość że może sobie wreszcie kupić tą niewolnicę (XDDDD)

Ale to jeszcze nie wszystko! Bo na początku drugiego odcinka jest scena z "alternatywnej przyszłości" gdzie protag zrobił dziecko jakiejś lasce w tej pierwszej wsi gdzie się pojawił, po czym uciekł, poszedł w świat, brać udział w przygodach. Po kilku latach wrócił, spotkał swojego syna, gówniak jakieś 8 lat, typ dał mu miecz (XD) powiedział żeby dbał o matke i spierdolił nawet się z nią nie witając XD Jaki absolutny ludzki odpadek XD

Jedyna część tego gówna którą się fajnie ogląda to jak protag racjonalizuje sobie wszystkie swoje decyzje i robi mentalne gimnastyki, próbując jak tylko może, żeby przedstawić się sobie samemu jako bohater i dobra osoba, robiąca odpowiednie rzeczy hahahahaha

Typ jest dosłownie psychopatycznym mordercą, pozbawionym jakiejkolwiek empatii, handlującym niewolnikami i unikającym jakiejkolwiek odpowiedzialności. To najgorszy ludzki śmieć jakiego widziałem w anime - inni złoczyńcy przynajmniej mają na tyle szacunku do siebie i świata żeby faktycznie zdawać sobie sprawę że robią coś złego, ten zjeb autentycznie uważa siebie za bohatera.

Nigdy nie sądziłem że znajdę gorsze anime niż "8th son? Are you kidding me?" ale ludzkość ewidentnie lubi zaskakiwać.

1/10 przynajmniej artstyle nie jest kompletnie beznadziejny
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2022-07-21, 11:02   

Husarz712, lepiej się czyta twoją recenzję niż zasługuje na to ten badziew. 10/10 :tak:
 
 
Blacks 
Blacks
Czarny





Wiek: 31
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 988
Wysłany: 2022-07-24, 18:44   

Husarz712, hmm, brzmi trochę jak komentarz co robią gracze w grach, kiedy wiedzą, że wszystko im wolno. ;) Wiem zapewne, że to tylko idiotyczny isekai i nie jest tak głęboki, ale tak brzmi, chyba że po prostu jest to mój wniosek, który przeszedł przez twój filtr i tak to po prostu brzmi. xD

Edit, Ostatnio rewatchowałem Welcome to N.H.K. z Nacią, wciąż polecam z całego serca. ;)
_________________
No time to waste, but make your pace.
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2022-07-24, 23:09   

Blacks, Komentarz na temat tego co robią gracze w grach to był w takich anime jak the rising of shield hero albo infinite dendrogram, tutaj to jest naprawdę nieironiczne, to widać, słychać i czuć :D
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2022-07-28, 23:22   

Yo Chaser, oglądasz Call of the Night? Zdecydowanie czuję że to jest coś co by ci się spodobało, bazując na podstawie twoich poprzednich waifu, myślę że Nazusa jest w twoim guście
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2022-08-02, 17:04   

Husarz712, Na razie jestem po jedym epku, a Nazuna fajna waifu, bo jakiś czas temu mangę czytałem ale z powodu braku czasu dropnołwem.
_________________
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2022-08-02, 19:04   

Nie chwaliłem się, ale oglądałem AoT. Skończyłem na ostatnim sezonie na jakimś 5-6 odcinku i mi się znudził xd chociaż na początku wciągał mocno.
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...