Poprzedni temat «» Następny temat
Kreskówki
Autor Wiadomość
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-05-21, 07:42   

werniks, :tuli:
 
 
singri 
singri





Wiek: 39
Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 459
Wysłany: 2017-05-21, 09:21   

Cytat:
[ b]singri[/b]

swoją drogą jestem wielką fanką TF... wiesz może gdzie można obejrzeć wszystkie odcinki od G1 przez Armade, Beast Wars (obie częsci), Cybertron, Energon, Prime, Animated, Rescue Bots i inne różne różniaste odmiany?


Na żądanie niech się stanie:

http://www.kreskowkazone....na=Transformers

Na pewno można tam obejrzeć Prime, Animated, Robots in Disguise, Transformers: The Movie. Wiem, bo to akurat oglądałam.

W RB mają jakiś bałagan, są chyba źle podlinkowane.

Co się tyczy G1 i Armady to nie wiem, ale mogę się dowiedzieć, mam znajomą z filmwebu, która jest totalnie zafiksowana na punkcie TF. Nawet mi komiksy na maila podsyła i powoli wprowadza mnie w ten świat.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-05-21, 10:25   

singri,

Komiksy? Tez chce xd

Najbardziej mi zalezy na Armadzie i Beast Machines :)
_________________

 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-22, 18:16   

Ja pierdyle
W 20 odcinku Star vs FOE przez dwie sekundy jest scena gdzie ludzie się całują i wygląda ona tak

I teraz patrzę na polską wersję. Co zrobili poza chujowym dubbingiem i tłumaczeniem zmieniającym kompletnie fabułę?
Wycięli całą scenę
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-05-22, 18:23   

Psssst... Bo zachowania homoseksualne są antyrządowe...
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2017-05-22, 18:24   

Lol myślałem że jego wąsy to nos tego drugiego gościa i tak patrzę "co jest, komuś się omsknęła ręka czy gościu ma złamany nos" :D
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-05-22, 18:26   

Zresztą kiedyś tłumaczenia bajek były lepsze. I było DUŻO mniej cenzury.

Przykład pierwszy z brzegu: Johnny Bravo

https://www.youtube.com/watch?v=iSrdtvmjIVo
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2017-05-22, 18:32   

"Pies, osioł. Oba zaczynają się na m, na jedno wychodzi" :D Jeden z baaardzo niewielu przypadków kiedy tłumaczenie przebija oryginał. Przypomniała mi się scena z Kubusia Puchatka, z żartem który usłyszałem niedawno w angielskiej wersji, bo zawsze oglądałem z polskim dubbingiem, jak w starych dobrych latach przedszkola :D
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-22, 18:36   

werniks napisał/a:
Psssst... Bo zachowania homoseksualne są antyrządowe...

Są szaleństwem
https://twitter.com/pisorgpl/status/866632181157949442

W ogóle cały Disney to też kupa. Pokazali przez sekundy jakieś postaci w tle, nawet nie drugo-trzecio planowe tylko tło. I wielkie halo z tego, "łamio tabu" i się okazuje, że tam w ogóle był problem, żeby ten odcinek pokazać.
https://www.youtube.com/watch?v=ed0_qMVDj8o

Jakbyśmy w latach 90tych byli.

Cartoon Network jakoś nie robi takich problemów i w Clarence (które swoją stroną jest chujową kreskówką) jeden z głównych bohaterów ma nawet dwie matki. Ale Disney się widać cofnął w czasie albo poszedł za Diablo na wschód :bezradny:
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-05-22, 18:40   

icywind napisał/a:
/pisorgpl/


Na początku przeczytałem pisor pl xDDD


Swoją drogą ten "Rekin Finansów" to nieźle nawiedzony jest
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-22, 18:40   

werniks napisał/a:
Zresztą kiedyś tłumaczenia bajek były lepsze. I było DUŻO mniej cenzury.

Ja nie wiem czy lepsze czy nie znałem oryginału ale oglądnąłem dosłownie parę minut tłumaczenia Star i mam dość.
W pierwszym odcinku matka Star dała jej swoją różdżkę i jest to bardzo podkreślane, że ona przechodzi z pokolenia na pokolenie. Nie przeszkadzało to przetłumaczyć im "różdżka twojej mamy wyglądała inaczej" na "wygląda inaczej" czy oni wiedzą co tłumaczą w ogóle?
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-05-22, 18:41   

Najlepsze jest to jego zaprzeczanie samemu sobie, policja zabiła chłopaka za rządów PiS - wina policji, bo jest zdecentralizowana przez PO - policja zabiła chłopaka za PO - wina PO, bo policja była zbyt scentralizowana xDD
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-22, 18:44   

werniks napisał/a:

Swoją drogą ten "Rekin Finansów" to nieźle nawiedzony jest


Nowoczesna chujowa jest ale ten obrazek propagandowy to dopiero jakieś szaleństwo i tylko straszenie jakiegoś totalnie ciemnego ludu
- likwidacja 500+ - tak, bo ktoś się odważy teraz powiedzieć ludziom, że im 500+ zabierze. Zresztą PO teraz propagandowo nawet mówi, że chce 500 na wszystkie dzieci xD
Postraszymy was, że wam zabioro co my łaskawie "daliśmy"
- przyjęcie euro - stara śpiewka, olaboga postraszymy euro.
- imigrantami też postraszymy.
- i gejem

[ Dodano: 2017-05-22, 18:46 ]
werniks napisał/a:
Najlepsze jest to jego zaprzeczanie samemu sobie, policja zabiła chłopaka za rządów PiS - wina policji, bo jest zdecentralizowana przez PO - policja zabiła chłopaka za PO - wina PO, bo policja była zbyt scentralizowana xDD

Policja też zamiast się uderzyć w pierś to rżnie głupa
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-05-22, 18:47   

Co do tłumaczeń...kiedyś sadzono sporo byków...wystarczy wspomnieć o, pożal się Boże, tłumaczeniu ,,Sailor Moon" (np. tłumaczenie ataków czarodziejek ). Cenzura wycięła tam też kluczowe odcinki, najczęściej finały serii. O dzięki Ci Cenzuro, że nie dowiedziałam się za dzieciaka jak wygląda Metalia.
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-05-22, 18:49   

Szatan Serduszko

[ Dodano: 2017-05-22, 18:50 ]
bezn, bo czasy "Sailor Moon" to takie trochę początki. Potem cenzury było coraz mniej, coraz mniej... a teraz wróciła ze zdwojoną siłą.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-05-22, 18:54   

werniks, przedtem cenzurowano sceny gołe w anime i to co nie poprawne kulturowo w danym kraju (wyobraź sobie że w postępowym USA gdy Sailorki wchodziły w obieg zmieniono nawet miejsce dziania się akcji anime...pozmieniano bohaterkom imiona, powymazywano napisy w języku japońskim... chociaż to było wieki temu :D :D :D ).
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-22, 18:58   

OK. Muszę przestać sprawdzać polską wersję bo przetłumaczenie "8 minut" na "6 minut" już mnie zabiło. Nie, nic się nie musiało rymować, po prostu zmienili 8 na 6, bez powodu. Jak? Dlaczego? Czy tłumacze już nie ogarniają po angielsku nawet cyferek?
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2017-05-22, 21:21   

Wy to jeszcze chyba nie widzieliście amerykańskiej cenzury One Piece i Sonic X





Do Polszy oczywiście trafiły wersje hamburgerowe. Pokemony dla przykładu też były ocenzurowane.

James z Cyckami nie był wyemitowany w Hamburgerlandzie i Europie
_________________
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-22, 21:31   

ChaserJohnDoe napisał/a:

Do Polszy oczywiście trafiły wersje hamburgerowe. Pokemony dla przykładu też były ocenzurowane.

Co do pokemonów to pamiętam, że w odcinku z magikarpiem dali liczby z kosmosu bo nie ogarnęli, że bilion to miliard i im nie zatrybiło, że milion * 1000 to wcale nie bilion
https://youtu.be/PWJmdOoAQzQ?t=538
;_;
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-05-22, 21:35   

werniks, haha na koncu najlepsze xD welmie nie wyszedl podryw xd nawet johny jej nie chce... xd
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...