Poprzedni temat «» Następny temat
Kreskówki
Autor Wiadomość
singri 
singri





Wiek: 39
Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 459
Wysłany: 2017-05-01, 13:54   Kreskówki

W święta wielkanocne pokłóciłam się z bratem o seriale animowane. Poszło o to, że ja oglądam "z dzieckiem" pozycje takie jak: "Supa Strikas", "Transformers: Rescue Bots", "Transformers: Robots in Disguise", "Strażak Sam", "My little Pony" czy "Little's PetShop".

Oglądamy razem, potem rozmawiamy - a dlaczego on tak zrobił? A co powinien zrobić? A dlaczego ona tak zareagowała?

Poza tym wymienione przeze mnie seriale mają nawet ciekawą fabułę (np. wątek dra Morocco w Rescue Bots), poza tym mają genialne poczucie humoru.

Tymczasem mój braciszek uważa, że skoro "to dla dzieci" to ja, jako dorosła, na pewno nie znajdę tam nic wartego uwagi. A skoro znajduję, to jestem dziecinna i za głupia na poważne seriale.

Żeby nie być gołosłownym: "TF: RiD", odcinek "W poszukiwaniu zaginionego miasta" - po wielu prośbach Bumblebee decyduje się wysłać swą podwładną i uczennicę na samodzielny patrol. Ale ponieważ się o nią martwi...

Tak, śledził ją :-D Tak, wkurzyła się :-D a potem było jeszcze lepiej :-D

I tak w każdym odcinku. Zawsze znajdzie się coś do pośmiania, coś do przeanalizowania...

A Wy co na ten temat myślicie?

A może znacie jeszcze inne kreskówki, ciekawe nie tylko dla dzieci?

Zaznaczam, że w kategorii "anime" jestem totalnie zielona.
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-01, 14:52   

Nigdy nie rozumiałem takiego podejścia i traktowania animacji jako coś co jest kierowane wyłącznie do dzieci. Sam też czasem sobie coś obejrzę na jakimś kanale z serialami animowanymi i zwykle to są kreskówki z czasów gdy sam byłem dzieckiem a teraz nadal miło mi się to ogląda po latach.
_________________

 
 
singri 
singri





Wiek: 39
Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 459
Wysłany: 2017-05-01, 14:56   

Wiesz, specjalnie w moim poście pominęłam klasyki typu "Smerfy" czy "Tabaluga". Też lubię, też ciekawe, ale dochodzi tu jeszcze wątek sentymentalny.
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-05-01, 15:43   

Oglądam z dzieckiem bajki bo muszę wiedzieć czy treści sa odpowiednie. Oglądamy Mali Einsteini bajka bardzo ciekawa z ciekawymi wątkami, Strażak Sam, Bob Budowniczy, Psi Patrol, Pszczólkę Maję, Gumisie (dzięki gumisiom moje łagodne dziecko zrozumiało, ze wolno a wręcz trzeba się bronić). Zagadnienia sa na poziomie dziecka, ale Mysz nie wszystko rozumie, nie zna wszystkich użytych słów, czasem zadaje pytania, można też je przepytać na okoliczność ile i jak zrozumiało. To bardzo ważne, by umiała analizowac to co widzi i oceninać, nie zawsze odczucia dziecka musza pokrywac się z intencjami autorów

[ Dodano: 2017-05-01, 15:44 ]
Obie z AlaMaKotaKotMaAle widziałyśmy odcinek Sam Holownik w którym narrator mówi KURDE! Warto by dorosły wiedział co ogląda jego dziecko
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-05-01, 16:10   

singri, filmy animowane są uniwersalnymi nośnikami pewnych wartości. Wystarczy wspomnieć o klasycznych filmach Disneya jak ,,Król lew" czy ,,Mój brat niedźwiedź". Z anime polecam filmy studia Ghibli, chociaż nie wszystkie (przynajmniej do oglądania z sześciolatką) tu proponuję ,,Podniebną pocztę Kiki", ,,Spirited away: w krainie bogów" czy ,,Mój sąsiad Totoro". Filmy typu ,,Grobowiec świetlików"czy ,,Ghost in the shell" udowadniają, że animacja czy anime może być również wzruszającym i poruszającym obrazem poruszającym trudne tematy ( ,,Grobowiec świetlików" opowiada o wojennych losach dzieci i ostrzegam, jeśli zdecydujesz się go obejrzeć radze przygotować spory zapas chusteczek).
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-05-01, 16:21   

Mi się Mysz wczoraj popłakała na tym filmie. Nie umiała wyjaśnić, ale z tego co zrozumiałam to płakała, bo na końcu Mama wołała ptaszka a on nie poszedł do Mamy i Mysz uznała, ze on się przez to zgubił. Myślę, że żaden dorosły tak tej bajki nie zinterpretowałby

https://www.youtube.com/watch?v=QVGeilNsJFU
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-05-01, 16:29   

maat_, ale to też tylko do pewnego wieku.

Nie można przesadzać, wystarczy spojrzeć na stare bajki dla dzieci, pełne były podtekstów (Johhny Bravo), przemocy (a weźmy chociażby Atomówki, jakby nie było się cały czas biły) czy nawet elementów horrorowych (Muminki, Chojrak). I jakoś wszyscy normalnie powyrastali. :P

Zresztą nie ma co oszukiwać, nie odetniesz dzieciaka od rzeczywistości, na byle spacerze może usłyszeć 1000 razy gorsze wyzwiska.

I tu już wchodzimy w strefę "czy wolisz, by twój maluch mówił kurde czy kurwa".

[ Dodano: 2017-05-01, 16:29 ]
Życie jest porąbane.
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-05-01, 16:32   

werniks, Niby tak, ale póki można i się da (ostatnio pogoniłam gówniarzerię za przeklinanie aż się kurzyło) to chcę to kontrolować. Trzeba stworzyyć podwaliny wartości, potem puścić po woli w świat
 
 
singri 
singri





Wiek: 39
Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 459
Wysłany: 2017-05-01, 16:37   

Puściłam mojej na próbę, obśmiała się :-)

Specjalnie ją spytałam:
- Jak myślisz, dlaczego ptaszek nie wrócił do mamy, gdy go wołała?
- Bo chciał się jeszcze bawić.
- A myślisz, że wróci do mamy?
- Na pewno. Ja bym wróciła.

Może to te dwa lata różnicy, a może Twoja Mysz boi się, że się zgubi i tak to sobie przełożyła na animację?
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-05-01, 16:48   

singri, :D Myślę, że ona czasem się zagapia i ma problem by mnie zlokalizować. ja ją widzę i dopiero jak ja zawołam to ona wie gdzie jestem. te dwa lata to wielki skok w tym wieku
 
 
singri 
singri





Wiek: 39
Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 459
Wysłany: 2017-05-01, 16:54   

No, jak sobie przypomnę moją te dwa lata temu... Przepaść.
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-20, 16:23   

Polecam
https://www.youtube.com/watch?v=8hJ5ecrpp8k
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-05-20, 20:22   

Głowa kucyka zmieliła mi połączenia między półkulami
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-05-20, 20:57   

Poważna choroba. :(

Moja siostra cioteczna to ma.
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-20, 21:21   

werniks napisał/a:

Moja siostra cioteczna to ma.

Głowę kucyka?
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-05-20, 22:02   

Nie, rozszczepienie półkul mózgowych. :(

Już praktycznie z łóżka nie wstaje i praktycznie straciła zdolność mowy. Ogólnie jest źle.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-05-20, 22:22   

werniks, :tuli:
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-20, 23:14   

widzu napisał/a:

Nie, rozszczepienie półkul mózgowych. :(

Już praktycznie z łóżka nie wstaje i praktycznie straciła zdolność mowy. Ogólnie jest źle.


aaah...
Nie wiem co powiedzieć

werniks napisał/a:
siostra cioteczna

Czyli kuzynka?
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-05-20, 23:16   

W sumie tak. I to daleka kuzynka.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-05-20, 23:54   

maat_

Co jest złego w "kurde" ?

I o co chodzi z tym ptaszkiem?

werniks Te animacje są dla starszych dzieci, raczej nastolatków, i dorosłych.

singri

Nie rozumiem takich no nie chciac urazic ciebi i twojego brata, ale ograniczonych ludzi, ktorzy uwazają ze A jest dla ludzi B a nie dla ludzi C i jesli ludzie C lubią rzecz A to są dziecinni głupi itp. Co ma gust filmowy, jakieś osobiste upodobania co do bajek, wspolnego z byciem dziecinnym?


Z resztą co ja sie bede rozpisywać - moja znajoma wyjaśni to za mnie xD

KRESKÓÓÓWKIII

[ Dodano: 2017-05-20, 23:58 ]
singri

swoją drogą jestem wielką fanką TF... wiesz może gdzie można obejrzeć wszystkie odcinki od G1 przez Armade, Beast Wars (obie częsci), Cybertron, Energon, Prime, Animated, Rescue Bots i inne różne różniaste odmiany?
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...