Poprzedni temat «» Następny temat
Buffy postrach wampirów / Anioł ciemności
Autor Wiadomość
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-12-14, 14:43   Buffy postrach wampirów / Anioł ciemności

Seriale powiązane ze sobą. Buffy postrach wampirów jest luźną kontynuacją filmu o tym samym tytule i opowiada o dziewczynie o imieniu... Buffy będącą pogromczynią wampirów czyli dziewczyną obdarzoną zwiększoną siłą, wytrzymałością, refleksem oraz szybszym leczeniem ran która musi walczyć z wampirami i innymi nadnaturalnymi stworami. Sprowadza się ona do miasteczka Sunnydale, które słynie ze sporej aktywności tego typu istot. W dzień chodzi do liceum a w nocy walczy ze złem, początkowo walczy sama posiadając jedynie Obserwatora czyli swego rodzaju trenera i osobę, która posiada wiedzę o istotach nocy, który to na co dzień jest bibliotekarzem w jej liceum ale szybko zaprzyjaźnia się z dwiema osobami z klasy, które na swój sposób starają się jej pomagać, później dołącza do nich wampir z duszą o imieniu Anioł. W kolejnych sezonach, których razem jest siedem dochodzą i odchodzą kolejni przyjaciele pomagający jej zarówno w życiu dziennym jak i nocnym. Serial Anioł ciemności jest spin-offem, który oddzielił się po zakończeniu trzeciego sezonu kiedy to Anioł wyjechał z Sunnydale do Los Angeles. Tam odnajduje go Doyle, półczłowiek-półupiór posiadający wizje zsyłane przez Wyższe moce w których widzi osoby w potrzebie (którym zagraża coś nadnaturalnego) i razem z głównym bohaterem zakładają agencje detektywistyczną pomagającą takim osobom (pomagają również tym, którzy się do nich zgłoszą a nie tylko tym widzianym w wizjach), dołącza do nich również początkująca aktorka Cordelia również znana z głównego serialu. Od tego momentu akcja obu podąża swoim torem jednak dość często dochodzi do chwilowego zazębiania się i ktoś kto ogląda tylko jeden z nich nie będzie do końca wiedzieć o co chodzi.

W serialach podoba mi się zarówno sama szybka akcja i jej zwroty jak i fajnie przedstawione same wampiry i inne złe istoty, które są naprawdę złe i zabójcze a nie jak te zmierzchowe, przesłodzone ładniutkie cioty grające w baseball i świecące się na złoto w promieniach słońca. Niestety nasze kanały telewizyjne nie postarały się zbytnio i na ogólnodostępnych kanałach puścili tylko 4 sezony Buffy i 3 sezony Anioła, wszystko było jedynie na Sci-fi universal ale jak wiadomo to beznadziejny kanał gdyż kastrują seriale gdzie przed pierwszą emisją wycinane są wszystkie sceny związane z przemocą i erotyką gdzie za przemoc uważane jest np robienie zastrzyku a za erotykę kobieta w staniku czy pocałunek a że w tych serialach przemocy i dość krwawych scen jest całkiem sporo to w zasadzie nie dało się ich tam oglądać bez wkurzania się. BTW wycinanie scen gdzie wampir przebity kołkiem rozpada się w pył w serialach polegających na walce z wampirami jest lekko mówiąc kompletnym idiotyzmem.

Ktoś zna? Ktoś oglądał lub ogląda? Jakie jest Wasze zdanie o tych serialach?
_________________

 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-12-14, 20:45   

Adrian1234, czasem oglądałam Buffy baaardzo dawno temu w czasach jak było popularne. Ciężko mi więc cokolwiek o nim powiedzieć, bo niewiele tego widziałam, a nie pamiętam zupełnie nic. Wiem tylko, że bardziej podobała mi się Sabrina nastoletnia czarownica :haha: Z podobnego okresu były.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...