Poprzedni temat «» Następny temat
Stopień ukończenia gry
Autor Wiadomość
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-12-08, 13:09   Stopień ukończenia gry

Jak można łatwo zauważyć wiele gier kończy swoją fabułę już na poziomie 30-50% zawartości gry, wiele późniejszych zadań jest bardzo trudnych lub czasochłonnych i mozolnych w wypełnianiu i stąd pytanie, czy przechodzicie gry na 100%? Albo znacie kogoś kto tak przechodzi? Też denerwuje Was to, że w niektórych chodzi potem też głównie o to, żeby "szukać wiatru w polu"? Czyli jakieś przedmioty porozsiewane nie wiadomo gdzie. Macie takie tytuły, które w takim stopniu ukończyliście, a jak tak to jakie? Lubię, gdy dodatkami potem są jakieś wyścigi, mini misje i zadania, a nie przepadam właśnie za takim zbieractwem. Teraz się zbliżam do końca Raymana Legends, zostały mi trzy zadania na czas, które są tak pierońsko trudne, że zagram dziennie z 3 razy i już mam dość ale jeszcze się nie poddam ;) Podobnie w Drive Club ale to na razie odłożyłam zupełnie. W gry gram dość wolno, bo nie mam kiedy dłużej przysiąść, stąd te same tytuły mogą mi starczać na lata :]

Ten poziom szczególnie mnie denerwuje, bo na końcu zawsze zwolnię, czytając komentarze widzę, że nie tylko ja :angry:

https://www.youtube.com/watch?v=vTs-al-9ioI
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-12-09, 17:23   

ja np inaczej podchodze dogier. mimo ze mam twierdzę, w ktorej jest kilkanascie misji coraz trudniejszych, to glownie tworze nowe mapy lub jakies dziwne konstrukcje typu forteca na skale i jakieś ozdobne ogrody xD
Tak wiec nie gram w gry na 100 % , czesto ich fabuła nie ma znaczenia bo i tak robie mapy, ew. zaczne cos robic i nie konczę bo biore sie za nasepną (Etherlords, GTA) itp
A wiec owy problem mnie chyba nie dotyczy, nie wiem :)
_________________

 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2016-12-09, 18:10   

To zależy od trudności i stopnia złożoności gry.
Te proste na 100%, te dłuższe i trudniejsze... Jakoś mi to zwisa.
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-12-11, 16:21   

BlueAlien, w strategiach robię bardzo podobnie, nawet w moich ulubionych Herosach 3 nie ukończyłam wszystkich kampanii, bo zawsze wolałam coś innego albo samemu tworzyć mapy.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-12-14, 15:14   

W sumie to chyba chyba tylko GTA natrafiałem na licznik stopnia ukończenia gier i tutaj staram się zrobić wszystko oprócz szukania tych różnych pierdółek jak tagi gangów, podkowy, muszle, specjalne miejsca do zdjęć itp choć przy ostatniej grze w GTA IV wyjątkowo pobawiłem się w strzelanie do gołębi bo chciałem polatać wojskowym śmigłowcem pojawiającym się na pewnym dachu po zabiciu wszystkich. W grach z serii The Elder Scrols nie ma licznika ale dużo tu jest do zrobienia i staram się wszystko zrobić czyli cały wątek główny, misje dla wszystkich organizacji, wszystkie misje poboczne oraz zwiedzenie wszystkich lokacji w grze.
_________________

 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2016-12-14, 17:26   

Nie przejmuję się za bardzo procentem ukończenia gry ale muszę się przyznać że dosyć często gram w gry które mi się podobają całymi godzinami szukając znajdziek, podziemi, ciekawych itemów albo jakichś fajnych towarzyszy. W przypadku takich gier jak twierdza czy age of empires moje przechodzenie gry ogranicza się do przejścia tutorialu i otworzenia sobie własnej mapki na której gram totalną defensywę budując mury i werbując 80% łuczników + 20% piechoty która zatrzyma przeciwników na chwilę no i ewentualnie jakieś machiny oblężnicze jeśli mają atak obszarowy i duży zasięg. W grach które mnie średnio interesują ale kupiłem bo np. były na przecenie przechodzę na ogół tylko główny wątek fabularny i odstawiam na półkę.
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-12-14, 17:42   

Husarz712, też to robiłam w AoE i AoM, najbardziej lubiłam łuczników na koniach :) dodatkowo robiłam sobie mapy w których od początku miałam mury wokół swojego terenu i ładowałam pełno złota i innych surowców :D Zazwyczaj te oryginalne mapy nie są zbytnio interesujące, brakuje mi też możliwości zaznaczenia co już się przeszło w wielu strategiach. Lubię jak już się pojawia, że coś jest odhaczone, są jakieś postępy, a nie że tylko tak włączam i wszystko tak samo jak interfejs jakiegoś programu

Bardzo fajne było pod tym względem Empire Earth II, tylko trochę brakowało mi różnorodności w tych cywilizacjach.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-12-14, 23:02   

Pierdomenico, Moja ostatnia konstrukcja xD

_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...