Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione "bajki" z dzieciństwa
Autor Wiadomość
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-20, 10:17   Ulubione "bajki" z dzieciństwa

Jakie były Wasze ulubione bajki/kreskówki/anime gdy byliście dziećmi? Czy nadal je oglądacie?

Moje to Xiaolin Showdown, Happy Tree Friends (taaak oglądałam jako dziecko :haha: ) Naruto, Transformers Beast Wars i pewna bajka o pewnym chyba czerwonym jeżu na kolorowej planecie, leciało kiedyś w Wieczorynce, ale nie pamiętam tytułu :)
I tak, niektóre oglądam do dziś :)
_________________

 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-11-20, 13:41   

Sporo tego było, zaczęło się od wieczorynek na TVP 1 typu Gumisie, Smerfy, Przygody Kaczora Donalda i Myszki Miki itp. Poza tym dodatkowo w soboty o 13:00 dawali kreskówki Disneya takie jak Timon i Pumba, Kacze opowieści czy Alladyn a w niedzielę na TVP 2 "Godzina z Hanna Barberą" gdzie z kolei puszczali Misia jogi, Jetsonów, Flinstonów. Pixi i Dixi, Scoobiego Doo. Poza tym kreskówki na Polonii 1 jak Kapitan Jastrząb, Jiji, Yataman, Zorro, Kapitan Daimos, Magiczne igraszki, Magiczne zwierciadełko i pełno innych :D . Na TVP 2 był też taki jakiś blok o 15:00 kiedy to raz leciał Batman, raz Spider man, innym razem Hulk czyli ogólnie Marvel i DC. No i miałem jeszcze angielskojęzyczne Cartoon network gdzie dawali Laboratorium Dextera, Jonnego Bravo, Looney toons i te kreskówki co były na dwójce w godzinie z hanna barberą ale niestety po obcemu choć zbytnio mi to nie przeszkadzało. Z tamtych czasów pamiętam jeszcze Kapitana Gadżeta, Kapitana Planetę, Denvera ostatniego dinozaura itp. Później pojawiały się różne inne seriale animowane ale już za dużo tego by wymieniać. Za czasów liceum nadal oglądałem polskojęzyczne cartoon network i te wszystkie dawne kreskówki plus kilka innych jak Chojrak tchórzliwy pies i w sumie nadal bym to oglądał gdyby się stacja nie popsuła a dawne dobre kreskówki nie zostały zamienione na nowe, gorsze. Za to te wszystkie lepsze przerzucili do Bomerang choć ten kanał też postanowili zepsuć. Oczywiście w tym wszystkim muszę wspomnieć o Dragon Ballu, które jest genialne i bardzo wciągające i to w sumie jedyne anime, które naprawdę lubię. A co dzisiaj? Jak nie ma co oglądać to mogę czasem włączyć na jeden z kanałów z kreskówkami ale ztych nowych to chyba tylko Niesamowity świat Gumballa naprawdę mi się bardziej spodobał :.
_________________

 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2016-11-20, 15:34   

Jestem na bieżąco w temacie :D
Jako dziecko uwielbiałam Muminki, mój młody też lubi, więc oglądamy :D
Smerfy, Tabaluga, Franklin, Baśnie braci Grimm. Zwariowane melodie! :love: zdecydowanie numer jeden :D te wymienione oglądam w sumie do dziś, z musu i też bo lubię

Zawsze lubiłam Odlotowe agentki, Laboratorium Dextera, Atomówki, Johny Bravo i Chojraka.

Adrian1234 napisał/a:
Oczywiście w tym wszystkim muszę wspomnieć o Dragon Ballu, które jest genialne i bardzo wciągające i to w sumie jedyne anime, które naprawdę lubię

Pamiętam jak mój brat w dzień kiedy leciał DB zawsze wcześniej przyjeżdżał ze szkoły. Chociaż ostatnio próbowałam oglądać DragonBalla i jakoś już mnie tak nie wciągnęło :(


Ten mój post będzie taki trochę chaotyczny, bo tyle tych bajek fajnych było. A Flinstonów oglądaliście? I te koty na śmietniku, jak to było? Kocia ferajna?
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-11-20, 15:44   

KotMaAleAlaMaKota, Kocia ferajna, Top cat :D też lubiłam i Flinstsonów, Jetsonów, ogólnie Hannę Barberę. Niezłe było to z wyścigiem Wacky Races czy jakoś tak. Dwa głupie psy, Chojrak, Laboratorium Dextera, Krowa i kurczak, Simpsonowie, Atomówki, jeszcze od groma tego było...
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-11-20, 15:58   

Nie byłma już mocno mała ale oglądałam Jatamana czy jak to się tam pisze. A jak już byłam studentką to byłam funką Samuraja Jacka, Mandy i mroczny kosiarz, Chojrak tchórzliwy pies i atomówek
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-11-20, 16:01   

maat_, ooo Yattaman, ta piosenka niezapomniana :D też to oglądałam Czarodziejkę z Księżyca, Sally czarodziejkę, Super Świnkę, Małą księżniczkę, Hamtaro, Kapitana Jastrzębia, Pokemony - wszystkie to animce.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-11-20, 16:05   

Pierdomenico, HA ha aż zaczęłam ją słyszeć :D Czarodziejkę z Księżyca też i Małą Księżniczkę, ale to mnie już męczyło
Pokemonów strasznie nie lubiłam też żółty mi na nerwy działał i czapka tego dzieciaka
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-11-20, 21:29   

maat_, Pierdomenico, Pokemony i Czarodziejkę - w pewnym momencie uwielbiałam :) (Nawet miałam pluszowego Pikachu!)
Z bajek to uwielbiałam Muminki, Pszczółkę Maję, Smerfy i te wieczorynki z niedzieli - zawsze leciał Disney (najbardziej zapadły mi w pamięć Gumisie, Kubuś Puchatek i Alladyn...). Ogólnie kochałam Disneya...
Kocią Ferajnę też kojarzę! Uwielbiałam Flinstonów, Jetsonów, Laboratorium Dextera, Atomówki. Za Krową i kurczakiem nie przepadałam, podobnie jak nie lubiłam Chojraka :) Za Odlotowymi agentkami przepadałam, tak samo jak za Światem według Ludwiczka, Franklinem, Tabalugą, Domem dla wymyślonych przyjaciół Pani Foster... Scooby'ego też uwielbiałam. To wszystko przez te łebskie dzieciaki :)
Zwariowane melodie. Uwielbiałam Toma i Jerry'ego, Sylwestra i Tweety'ego, Królika Bugsa, Kaczora Duffy.
Dragon Ball to nigdy nie była moja bajka...
No i niedawno "odkryłam" jedną z moich totalnie ukochanych bajek z dzieciństwa - Kota w butach
http://www.filmweb.pl/ser...ach-1992-143966
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-11-21, 08:03   

Buka z Muminków ryła mi sny chyba przez miesiąc :D
Jack i Nuka - w pierwszym odcinku zabili im mamę Tata opowiadał,z ę jedyny raz w życiu dostałam ataku histerii miałam ze 4 latka.
Pasjonował mnie Bonifacy z jota Filemona, ostatnio był o tym fajny demot, ze dorosłość jest wtedy gdy przestajesz identyfikować się z małym Filemonem a zaczynasz współczuć Bonifacemu. Obejrzałam i powiem Wam: Biedny Bonifacy
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2016-11-21, 15:54   

maat_ napisał/a:
dorosłość jest wtedy gdy przestajesz identyfikować się z małym Filemonem a zaczynasz współczuć Bonifacemu. Obejrzałam i powiem Wam: Biedny Bonifacy


hahaha matko też ostatnio oglądałam i Filemon doprowadzał mnie do szału :D

A Buka była dobra!

Jeszcze zawsze lubiłam oglądać Pinki i Mózg :D i ta piosenka na początku, aż musze sobie posłuchać :D
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-11-21, 16:33   

Pinki i Mózg byli świetni!

Miś uszatek nigdy mnie nie kręcił. jakiś flegmowaty był.
Podobno w wieku 3 lat szalałam za gąską Balbiną
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-28, 18:22   

Hm a czy nadal oglądacie kreskówki?
Wbrew pozorom nie są one adresowane do dzieci ;> mam nawet filmik traktujący o tym, ze KRESKÓWKI NIE BYŁY ADRESOWANE do małych dzieci, tylko do rozumniejszej młodzieży i dorosłych :P
_________________

 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-11-28, 18:59   

BlueAlien, tak :D od czasu do czasu się zdarza, szczególnie Spongeboba lubię, a co do kreskówek to tak jak piszesz, są dla starszych, dlatego nawet ich nie pokazuję jeszcze małemu
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-28, 19:37   

Pierdomenico, z tego co wiem to można pokazywać dzieciom kreskówki pod warunkiem ze sie je ogląda razem z nim i tłumaczy o co chodzi, ale lepiej wybrać te które nie mają podtekstów i przekazów pod progowych xDD
_________________

 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-11-28, 19:49   

No ale jest wiele takich, które nie są dla małych dzieci, np Ed, Edd i Eddy, nawet taka psychodeliczna Krowa i kurczak :D ale w sumie jak patrzę czasem lecąc po kanałach, to to co teraz pokazują, to dziadostwo Za każdym razem trafię jak ktoś kogoś leje, wyzywają się lub gadają totalne bzdury
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-28, 20:10   

Pierdomenico, dokładnie
dobrze nazwane - psychodeliczne xD
sama kreska jest ohydna a treść jeszcze gorsza...
wszystko pozbawione sensu, logiki, nawet jako dorosła osoba nie moge na to patrzeć bo mi słabo...
_________________

 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-11-29, 18:08   

Dzisiaj obejrzałam Strażaka Sama, Marta mówi i Mali Einsteini - piosenka przyjaźni. Znam na pamięć, ale chyba nie o takie oglądanie chodziło :D
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-29, 21:03   

maat_, chodziło o ogladanie takich ktore sie samemu lubi dla wlasnej frajdy :D
_________________

 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2016-12-02, 22:45   

Więc tak... Ogólnie o bajkach co oglądałem wypowiem się później, teraz skupię się na jednej, bo właśnie znalazłem.

Kojarzycie taką bajkę?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kapitan_Czytalski#cite_note-11



Nie?

Nic dziwnego, nie była zbyt popularna, chociaż sam osobiście ją uwielbiałem i męczyłem kasetę ciągłym jej oglądaniem. :D

Znalazłem dziś wszystkie 4 odcinki na chomiku:

http://chomikuj.pl/darol8...934.divx(video)


Z polskim lektorem.



Także jakby któraś szukała czegoś nowego dla małego... Może się spodoba. Choć humor tej serii jest dość... specyficzny.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-12-02, 23:03   

werniks, Nie znam ;/

Wygląda jak tom z tom i jerry
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...