Poprzedni temat «» Następny temat
Mafia Polsatu
Autor Wiadomość
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-06-16, 19:11   Mafia Polsatu

Jak wszystkim wiadomo Solorz zakodował większość transmitowanych meczy Euro 2016 na kanałach Polsat sport 2 i 3 za których posiadanie trzeba wykupić dodatkowy abonament w wysokości 79 zł. Sam pomysł jest już w moim przekonaniu oszustwem. Jestem abonentem cyfrowego polsatu i nie mam dostępu do wszystkich meczy Euro 2016, to jest kpina z klientów. Jednak Solorz jako właściciel praw do transmisji miał prawo tak zrobić i pogodziłem się z tym faktem.

Doskonale zdaje sobie sprawę z polityki którą Solorz prowadzi wobec klientów, już w 2002 roku na mistrzostwa świata Korea/Japonia udostępnił turniej tylko klientom swojej platformy. Wtedy jednak wystarczyło wykupić dekoder oraz podstawowy abonament aby mieć dostęp do transmisji, dziś jak widać to nie wystarczy.

Wracając do meritum: postanowiłem nie zważając na nieuczciwe zagrywki Solorza oglądać mistrzostwa na niemieckich kanałach das erst oraz zdf za darmo, dziś jednak, ku mojemu zdziwieniu okazało się że kanały 470 oraz 471 na których owe stacje nadawały nie istnieją, pozostała po nich luka.

Czy waszym zdaniem takie zagrywki ze strony tego pana są zgodne z prawem?
Jakim prawem odbiera mi się prawo do oglądania transmisji na zagranicznych kanałach?

Myślę że najwyższy czas pożegnać się z panem Solorzem oraz jego platformą.
 
 
Dawidiusz92
[Usunięty]



Wysłany: 2016-06-16, 19:29   

Bardzo drażliwy temat, szczególnie ostatnio.

Z jednej strony rozumiem takie posunięcie Solarza. Ma stację, ma kasę, wykupuje możliwość na transmitowanie meczów, robi z tym co chce - pokazuje za dodatkowe pieniądze.

Rozumiem jeszcze sytuację, w której to ja, osoba nieposiadająca Polsatu (jako platformy) musiałaby zapłacić za mecze. No, ale jak można od swoich często wieloletnich klientów, płacących nieraz kupę pieniędzy za kupę kanałów wymagać dodatkowych opłat!? To już nie jest biznes, to już jest chciwość.
Same transmitowanie reklam w trakcie meczów to ogromne pieniądze dla Polsatu! Żeby pan Solarz się nie zdziwił po Mistrzostwach i żeby to nie wyszło mu bokiem jak ludzie masowo zaczną odchodzić.

Poza tym polska telewizja - TVP też się nie popisała. Kurde, zobaczcie jak wszyscy są napaleni na piłkę nożną, na te mistrzostwa! My Polacy w piłkę nie potrafimy grać (choć mam nadzieję, że to się może podczas tych Mistrzostw zmieni), ale kochamy ten sport całym sercem - jeśli można tak powiedzieć. Dlaczego TVP nie wykupiła możliwości transmitowania tych meczów!? Takie gówna puszczają w telewizji i co? Nie mają pieniędzy!?

O oglądaniu Mistrzostw na tych dodatkowych kanałach słyszałem. Trudno mi powiedzieć czy jest to zgodne z prawem. Trzeba byłoby przeczytać umowę. Jeśli gdzieś jest jakiś punkt, że w każdej chwili nadawca może wyłączyć jakiś kanał bo coś... trudno... umowa to umowa.

Parafrazując Szymborską i jej wiersz o kocie:
Wyłączyć kanały z meczami - tego się nie robi kibicowi
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2016-06-16, 21:12   

Dawidiusz92 napisał/a:
Dlaczego TVP nie wykupiła możliwości transmitowania tych meczów!? Takie gówna puszczają w telewizji i co? Nie mają pieniędzy!?

Powinieneś się cieszyć, że na TVPiS będzie transmisja na żywo z ŚDM, a to jest coś o wiele ambitnego niż jakieś Euro.
_________________
 
 
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-06-17, 23:17   

Dawidiusz92 napisał/a:
Poza tym polska telewizja - TVP też się nie popisała.


Nie pierwszy raz, Polsat już od ponad dekady ma wyłączność na wszystkie większe imprezy związane z piłką nożną, siatkówką oraz piłką ręczną. Zarząd TVP budzi się zawsze na ostatnią chwilę by wykupić prawa na mecze reprezentacji, ten scenariusz powtarza się od kilku dobrych lat, niezależnie od tego która ekipa zasiada w zarządzie. Jedynym plusem jest to że TVP ma prawa do transmisji igrzysk olimpijskich.
 
 
Dawidiusz92
[Usunięty]



Wysłany: 2016-06-18, 09:26   

watchyouback napisał/a:
Polsat już od ponad dekady ma wyłączność na wszystkie większe imprezy związane z piłką nożną, siatkówką oraz piłką ręczną. Zarząd TVP budzi się zawsze na ostatnią chwilę by wykupić prawa na mecze reprezentacji, ten scenariusz powtarza się od kilku dobrych lat, niezależnie od tego która ekipa zasiada w zarządzie.


Akurat na piłce ręcznej czy siatkówce mi nie zależy. Nie lubię grać, nie lubię oglądać. Zresztą zobacz nawet na zainteresowanie. Przecież o piłce nożnej co chwilę się mówi! Wszędzie krążą informacje o Euro.
Z tego co pamiętam to chyba po raz pierwszy w historii mecze dużej piłkarskiej imprezy takiej jak Euro czy Mundial nie są transmitowane w TVP.

No ale zapewne jak zauważył ChaserJohnDoe, będzie "ŚDM24 - cała wiara całą dobę".
 
 
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-06-18, 11:05   

Dawidiusz92 napisał/a:
No ale zapewne jak zauważył ChaserJohnDoe, będzie "ŚDM24 - cała wiara całą dobę".


No i co w związku z tym?
TVP transmitowała wszystkie pielgrzymki Papierza Jana Pawła II oraz Benedykta XVI. Dlaczego tym razem miało by być inaczej? Światowe Dni Młodzieży to w pewnym sensie pielgrzymka powiązana z dużą imprezą, to otwarcie kościoła na młodych, a wy jak zwykle szukacie zwady. Dla mnie to ważne wydarzenie, jeżeli nie jesteście chrześcijanami to przynajmniej uszanujcie uczucia innych, na tym polega tolerancja, a nie jak się niektórym wydaje na wciskaniu swoich przekonań na siłę. Nikt was nie zmusza do śledzenia tych transmisji, jest mnóstwo kanałów które w tym czasie będą oferowały inne "rozrywki", jest tez internet, dobra książka oraz świeże powietrze, świat nie kończy się na TVP i ŚDM.
Skąd u was rzekomo tolerancyjnych, otwartych umysłów tyle negatywnych emocji związanych z tym akurat wydarzeniem?
Czyżby okazało się rzeczywistością to co od tak dawna podejrzewam, czyżby wasza tolerancja była wybiórcza?
 
 
Dawidiusz92
[Usunięty]



Wysłany: 2016-06-18, 11:47   

watchyouback, oczywiście, że akurat moja tolerancja jest wybiórcza. Nigdy nie tolerowałem np. głupoty czy różnego rodzaju fanatyzmów. To, że ktoś jest tolerancyjny nie oznacza, że godzi się na wszystko.

Teraz zabrzmiałeś tak jak "typowy prawak" albo "typowy lewak". Albo coś jest czarne albo coś jest białe. Albo jest dzień albo jest noc itd. Naprawdę nie ma nic pomiędzy? Trzeba się sztywno trzymać prawej albo lewej strony? Góry albo dołu?

I związek jest taki, że zawsze duże imprezy piłkarskie były pokazywane w TVP, a nagle dziwnym zbiegiem okoliczności tym razem tego nie będzie. Chyba mam prawo mieć podejrzenia, że może być to związane ze zmianami w TVP?

Do samej "imprezy" ŚDM nic nie mam. Nawet jakby była zakodowana na TV TRWAM 2 i 3 za odpusty. TVP nie oglądam chyba, że Wiadomości o 1930 by porównać sobie z Faktami o 1900.

Podsumowując. Coś w tym jest. ŚDM potrafią puścić w TVP, a ME niestety nie.
 
 
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-06-18, 12:52   

Cytat:

watchyouback, oczywiście, że akurat moja tolerancja jest wybiórcza. Nigdy nie tolerowałem np. głupoty czy różnego rodzaju fanatyzmów. To, że ktoś jest tolerancyjny nie oznacza, że godzi się na wszystko.


Tolerowanie wyłącznie poglądów zgodnych z własną doktryną nie jest tolerancją. Jak to określiłeś "głupota" czy "fanatyzmy" są pojęciami abstrakcyjnymi, nie nacechowanymi i nie przypisanymi żadnej grupie, do momentu w którym sam jako adresat tych słów nie określisz swoich poglądów. Dopiero wtedy będzie można określić jednoznacznie kto według Twojej opinii jest "głupi" lub oddanym "fanatykiem".

Tak jak nie rozumiecie pojęcia tolerancji, tak też głupota oraz fanatyzm, słowa których tak nagminnie nadużywacie są przez was rozumiane tylko w jedną stronę. A to już wystarczający powód aby odmówić wam tolerancji i przypisać do grup które tak piętnujecie.

Jeżeli dla Ciebie człowiek który broni swoich przekonań, notabene sprzecznych z Twoim nurtem myślowym jest fanatykiem, głupcem i do tego "typowym lewakiem/prawicowcem" to radzę Ci przystanąć na chwilę i zreflektować się, bo zapędziłeś się i brniesz w sprzeczności.

Co to w ogóle znaczy "typowy" ? Co to za język? Co za argumenty? Dla mnie człowiek budujący swoje wypowiedzi w oparciu o stereotypy, uwypukla przez to płytkość swego intelektu, oraz niemożność konstruowania argumentów na podstawie rzeczowych przesłanek.
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-06-18, 13:43   

A wracając do Polsatu, jako osoba nie posiadająca telewizora uważam za skandaliczne zakodowanie sygnału nawet dla osób opłacających abonament.

Czy było chociaż rozróżnienie cenowe: czyli czy abonenci mieli taniej niż "obcy"?

[ Dodano: 2016-06-18, 13:47 ]
Uważam, ze TVP powinna puszczać wydarzenia o dużym znaczeniu czy też takie, którymi interesuje się znaczna część Polaków. Tak było i z pielgrzymkami Papieża, i skokami Małysza i meczami, i festiwalem w Opolu. Nie widzę tu żadnej zależności typu albo albo, uważam również iż powinna transmitować chociaż skrótowe takie sporty w których jesteśmy potęgami nawet jeśli są niszowe. Nie koniecznie transmisja na żywo, ale puszczać po zakończeniu programu można by, uważam, ze potrzebujemy ogólnego poczucia sukcesu. tak samo po zakończeniu programu można by "transmitować" wydarzenia kulturalne
 
 
Dawidiusz92
[Usunięty]



Wysłany: 2016-06-18, 14:49   

watchyouback napisał/a:
Tolerowanie wyłącznie poglądów zgodnych z własną doktryną nie jest tolerancją.


To nie jestem tolerancyjny. Proste.

watchyouback napisał/a:
Jak to określiłeś "głupota" czy "fanatyzmy" są pojęciami abstrakcyjnymi, nie nacechowanymi i nie przypisanymi żadnej grupie, do momentu w którym sam jako adresat tych słów nie określisz swoich poglądów. Dopiero wtedy będzie można określić jednoznacznie kto według Twojej opinii jest "głupi" lub oddanym "fanatykiem".


Niektóre pojęcia są w pewnym sensie przypisane odgórnie. Idąc Twoim tokiem myślenia to można np. stwierdzić, że baton Mars nie jest słodki. Słodki będzie dopiero wtedy kiedy adresat go tak określi. Baton Mars jest słodki. Dla jednego bardzo dla drugiego mniej. Generalnie jednak większość osób powie ci, że jest on słodki. Tak samo z np. zabijaniem w imię religii. Dla większości jest to fanatyzm i głupota. Ahmed (adresat) z kolei ci powie, że jest to wielka łaska.

watchyouback napisał/a:
Jeżeli dla Ciebie człowiek który broni swoich przekonań, notabene sprzecznych z Twoim nurtem myślowym jest fanatykiem, głupcem i do tego "typowym lewakiem/prawicowcem" to radzę Ci przystanąć na chwilę i zreflektować się, bo zapędziłeś się i brniesz w sprzeczności.


Warto żebyś czytał moje wypowiedzi. To nie wiersz. Nic tu nie musisz interpretować po swojemu. Inne myślenie, a krzywdzące myślenie to dwie inne rzeczy.

watchyouback, mniej "filozofuj" i czytaj co ludzie piszą, a życie będzie łatwiejsze. Zacznij od umowy z Polsatem to będziesz widział czy słusznie wyłączyli oba kanały.
 
 
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-06-19, 10:47   

Wybacz, nie wiedziałem że dla Ciebie to tak drażliwy temat. Musisz jednak zrozumieć że nie można nazywać kogoś głupcem tylko dlatego że ma inne poglądy. Przykład z batonikiem jest nieadekwatny. Chciałeś odnieść się do aksjomatu, do prawdy która jest absolutna, posłużyłeś się jednak przedmiotem materialnym jako przykładem. Tutaj pierwsze skrzypce graja zmysły, a one nie dotykają absolutnej prawdy, nie dotykają świata idei. Nasze zmysły są relatywne, można je oszukać, działają w wąskim zakresie swoich częstotliwości, natężenia. Tak też jest z pojęciami takimi jak "głupiec" etc. Zauważ że głupcem przeważnie jest człowiek który w naszej opinii obstaje przy swoich przekonaniach, jest nim antagonista. Głupiec jest więc pojęciem relatywnym, głupcem jestem ja w opinii niektórych ludzi, jesteś nim Ty w opinii innych, ale to określenie nie jest absolutne ponieważ są i tacy w których opinii uchodzimy za ludzi inteligentnych. Pozdrawiam
 
 
ArsMoriendi 





Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 181
Wysłany: 2016-06-22, 17:32   

Coś ruszyło w sprawie?
http://www.radiozet.pl/Eu...3247.1464107283
_________________

 
 
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-06-23, 12:03   

Zobaczymy jak to się rozwinie.
 
 
ArsMoriendi 





Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 181
Wysłany: 2016-06-24, 09:37   

Gdyby u władzy była poprzednia ekipa - UOKIK pewnie nawet nie podjąłby sprawy, ba Solorzowi wręczyliby jeszcze nagrodę. A teraz, no cóż, jest chociaż cień nadziei, że Polsat zapłaci za swoją pazerność.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...