Poprzedni temat «» Następny temat
Władca Pierścieni
Autor Wiadomość
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-26, 22:00   Władca Pierścieni

Czytaliście tą wspaniałą trylogię? Jeśli tak, to jakie macie z nią wspomnienia, a może regularnie do niej wracacie?
Jeśli o mnie chodzi, to powiem szczerze, że jest u mnie na liście najlepszych książek jakie w życiu czytałem :) Sposób, w jaki Tolkien opisuje piękna miejsca, niesamowitych bohaterów i prawdziwie bajkową przygodę- łapie za serce.
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-02-26, 22:07   

Z "Władcą Pierścieni" (książką) miałam problem początkowo. Nie wiedzieć czemu bardzo mi się ją trudno czytało, denerwowały mnie rozległe opisy przyrody. Czytałam z 3 razy do połowy pierwszą część i przerywałam. Potem po jakimś czasie wróciłam i przeczytałam za jednym zamachem wszystkie i bardzo mnie wciągnęło. Na pewno to jeden z moich ulubionych tytułów :czyta:

Ten klimat, magia, sielskość i bohaterowie. Po za tym świetna fabuła. Tak jak hobbit był dla mnie typową opowieścią dla dzieci, tak tutaj już jest wiele wątków, myśli i innych elementów, które składają się na świetną całość.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-26, 22:18   

Pierdomenico, Ja na początku czytałem w tłumaczeniu Łozińskiego, i nie dziwota, że miałem trudność, ale później już w tłumaczeniu Marii Skibiniewskiej przeczytanie całości zajęło mi mało czasu :)
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-02-26, 22:32   

Apparition, oo też to miałam! Bilbo Bagoszcz, Włości i te sprawy :haha: Od razu przerwałam - potem czytałam to dobre tłumaczenie, a mimo to jakoś mi nie pasowało od razu ale czasem tak miałam z filmami podobnie.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-26, 22:42   

W nowszych tłumaczeniach już poprawili to u niego (mimo jego wielkiego oburzenia), ale i tak ciężej się czyta :D
Najważniejsze, że się przekonałaś i Ci się spodobało :)
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2016-02-27, 10:25   

Czytałem i książkę i oglądałem film. Mówiąc szczerze w filmie jest pominięte masę istotnych szczegółów dotyczących tej książki. Ale jest taki zły ten film, patrząc na inne filmy na podstawie książek. Można się wciągnąć zaczynając czytać.
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-02-27, 15:24   

Mi się akurat podobało to, że pominęli Toma Bombadila :] To by było takie "hobbitowe", a podoba mi się to, że film jest bardziej mroczny niż książka. Myślę, że sam Tolkien byłby pod wrażeniem gdyby mógł to obejrzeć i nawet te zmiany, by tego nie zmieniły :) Napisać książkę, która jest hitem przez tyle pokoleń, to dopiero wyczyn.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-27, 18:36   

Trochę mi brakowało ukazania losu Sarumana tak jak było w książce. W filmie zostało to uproszczone i okrojone niestety :)
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-02-27, 18:48   

Te sceny były nakręcone ale ich nie wstawili, ponoć są w jakichś dodatkach jeszcze nawet ich nie oglądałam.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-02-27, 20:45   

W sensie bitwa o Shire? Mi też tego brakowało, ale film i tak był genialny.
Trylogię przeczytałam jak miałam 7-8 lat, a później sięgałam po kolejne powieści Tolkiena - Przygody Toma Bombadila, Niedokończone opowieści, Łazikanty. Każdej z wymienionych brakowało tego czegoś...
A jakie są wasze ulubione fragmenty? Mój to chyba cała druga część - Merry i Pipin u Entów, bitwa o helmowy jar...
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-27, 21:53   

Mi chyba najlepiej podobało się Shire na początku i podziemia Morii- strasznie się w klimat wczułem jak czytałem w tamtym momencie :D (w sumie jak podczas całej lektury książki)
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-02-28, 11:02   

Ah! Jeszcze uwielbiałam z pierwszej części Obieżyświata, zanim stał się Aragorna i całą drogę do Rivendelle.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-02-28, 11:07   

Mi właśnie bardzo podoba się ta sielskość Shire w książce wiele było jeszcze rzeczy pominiętych w filmie i bardzo przyjemnie się to czytało, aż można było się poczuć, że jest się w tej krainie :) Można to czytać w środku zimy, a przenosi się w środek lata, czuje zapach kwiatów i słyszy owady oraz ptaki ćwierkające :D
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2016-03-05, 19:14   

Pierdomenico, kurczę, to uczucie jest cudowne :D Takie magiczne, można się właśnie tam przenieść. Chociaż, są takie domki hobbitów gdzieś na świecie, nie pamiętam już dokładnie gdzie (Islandia?). Pojechać na taką wycieczkę, albo od razu sobie taki dom kupić i w nim zamieszkać i zacząć pisać jakąś książkę :D
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-04-03, 20:31   

Apparition, Nowa zelandia :) Tam mają nawet wycieczki śladami filmów. Kiedyś robiłam o tym prezentację, na mówienie, jak kazali nam zaprezentować kraj - zaprezentowaliśmy ten słynący z kiwi, owiec i hobbitów xD
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...