Poprzedni temat «» Następny temat
Co dziś na obiad?
Autor Wiadomość
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2020-12-15, 14:06   

Ryż smażony na tłuszczu wytopionym z wędzonej kiełbasy od pana A, z dodatkiem keczupu z McDonald's, by imitował smak grillowanej kiełbasy.
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2020-12-15, 14:13   

BlueAlien, rozumiem konieczność oszczędzania, ale dania jak powyżej nie są dobrą drogą na dłużej, wiec raczej rzadziej niż częściej.


Pieczeń rzymska z ziemniaczkami i korniszonami :rotfl2:
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2020-12-16, 12:34   

vetulae, nawet przy konieczności oszczędzania można wykombinować coś zdrowszego,,,
Jest środek tygodnia, więc to co zwykle: nie wiem xD Jak się załapię, to to co robią rodzice. Jak nie, to mam szpinak, wegańskie kiełbaski i jakiegoś pomidora, to z tym zmajstruję spagetti
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2020-12-16, 12:48   

Dzis mam frytki :bezradny:
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2020-12-16, 14:57   

BlueAlien, oby to zbieg okoliczności bo na samym tłuszczu i węglowodanach to daleko pojedziesz :nie: jeśli Cię nie martwi Twoje zdrowie to powiem, że uda i pośladki będzie Ci zdobił krajobraz księżycowy, nawet przy niewielkiej wadze taki będziesz miała cellulit :P

Dziś zupa krem z dyni na ostro z chili :jem:
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2020-12-16, 15:10   

vetulae,

Powiem tak

Ostatnie dwa miesiące jadłam smalec, masło orzechowe oraz gotowany ryż i smażoną kiełbasę. I schudłam. Po prostu ograniczyłam pieczywo i cukier :bezradny:

Jeśli chodzi o cellulit myślę, że to jest związane z wodą, a więc trzeba ograniczyć sól...
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2020-12-16, 15:21   

BlueAlien, naoglądałaś się reklam o cellulicie wodnym, który jest wymysłem producenta suplementu :smiech: cellulit jest tkanką tłuszczową. Bierze się z niewłaściwej diety i małej aktywności fizycznej, bardzo często powiązany jest właśnie ze zjawiskiem skinny fat czyli osób niby szczupłych ale mających za dużo tkanki tłuszczowej w porównaniu do mięśniowej.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2020-12-16, 15:37   

vetulae,

Na kosmetyce wyjaśnienie tłumaczyło, że taki cellulit tłuszczowy spowodowany jest tym, że nie ma jak pozbyć się tłuszczu z warstw pod skórą, gdyż naczynia krwionośne są zbyt małe, by skutecznie utleniały zapasy tłuszczu i go "zabierały". I że taki tłuszcz trzeba rozbić a naczynia poszerzyć preparatami czy nawet masażami i lampami...
Np rozgrzewaniem.

Można też spróbować rozwinąć muskulaturę, wtedy skóra napnie się na mięśniach i cellulit bedzie miej widoczny...
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2020-12-16, 15:41   

BlueAlien, nie wierze w cuda :bezradny: tylko dieta i ćwiczenia. To jest sprzedawanie marzeń, że bez wysiłku coś będziesz miała :bezradny:
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2020-12-16, 16:17   

BlueAlien napisał/a:
vetulae,

Powiem tak

Ostatnie dwa miesiące jadłam smalec, masło orzechowe oraz gotowany ryż i smażoną kiełbasę. I schudłam. Po prostu ograniczyłam pieczywo i cukier :bezradny:

Jeśli chodzi o cellulit myślę, że to jest związane z wodą, a więc trzeba ograniczyć sól...


Nic dziwnego, wiele osób stosuje diete keto żeby schudnać, a najwięcej się tyje właśnie od pieczywa szczególnie białęgo.
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2020-12-16, 17:19   

Koziu, a ja wiem tyje się w wyniku dodatniego bilansu energetycznego a chudnie w wyniku ujemnego bilansu, ale to co jemy ma wpływ na nasze zdrowie i wygląd.
Troszkę nieporozumieniem jest myślenie, że mogę jeść 1500 kcal byle czego i tak schludnę.

Nic, każdy ma prawo robić jak uważa :bezradny:
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2020-12-16, 17:32   

vetulae, ja to wiem
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2020-12-16, 17:38   

Koziu, Ja nie stosowałam diety, to był skutek uboczny braku hajsu xD Dostałam od pana A kiełbasę, z domu wzięłam suchy prowiant mięsno-tłuszczowy, chleb mi się dawno skończył, a jak już kupiłam to jadłam może 6 kromek chleba dziennie / 3 bułki dziennie.
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2020-12-16, 18:27   

BlueAlien, wiem, to było tak "nawiasem mówiąc"
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2020-12-17, 01:05   

Dieta ketonowa wykańcza wątrobę i nerki na dłuższa metę. Każda dieta niedoborowa da efekt spadku masy ale i może dać szybko efekt jojo ze względu na stany ,,głodówki" gdzie organizm dostaje sygnał do oszczędzania energii bo nastały ,,trudne czasy" i pożywienia jest mało. A celulit mają kobiety - niezależnie czy gruba czy chuda. Taki nasz urok. Tylko jakiś odsetek nie będzie go miał. Po prostu trzeba zacząć to zlewać. Czego Państwu z serca życzę.

U mnie na obiad było to co wygrzebałam sobie po pracy z lodówki i pomarańcze. W sumie jestem kontent.
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2020-12-17, 08:10   

bezn, efekt jo-jo pojawia się nie dlatego, że organizmu coś pamięta. Tylko, że kiedy przechodzi się na dietę to komórki tłuszczowe nie giną ale zmniejszają swoją objętość. Nie wiem, ile komórek ma kg tłuszczu ale powiedzmy, że 2 miliardy, po diecie nadal masz 2 miliardy tylko powiedzmy 3 razy mniejszych komórek. Gdy zaczyna sie znowu jeść to nawet niewielkie nadwyżki powodują rosnięcie tych komórek. Trzeba lat by te komórki zniknęły, wtedy wytworzenie nowej wymaga większej energii.

Z cellulitem niby tak jest ale też nie widziałam by szczupłe uprawniające sport dziewczyny go miały przynajmniej nie taki widoczny.
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2020-12-17, 08:25   

Koziu, Najwięcej schudłam na diecie, która bazowała na białym pieczywie i warzywach. Jedyne, co wyeliminowałam całkowicie, to mięso. Ot, po prostu nie mogłam gryźć.
Praktycznie każda dieta eliminacyjna daje efekt... ale z reguły nie jest on długotrwały.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2021-09-19, 13:07   

Dzisiaj golonki z indyka, ziemniaki i duszona marchewka z groszkiem. :D
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-09-19, 13:10   

Frytki
_________________
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2021-09-19, 13:11   

vetulae, "golonki z indyka"

:myśli:
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...