Poprzedni temat «» Następny temat
Programy antywirusowe
Autor Wiadomość
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-24, 07:51   Programy antywirusowe

Jakiego używacie programu antywirusowego?
Jakie polecacie, a które kategorycznie odradzacie?
Obecnie używam MalwareBytes, ale czytałam, że podobno Bitdefender jest lepszy i zastanawiam się nad spróbowaniem.
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2016-01-24, 08:59   

Ja korzystam z Avira Free Antivirus, a jako dodatek do niego używam Małwarebytes.
Ale najlepszym antywirusem jest Panda, tyle że nieźle zamula kompa.
Najgorszy to McAfee i Avast.
 
 
ChodnikowyWilk 





Wiek: 28
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 303
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-01-24, 12:50   

Eset Smart Security

Są stronki z kluczami trial, i mam nieskończenie darmową wersję z aktualną bazą ;p
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-01-24, 13:17   

Ja akurat korzystam z Avasta, opinie o nim są podzielone bo chyba wszystko zależy od konkretnego kompa. Na poprzednim, który miałem faktycznie działał dupnie: wprawdzie informował o wykryciu wirusa ale dopiero kiedy ten już się rozprzestrzenił po komputerze, za to te syfki z neta typu spyware wykrywał ale nie potrafił usunąć. Jednak na obecnym komputerze sprawuje się dobrze, wszystko zostaje w porę wykryte i zneutralizowane wiec w ciągu ostatnich kilku lat nie miałem żadnej infekcji.
_________________

 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-24, 19:28   

Moim głównym zabezpieczeniem jest AVG wspomagany przez Avasta. Czasem kontrolnie skanuję MBAM. Jak do tej pory ten skład daje sobie radę - działa to już ładnych kilka lat.
 
 
Kasia111624 
Kasia111624





Wiek: 38
Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 3714
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-24, 20:50   

U mnie także AVG. Nie ma dnia, żeby nie pokazywał mi komunikatu, że Mozilla zużywa dużo pamięci, jednakże nie znam się na tym zbytnio i nie wiem czy to faktycznie jakiś problem, z którym należałoby coś zrobić, czy nadgorliwość programu.
_________________
- 'Dlaczego ona tak cię fascynuje?
- Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Ona nikogo nie potrzebuje. Czy na końcu musi czekać szaleństwo?'
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-24, 21:13   

KotMaAleAlaMaKota, MalwareBytes to nie jest tylko przypadkiem to określonych wirusów wpływających na strony internetowe? Ja malware używałem tylko "na raz" szukając szkodliwego oprogramowania spowalniającego mi przeglądarkę. Wydaje mi się, że nie wyszukuje trojanów i tym podobnych.
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-24, 21:15   

Kasia111624 napisał/a:
U mnie także AVG. Nie ma dnia, żeby nie pokazywał mi komunikatu, że Mozilla zużywa dużo pamięci, jednakże nie znam się na tym zbytnio i nie wiem czy to faktycznie jakiś problem, z którym należałoby coś zrobić, czy nadgorliwość programu.

Mozilla potrafi dużo żreć, dlatego używam innej przeglądarki. Spróbuj jednak zapytać o to kogoś z "góry" - może pomogą, bo ja jestem za słaby w te klocki. W końcu admini powinni się chyba znać na komputerach ;]
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-24, 21:17   

rzviro napisał/a:
admini powinni się chyba znać na komputerach
Oczywiście, że tak. Ale to nie znaczy, że muszą wiedzieć jaki program antywirusowy do czego służy ;)
Dużo pamięci do Chrome zużywa, Mozilla nie jest taka zła pod tym względem ;)
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-24, 21:32   

Apparition, ja odpisałem tylko na post Kasi111624. Ona ma AVG i pokazuje komunikaty, że Mozilla dużo żre. To tyle.
Myślałem, że wiesz wszystko
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-01-25, 13:14   

Malwarebytes to program do wyszukiwania robaków, spyware i innych śmieci, też go czasem używam dla oczyszczenia ale to nie typowy antywir, warto go mieć jako dodatek. Ogólnie to najwięcej wszelakich brudów zbierało się jak używałam firefoxa z chromem podobnie, wróciłam do Opery i jestem zadowolona.

AVG używałam przez kilka lat ale w pewnym momencie zmiany jakie wprowadzili już mi nie pasowały...
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
tetrus
[Usunięty]



Wysłany: 2016-03-08, 15:22   

Używam Eset Smart Security od 9 lat i jestem bardzo zadowolony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...