Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka i Okolice
Autor Wiadomość
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2015-11-24, 16:02   Polityka i Okolice

TOP KEK
http://telewizjarepublika...znym,26444.html
Inwigilacja obywateli jawnie zapowiedziana. Jednym słowem PiS to . Ciekawe co na to powiedzą ich wyborcy, bo demoty informujące na ten temat idą do archiwum w trybie natychmiastowym.
 
 
impala1967
[Usunięty]



Wysłany: 2015-11-24, 16:14   

Z prawa i sprawiedliwości tylko "i" im zostało~~
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2015-11-24, 16:21   

Nie zdziwię się jak wprowadzą zakaz korzystania internetu i będzie on tylko dostępny dla rządu. A z tego co widać userom Manipulatory.pl to odpowiada, bo Szydło stała na tle polskiej flagi a nie było unijnej.
R.I.P in Peace Polska 966 - 2015
 
 
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-12-07, 21:03   

ChaserJohnDoe, no i co Ty teraz biedaczku zrobisz? PiS taki zły, taki niedobry, jak ten zidiociały naród mógł nie dopuścić do koryta PO po raz trzeci. Jakim prawem prezydent nie przyjął przysięgi od sędziów którzy zostali wybrani na mocy ustawy która jest wadliwa, niezgodna z konstytucją. Cała piątka została wybrana na mocy tej ustawy a więc nie mógł przyjąć przysięgi od żadnego z nich. Co to znaczy że ustawa jest częściowo niezgodna? Taki casus nie istnieje, albo coś jest zgodne albo niezgodne z prawem, częściowa niezgodność całkowicie dyskwalifikuje całą ustawę i sędziów wybranych na jej mocy. To jakiś paradoks, farsa medialna, ustawa Schrodingera k*rwa jego mać. Co to znaczy że dziennikarz orzeka o zgodności ustawy? to może j*bać cały ten cyrk, całą demokrację, wybierajmy sobie stację TV która będzie rządzić i orzekać, niech będą te głównego nurtu. I jeszcze jedno, w konstytucji nie jest jasno określone w jakim terminie prezydent ma przyjąć przysięgę od sędziów, "niezwłocznie" jest terminem prawnie nieprecyzyjnym i można go interpretować całkowicie dowolnie, terminem precyzyjnym jest np. "w ciągu 7 dni od wyboru przez sejm" ale takiego zapisu w polskiej konstytucji nie ma. Duda i Kaczyński jako doktorzy prawa doskonale o tym wiedzą i chwała im za to.
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2015-12-07, 23:13   

Nie wiem dokąd zmierza władza, ale nie jest to kierunek, który est dobry dla wszystkich, chyba tylko dla pojedynczych jednostek.
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2015-12-09, 18:06   

Katolibanu ciąg dalszy. Ciekawe kiedy będą kary za bycie ateistą bądź innego wyznania. Wolność po polsku.
 
 
Kasia111624 
Kasia111624





Wiek: 38
Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 3714
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-09, 22:19   

Może w jakiejś małej, wiejskiej parafii, gdzie wszyscy wszystkich znają, proboszczu może taki kwit wydać z czystym sumieniem, ale w mieście? O_o
_________________
- 'Dlaczego ona tak cię fascynuje?
- Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Ona nikogo nie potrzebuje. Czy na końcu musi czekać szaleństwo?'
 
 
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-12-09, 22:25   

ChaserJohnDoe, nie będzie, nikogo nie obchodzą Twoje poglądy. Nawet jeśli pan poseł Kornel Morawiecki wraz ze swoja komisją zmieni konstytucję to nie będzie to tak radykalna zmiana jak ingerowanie w wolność jednostki do własnych przekonań. Jak dla mnie możesz sobie być nawet pastafarianem, nic mi do tego. Uszanuj wolę narodu, wygrało PiS i pogódź się z tym, za 4 lata będziesz miał szansę zmieniać Polskę.
 
 
ArsMoriendi 





Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 181
Wysłany: 2015-12-11, 11:34   

Drażni mnie ta niesprawiedliwość w mediach. Kiedy w czerwcu PO przepychało jawnie niekonstytucyjną ustawę o TK - media milczały. Z kolei gdy teraz PiS kwestionuje wybór sędziów na podstawie tej ustawy podnoszą rwetes o zagrożeniu demokracji...
Trybunał miał być narzędziem w rękach PO, przedłużeniem władzy, służącym do blokowania nadchodzących reform. Sparaliżowałoby to w rezultacie prace rządu i pewnie doprowadziło do wcześniejszych wyborów.

Co do Prezydenta, to moim zdaniem nie przyjmując ślubowania od trójki sędziów wybranych przez PO nie łamie konstytucji, a wręcz przeciwnie - stoi na jej straży, czyli spełnia swoją funkcję.
_________________

 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2015-12-11, 21:20   

watchyouback napisał/a:
za 4 lata będziesz miał szansę zmieniać Polskę.

Zmartwię cię. Za 4 lata nie będzie już Polszy na mapie. Smutne ale prawdziwe.

ArsMoriendi napisał/a:
Co do Prezydenta, to moim zdaniem nie przyjmując ślubowania od trójki sędziów wybranych przez PO nie łamie konstytucji, a wręcz przeciwnie - stoi na jej straży, czyli spełnia swoją funkcję.

Jakby inny prezydent nie chciał przyjąć ślubowania od trójki sędziów wybranych przez PiS, to uznano by to za łamanie konstytucji i byłoby gorsze plucie jadem niż na Dude. Ot taka polska paranoja.
 
 
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-12-11, 23:07   

ChaserJohnDoe napisał/a:
Zmartwię cię. Za 4 lata nie będzie już Polszy na mapie. Smutne ale prawdziwe.

i jak mam Cie traktować poważnie?
 
 
ArsMoriendi 





Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 181
Wysłany: 2015-12-12, 08:09   

watchyouback napisał/a:
i jak mam Cie traktować poważnie?


Niestety, ale ChaserJohnDoe uparcie dąży do tego, żeby stało się to niemożliwe.

ChaserJohnDoe napisał/a:
Jakby inny prezydent nie chciał przyjąć ślubowania od trójki sędziów wybranych przez PiS, to uznano by to za łamanie konstytucji i byłoby gorsze plucie jadem niż na Dude. Ot taka polska paranoja.


A to ciekawe. Czyli zgadzasz się ze mną, że obecny prezydent konstytucji nie łamie? Niestety, w swoich wypowiedziach nie odnosisz się do kwestii merytorycznych, a do typowego dla mediów przerzucania winy.

Poza tym, dlaczego nie było plucia jadem w czerwcu, kiedy PO przepychało taką ustawę?
_________________

 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2015-12-12, 09:05   

Powiem tak: Urodziłam się na chwilę przed stanem wojennym. Pamiętam komunę, pamiętam sine plecy taty, gdy wrócił z demonstracji, pamiętam wiersze Szymborskiej ku czci Stalina i partii komunistycznej deklamowane na uroczystościach szkolnych, pamiętam jak moja mama jako lekarz zarabiała 18 dolarów miesięcznie, pamiętam euforię 1989 r, byłam w Gdańsku w 1990 gdy ludzie próbowali zapobiec niszczeniu akt Ub i SB gdy Kiszczak był ministrem MSWiA, pamiętam i widziałam jak ludzie szturmowali budynek by temu zapobiec a Mazowiecki wysłał przeciwka nim policję i spacyfikował demonstrantów. Widziałam ekonomiczny entuzjazm Polaków lat 90, gdy ustawa Wilczka pozwalała swobodnie prowadzić biznes, i pamiętam jak stopniowo z niej się wycofywano tłumiąc potencjał naszych rodaków.
I teraz, gdy patrzę na te histeryczne wystąpienia o niszczeniu demokracji i upadku jej w naszym kraju to śmiać mi się chce. Gorzej nie będzie, Mówienie że 4 lata rządów PiS spowodują, że po nich już nie będzie kolejnych?! No błagam Was nawet za komuny były.
Demonstrowanie w rocznicę stanu wojennego nie pod ukradzioną willą, w której mieszka wdowa po Jaruzelskim i nie chce jej zwrócić prawowitej bardzo ubogiej właścicielce, tylko demonstrowanie postkomunistów pod domem Kaczyńskiego? W rocznicę stanu wojennego? Naprawdę? Ja rozumiem demonstrować w inny dzień, ale 13 grudnia? Stan wojenny pociągnął za sobą wielką liczbę ofiar. Nie działały telefony, więc nie można było wezwać pogotowia, milicji i straży pożarnej. Ilu ludzi, zwykłych ludzi zmarło, bo nie dało się ich dostaczyć do szpitala, ilu ludzi zostało napadniętych i nie dało wezwać się milicji, ilu ludzi spłonęło, bo nie dało wezwać się straży pożarnej. Ja w stanie wojennym ciężko zachorowałam, spędziłam kilka miesięcy w szpitalu. Z gorączką ponad 40 C rodzice wieźli mnie w godzinę policyjną (gdzie wojsko mogło użyć broni) do szpitala przez liczne punkty kontrolne, gdzie w kółko przeszukiwano im samochód i na milion sposobów przepytywano zanim puszczono dalej. Na skraju mojej śmierci dotarli w końcu do szpitala. Żaden dowódca nie przejmował się kilku miesięcznym prawie umierającym dzieckiem. Kolejna rzecz to embargo nałożone na PRL przez świat zachodni, całkowity brak leków w szpitalach! Czym leczyć? Ilu ludzi zmarło w wyniku czasowych wyłączeń prądu w trakcie zabiegów operacyjnych. Wmawia się nam, że działały agregaty prądotwórcze. Niby jak gdy paliwo na kartki. Mama jest lekarzem i dobrze pamięta jak było. W szpitalach rządowych owszem były i miały paliwo, ale w zwykłych jakoś nikt nie słyszał by działały.
I teraz pytam czy adekwatne jest porównywanie tamtych czasów do obecnych?
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2015-12-12, 10:08   

ArsMoriendi napisał/a:
A to ciekawe. Czyli zgadzasz się ze mną, że obecny prezydent konstytucji nie łamie? Niestety, w swoich wypowiedziach nie odnosisz się do kwestii merytorycznych, a do typowego dla mediów przerzucania winy.

Łamie i każdy inny też by to zrobił jakby nie chciał ślubowania z powodu, że w TK są sędziowie z innej partii. Moim zdaniem chimery powinien zostawić w domu. Szkoda chłopa, że daje Jarkowi sobą manipulować. Żeby nie było jestem apolityczny.

ArsMoriendi napisał/a:
Poza tym, dlaczego nie było plucia jadem w czerwcu, kiedy PO przepychało taką ustawę?

Mnie nie pytaj.

Mimo to uważam, że PiS nie było dobrym wyborem, ale jak nie ma się innego to ludzie i tak będą głosować na byle kogo by znienawidzona partia X nie wygrała ponownie. Moja znajoma sama powiedziała, że dała głos na PiS by tylko nie wygrało PO, a co będzie działo się za PiS'u w Polsce to jej nie obchodzi i ma to w dupie, bo i tak opuści kraj (dwa tygodnie temu wyleciała do Irlandii na stałe). Weź tu zrozum logikę Polaków.
 
 
Antybristler 





Wiek: 30
Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 156
Skąd: wiocha
Wysłany: 2015-12-12, 12:32   

W tym kraju nigdy nie będzie normalnie.

PiS i PO to jedno gówno. A ludzie jeszcze się wyzywają broniąc swojego gówna nie zauważając jego gównowatości.
_________________

Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2015-12-12, 17:02   

Antybristler napisał/a:
PiS i PO to jedno gówno. A ludzie jeszcze się wyzywają broniąc swojego gówna nie zauważając jego gównowatości.

W Polszy wszystkie partie są do dupy.

BTW niezły cyrk dziś mamy
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2015-12-12, 17:15   

ChaserJohnDoe, Dlaczego nazywasz nasz kraj po rosyjsku?
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2015-12-12, 17:18   

maat_ napisał/a:
ChaserJohnDoe, Dlaczego nazywasz nasz kraj po rosyjsku?

Od tak sobie.
 
 
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-12-12, 23:33   

ChaserJohnDoe napisał/a:
Żeby nie było jestem apolityczny.

Nie jesteś.

[ Dodano: 2015-12-12, 23:47 ]
maat masz rację, ale takie szczyle jak CJD nie mają prawa pamiętać jak to wyglądało 25 lat temu, dla nich słowa komora że mamy 25 at wolności są wyznacznikiem prawdy. Niestety kłamstwo powtarzane tysiące razy staje się prawdą. Polska od czasów PRL nie odzyskała niepodległości i nie zapowiada się na to w najbliższym czasie. My Polacy mamy pracować na eurow pę zachodnią i siedzieć cicho, w przeciwnym wypadku będziemy żałować. a ja proponuje bunt, powstanie. Ja nie dożyłem wolności w III Rp o której mówił Komorowski.
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2016-01-01, 17:20   

watchyouback napisał/a:
maat masz rację, ale takie szczyle jak CJD nie mają prawa pamiętać jak to wyglądało 25 lat temu

No ty jak miałeś 3 lata to na pewno wsio pamiętasz co to działo się 25 lat temu.

watchyouback napisał/a:
My Polacy mamy pracować na eurow pę zachodnią i siedzieć cicho, w przeciwnym wypadku będziemy żałować.

A kto tak każe? Imię i Nazwisko albo link proszę.

watchyouback napisał/a:
a ja proponuje bunt, powstanie

A nie lepiej jak tró patrioci wyjechać do UK, Niemiec albo Francji po lepsze jutro i lepsze zarobki? Nie oszukuj się WYB sam wiesz, że w Polsce nigdy nie będzie dobrego przywódcy. Będzie tylko taki który dowali ci kolejny podatek.

[ Dodano: 2016-01-13, 08:44 ]
Gotowi na nowy podateczek dla PiS

[ Dodano: 2016-04-23, 13:36 ]
http://finanse.wp.pl/kat,...,wiadomosc.html
Nawet jak nie macie telewizora, to musicie płacić, bo w przeciwnym razie ziomale z fiskusa się wami odpowiednio zajmą.

Gromkie brawa dla tych co głosowali na PiS.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...