Poprzedni temat «» Następny temat
Odwieczna rozterka - jaki system jest najlepszy?
Autor Wiadomość
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2015-10-30, 23:12   Odwieczna rozterka - jaki system jest najlepszy?

No właśnie, jaki system uważacie za najlepszy i dlaczego? Mówiąc szczerze powoli zaczynam mieć dość Windowsowych wiecznych błędów ale obawiam się przeskoczenia na coś innego. Jednak niedługo trzeba będzie pomyśleć o nowym komputerze bo obecne to rozsypujące się zabytki i tak zaczęłam się zastanawiać. Korzystałam z 98, uważam, że nie był zły, podobnie jak XP zarówno Home jak i Proffesional w sumie to był mój ulubiony system, co prawda po pewnym czasie robił się śmietnik i nieźle potrafił zamulić ale jednak jak na tamte czasy, to uważam że nic lepszego być nie mogło i i tak się świetnie spisywał. Najgorsze co mnie spotkało to przygoda z Vistą i tak masochistycznie używałam jej przez kilka dobrych lat, teraz mam Win7 i różnica jest kolosalna...

Zastanawiają mnie natomiast różne niepokojące głosy, jakie się pojawiają przy najnowszych odsłonach Windowsa. Co o tym sądzicie i może chcecie zdradzić czego sami używacie i jakie macie wrażenia?
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-10-31, 10:50   

Ja zrobiłem ostatnio aktualizacje do Windows 10 i jak na razie nie narzekam. Jestem pozytywnie zaskoczony
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-31, 12:58   

Też zaczynałem od Windows 98, korzystałem z niego na moim pierwszym komputerze, nie miałem jakichś zastrzeżeń do niego. Jako, że mój pierwszy komputer dostałem od kuzynki, która z kolei dostała go z pracy gdzie ktoś po bardzo wielu latach postanowił w końcu dokonać sprzętu to był on wyjątkowo cienki: twardy dysk 1,9 GB ( :D ), brak karty dźwiękowej a karta graficzna potrafiła pozwalała na wyświetlanie 16 kolorów (nie podaj co to za karta bo chyba wtedy nawet tego nie sprawdzałem podobnie jak tego ile miał Ramu) to już po kilku miesiącach kupiłem nowy komputer z Windowsem XP Professional. Ten system najbardziej przypadł mi do gustu, ładny i funkcjonalny, dość często się zawieszał ale mi to zbytnio nie przeszkadzało, korzystałem z niego przez 5 lat wtedy też musiałem zmienić komputer bo w poprzednim już wszystko co chwila się psuło. Nowo kupiony miał już zainstalowany Windows 7, dość długo nie mogłem się do niego przekonać ale z czasem nawet go polubiłem choć nie tak jak XP, na pewno dużą zaletą jest wysoka stabilność, w zasadzie to nawet nie przypominam sobie aby mi kiedykolwiek się zawiesił czy coś w tym stylu, jedynie zdarzają się problemy z niektórymi trochę starszymi grami bo np dwuwymiarowe wormsy mi nie działają.
 
 
Ascara 





Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 1526
Wysłany: 2015-10-31, 14:33   

Nie lubię Ubuntu. Miałam okazję się nim posługiwać kilkakrotnie za granicą i... Nie, kompletnie nie. IOS jest w sumie podobny, też za nim nie przepadam, aczkolwiek ma wielu zwolenników, jak i swoje plusy. Cóż, ja używam obecnie Win7 i jestem z niego bardzo zadowolona, dlatego też nawet nie myślałam o przejściu na 10.
Moim pierwszym systemem był również Win98, przejście na XP było dość traumatyczne, nie polubiłam go do końca i długo tęskniłam za 98. Dla odmiany, przejście na Win7, jak wspomniałam, zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Ładna oprawa graficzna, fajna sprawność. Naprawdę mi odpowiada.
_________________
Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze
Na próżno czekały na słońca oblicze...
(...)
Ktoś dziś mnie opuścił w ten chmurny dzień słotny...
Kto? Nie wiem... Ktoś odszedł i jestem samotny...

~ L. Staff
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2015-11-04, 02:00   

Zaczęłam od 95,98 i win 2000 :D Mam xp... lubię go, ale w sumie mam go, bo 7 mi nie ruszy, tzn ruszy, ale będzie chodzić jak krew z nosa... a vista to stan umysłu. Byłam zadowolona z xp, ale dużo pracowałam na 7 i od tego czasu xp już nie spełnia moich oczekiwań, szybko robi się śmietnik, zamuł itd.
Pracowałam na IOS kompletnie nie dla mnie, wszystko mnie tam irytuje.
Linuxa też przerabiałam :D
 
 
Moris299





Wiek: 26
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 305
Wysłany: 2015-11-04, 09:17   

Linux jest jaki jest. Ma swoich zwolenników ale nie nadaje dwie do codziennej pracy.
Testowałem Ubuntu, Debian, Fedore i jeszcze parę innych i żaden z nich nie jest ba tyle wygodny co Windows.
Różnica między Windows 7 a Windows 10 jest ogromna. Szczególnie w wydajności. Ten system będzie płynnie chodził nawet ba baaaardzo starym sprzęcie. Osobiście korzystam i polecam.
_________________
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2015-11-04, 11:08   

Moris299, zainstaluj Fedorę. xD
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2015-11-04, 12:12   

Mój wujek w latach 80 pracował w Szwecji w IBM. W 1986 dostaliśmy od Niego pierwszy komputer PC. To był szok technologiczny! U nas jakieś Atari a tu takie coś. Chodziło to cudo na dyskietki 8 calowe! Takie miękkie, które bardzo nie lubiły słońca. Potrafiły się wyginać. Chodzilo to cudo na windows 1

[ Dodano: 2015-11-04, 12:20 ]
W LO w 1996 mieliśmy win 3.11 i nauczycielkę matematyki po 3miesięcznym kursie informatycznym, która nie pojmowała, że kompy są w sieci i wystarczy, że jedna osoba rozwiąże zadanie. Chłopacy robili jej złośliwie format C i wmawiali jej że to się dzieje od skoków napięcia w sieci elektrycznej. Idylla nie trwała długo, bo jakiś lizus (niestety nie wykryty) powiedział jej jak sprawy stoją

Teraz mam windows 7 i jakoś nie mogę się zdecydować by przejść na 10. Jakoś się przyzwyczaiłam
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2015-11-21, 21:13   

Linux to świetny system. Dużo bezpieczniejszy niż Windows. Co chociażby świadczy to, że NASA korzysta z Linuxa. No ale wiadome jest jak jest z oprogramowaniem, a raczej grami. Nie zawsze wszystko tak pięknie wygląda. Co nie znaczy, że nie warto i tego systemu używać. Ja w sumie korzystałem tylko z "Fafika" :D I to w wirtualnej maszynie. Mam nawet jego obraz na dysku. A obecnie korzystam z Windy 7. Jak wyjdzie Directx 12 i gry na niego to pomyślę nad przesiadką na win 10, możliwe, że będzie obowiązkowa. Ogólnie jest prosta zasada- Windows dla prostego użytkownika i Linux dla wielkich firm i korporacji, szczególnie banków. Jeszcze dodając, Microsoft usilnie próbuje zabić Win XP, ale cały czas ciężko mu idzie :D Nie było większej rewolucji niż ten system :)
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2015-11-22, 11:41   

HA!!!!! Apart z miłości do piękna!!! Umarłam!!!!
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-17, 12:56   

Swoją przygodę z PC zaczynałem od XP-ka, później "7", a teraz win 8.1. Mam możliwość przejścia na win 10, ale się waham. Moją "ósemkę" ucywilizowałem na wzór xp i można działać. Z przejściem na "dychę" jeszcze poczekam, poczytam, zobaczę
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-01-17, 14:11   

rzviro, Mam 7 a ciągle molestuje mnie abym przeszła ma 10 i mnie ta natarczywość denerwuje! CO on się tak czai na ten mój komp! Z natury podejrzliwa jestem i stanowczo nie lubię natrętów dlatego nie przejdę na 10
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-17, 14:19   

maat_ napisał/a:
rzviro, Mam 7 a ciągle molestuje mnie abym przeszła ma 10 i mnie ta natarczywość denerwuje! CO on się tak czai na ten mój komp! Z natury podejrzliwa jestem i stanowczo nie lubię natrętów dlatego nie przejdę na 10

To molestowanie możesz wyłączyć. Znajdź aktualizację KB 3035583 odinstaluj ją, następnie ją wyłącz (ukryj) i po sprawie.
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-01-17, 15:19   

rzviro, O nie wiedziałam, dziękuję!
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-17, 15:22   

maat_, Do usług
 
 
Kasia111624 
Kasia111624





Wiek: 38
Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 3714
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-17, 16:35   

Ja ma XP i nie narzekam, ale ja nie jestem wymagająca.
_________________
- 'Dlaczego ona tak cię fascynuje?
- Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Ona nikogo nie potrzebuje. Czy na końcu musi czekać szaleństwo?'
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-17, 16:46   

Kasia111624, Mam gdzieś drugiego lapka, który chodził na "7", ale padł w nim dysk. Jak go odreanimuję, to też wrzucam XP-ka

[ Dodano: 2016-01-17, 16:52 ]
maat_ napisał/a:
rzviro, O nie wiedziałam, dziękuję!

Zapomniałem dodać, że musisz WYŁĄCZYĆ aktualizacje automatyczne, ustawić na ręczne i pilnować czy ta poprawka nie wróciła (czasem potrafi wrócić). Jeśli wróciła - robisz to samo, co wcześniej (wywalasz). Zapamiętaj jej numer i przy każdym aktualizowaniu systemu patrz czy się ta zaraza nie wcisnęła z powrotem
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-01-17, 17:02   

rzviro, Stalkingująca Aktualizacja? Microsoft wciąż mnie zadziwia!
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-17, 17:05   

maat_, Przecież oni pod tym wzgędem są gorsi od jehowych
Wywalisz to drzwiami, to Ci oknem wlezie
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-01-17, 17:19   

rzviro, jak to windows :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...