Poprzedni temat «» Następny temat
Testament Overmana
Autor Wiadomość
Granito 





Wiek: 24
Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 83
Wysłany: 2015-09-12, 20:30   Testament Overmana

Pewnie niewielu z Was kojarzy genialną książkę E.Coopera pt."Testament Overmana". O czym jest ta książka i z jakiego gatunku ? Rzekłbym, że to antyutopia z dozą fantastyki pomieszana z nutką historii i erotyzmu. Opowiada historię młodego chłopaka chcącego poznać świat. Poznać go nie takim, jaki wykreowali mu go rodzice. Poznać go "po swojemu". Kluczem są książki. Ale...no właśnie, przecież wszystkie biblioteki są pozamykane. Cóż ma począć Michał ? I jak potoczą się jego losy ? Czy w ogóle cała ta historia ma sens ? Z pozoru nie, ale jakby się jej lepiej przyjrzeć...Cóż,sami zobaczcie ;)
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2015-09-12, 20:34   

Erotyzm, trochę lepsza niż 50 twarzy grya?
 
 
Granito 





Wiek: 24
Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 83
Wysłany: 2015-09-12, 20:55   

Tu nie o to chodzi... i pan jest ode mnie starszy ;) Tu chodzi o coś zupełnie innego - nie o wyrażanie uczuć poprzez fetysz jak to jest w 50TG ( nie wspominając o tym, że bohaterka momentami zwyczajnie cierpi psychicznie ) tylko o...ciężko mi to przyznać, ale chyba dopełnienie miłości. Tak rzadko spotykane. Bo bohaterowie się kochają. Proszę nie brać tego do siebie, po prostu wyskoczył mi pan z 50TG za którymi nie przepadam ze względu na sam fakt, że zostałem zupełnie inaczej wychowany i nie zrobiłbym kobiecie krzywdy. ( tak, ja też wiem jak to głupio wygląda, gdy tak młoda osoba pisze o takich rzeczach ) Odnośnie pytania czy lepsza ( uwaga: każdy czytelnik 50TG niech tego lepiej nie czyta bo się na mnie obrazi ;) ) Testament Overmana jest o niebo lepszy nawet jako erotyk od 50TG, gdzie kobieta jest traktowana przedmiotowo
_________________
Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof.
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2015-09-13, 20:32   

Granito, powiem szczerze zaintrygowało mnie to. Kiedyś próbowałem czytać te twarze Greya, ale nie mogłem dotrwać do 3 rozdziału za dużo tam seksu. A to wydaje się być inne, oryginalne. Może warto przeczytać. I nie jestem żadnym panem, mam dopiero 24 lata. Mów mi brylant, Krzysiek jak tam wolisz.
 
 
Granito 





Wiek: 24
Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 83
Wysłany: 2015-09-13, 21:40   

Jestem Seba, już się przedstawiałem :) Oryginalne ? Ty sam siebie słyszysz ? To Edmund Cooper! XX wiek ! To jest najbardziej oryginalna i niepowtarzalna książka jaką miałem przed oczyma! Jest warta polecenia, a autorowi jestem gotów składać kwiaty na grób za takie dzieło.
_________________
Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof.
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2015-09-13, 21:41   

Granito, Szczerze nie znam autora, i nic mi to nie mówi, ale skoro tak dobrze się wypowiadasz trzeba poznać to.
 
 
Granito 





Wiek: 24
Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 83
Wysłany: 2015-09-14, 06:07   

Bo naprawdę jest dobra, skłania do myślenia i powoduje, że zaczynasz łączyć fakty, które nie są wyłożone od razu, a zaledwie kilka nieistotnych faktów z początku daje Ci możliwość złączenia strzępków zagadki w całość. I gwarantuję, to nie jest żaden Sherlock ;)
_________________
Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof.
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2015-09-14, 07:12   

Granito, Lubie łączyć fakty w jedną dobra zagadkę, może być ciekawie. A jak wciąga ta ksiażka, to bym bardziej lepiej.
 
 
Granito 





Wiek: 24
Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 83
Wysłany: 2015-09-14, 16:12   

Ma jedną wadę - po jej przeczytaniu inaczej spojrzysz na świat ;)
_________________
Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof.
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2015-09-15, 08:50   

Granito, Teraz tez inaczej patrzę na świat niż większość ludzi.
 
 
Granito 





Wiek: 24
Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 83
Wysłany: 2015-09-15, 09:14   

Nie znasz większości ludzi, więc nie wypowiadaj się jak mniejszość ;) Możesz jedynie odpowiadać jako jednostka ze swojego otoczenia, wśród nich możesz być "inny" :) Oczywiście to nie obraza, po prostu chwytam się szczegółów, bo potem ktoś taką wypowiedź czyta i myśli, że "każdy jest inni niż wszyscy". Nie chcę, byś rzucał zły cień na indywidualność, precyzuj dokładniej :) Tylko lub aż tyle :D
_________________
Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof.
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2015-09-15, 12:21   

Znam tych ludzi, których powinienem :) . Jeszcze całe życie przede mną, bym poznał innych. Ale jak na razie towarzystw, które mam pasuje mi. :) Granito, Nie wiem jak u Ciebie z tym jest.
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2015-09-15, 12:22   

asandi, Granito, to nie jest temat do takich rozmów! To dział książkowy. Zapraszam tu: http://forum-demotywatory...topic.php?t=202 jak chcecie ogólnie o życiu podyskutować.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2015-09-15, 12:24   

Pierdomenico, Ta rozmowa zaczęła się właśnie od książkim ale trochę nas poniosło, przepraszam :( .
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2015-10-17, 12:12   

Granito zaintrygowałeś mnie. Jak tylko wyzdrowieję to sobie przeczytam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...