Poprzedni temat «» Następny temat
Death Note USA
Autor Wiadomość
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-08-28, 21:29   

BlueAlien napisał/a:

nie moge przeboleć czarnego L. no kurwa mać. no fuck.
oraz ze BYL CZARNY (!!!!!) to przesada.

A ja nie mogę przeboleć rasizmu i tego, że w komuś w XXI wieku może się nie podobać to, że postać w filmie jest czarnoskóra.
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
Wojtek1291
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-28, 22:15   

icywind, Nie wariuj. To nie przejaw rasizmu, a kwestia tego, że na siłę wciskają postaci pasujące do współczesnej polityki nieograniczonej tolerancji, a nie do koncepcji filmu czy serialu. Mnie też nie pasuje, że go obsadzili murzynem, bo nijak mi to nie pasuje do tej postaci.
W sztuce "Przeklęte Dziecko", Hermionę też zrobili czarną i na reakcję fanów, którzy byli zaskoczeni, sama Rowling się zaczęła tłumaczyć, że nigdy nie pisała, że Hermiona jest biała. A jednak, bo fani jej przytoczyli cytaty.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-08-28, 22:17   

icywind, Blue nie chodzi o sam fakt że w filmie był L był afroamerykaninem..to raczej kwestia przyzwyczajenia do mangi/anime :D Pewnie Blue bardziej by w tej roli pasował zabiedzony dryblas z podkrążonymi oczami i rozwichrzoną czupryną :D a nie ,,czarnoskóry gadżeciarz" :D
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-08-28, 22:50   

Wojtek1291 napisał/a:
Mnie też nie pasuje, że go obsadzili murzynem, bo nijak mi to nie pasuje do tej postaci.

W jaki sposób kolor skóry nie pasuje ci do postaci? Oderwij to od anime i powiedz mi dlaczego murzyn nie pasuje do ekscentrycznego detektywa? Co ma tu do rzeczy kolor skóry?

bezn napisał/a:
icywind, Blue nie chodzi o sam fakt że w filmie był L był afroamerykaninem..to raczej kwestia przyzwyczajenia do mangi/anime :D Pewnie Blue bardziej by w tej roli pasował zabiedzony dryblas z podkrążonymi oczami i rozwichrzoną czupryną :D a nie ,,czarnoskóry gadżeciarz" :D

Chciałbym tu oddzielić dwie rzeczy. Co innego być zawiedzionym, że L nie wygląda podobnie jak w anime/mandze. I kolor skóry to już duża różnica w wyglądzie.
Co innego twierdzić, że nie może go zagrać murzyn przy założeniu, że to nie ma być taka sama postać.

Cytat:
samo to ze bardzo szybko biegal

Swoją drogą to L był dość silny i dobrze grał w tenisa więc czemu nie mógł biegać?
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
Wojtek1291
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-28, 23:00   

icywind, Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-08-29, 11:54   

icywind, Mylisz się - to nie jest rasizm ;) wręcz przeciwnie - jestem bardzo tolerancyjna dla ras, wyznań (o ile to nie terroryści) czy orientacji.
_________________

 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-08-29, 11:58   

To przepraszam za posądzenie ale duże litery i tyle wykrzykników tak mi wyglądało jakby to był problem sam w sobie
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-08-29, 12:02   

bezn, dokładnie. Polubiłam L bardzo - inteligety typ, przypominający troche Edwarda Nożycorękiego - a wiec chudy, patykowaty, rozczochrany, BLADY, z podkrążonymi oczami. Jakby czarnym osadzili każdego innego pobocznego bohatera nie miałabym nic przeciwko - ale nie MOJĄ ULUBIONĄ postać do której przywykłam.
Wkurwia mnie takie mieszanie polityki i nietolerancji do każdej niemal wyoowiedzi na temat koloru skory
To tak, jakby obsadzili w tej roli kobietę. Mimo że mam feministyczne poglądy, to też bym powiedziała nie. Według Icka byłabym seksistką i mizoginką.
Nie lubie jak ludzie nie potrafią odróżnić nietolerancji od bycia przyzwyczajonym do konkretnej wersji.
To takie mieszanie polityki i pprawnosci politycznej na sile tam gdzie sie nie powinno.

[ Dodano: 2017-08-29, 12:05 ]
Gdyby murzyn grał inneg detektywa z tego samego sierocinca ktory ściga innego Kirę, to spoko. Ale L to L. Po prostu.
Miał długie włosy. Białą bluze i jeansy. Był blady. Gdzie to się podziało? Uwielbiałam to w nim.
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-08-29, 23:12   

BlueAlien, ,,kochany cukrzyk ":D Dobrze, że chociaż tę skłonność mu zostawili scenarzyści :D


Wiele w filmie uproszczeń, przeinaczeń. Zgadzam się, że jako serial byłoby to bardziej udane...chociaż wydaje mi się, że istnieje już wersja Live ,,Death Note" produkcji japońskiej. A co myślicie o postaci Mii? Jako substytut Misy Amane wypada, wedle mnie, dość blado.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-08-30, 12:23   

bezn, Mia to takie nie ptrzebne dla fabuly cos ktora dopiero pod koniec doprowadza do tragedii. Przypomina mi z wygladu Dua Lipe. Cheerleaderka HAHA :D A Misa była przeciez lolitką....


Dla tych ktorych wciaz boli mój "rasizm"

Wyobraźcie sobie Murzyna jako Spidermana.
_________________

 
 
Blacks 
Blacks
Czarny





Wiek: 31
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 988
Wysłany: 2017-08-30, 12:34   

BlueAlien napisał/a:
Wyobraźcie sobie Murzyna jako Spidermana.


psst.

(sorry za offtop)
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-08-30, 13:42   

jako nastolatek jeszcze ujdzie. Ale taki czarny jak smoła juz nie bardzo mi to wyglada, nie po tylu filmach z białymi.

O wiem! Czarnoskóra Lara Croft! :D
_________________

 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-08-30, 13:59   

BlueAlien napisał/a:
bezn, Mia to takie nie ptrzebne dla fabuly cos ktora dopiero pod koniec doprowadza do tragedii. Przypomina mi z wygladu Dua Lipe. Cheerleaderka HAHA :D A Misa była przeciez lolitką....


Dla tych ktorych wciaz boli mój "rasizm"

Wyobraźcie sobie Murzyna jako Spidermana.

Wyobraziłem. Co dalej?
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-08-30, 15:33   

i po tylu latach pokazywania w mediach bialego spidrmana nie czulbys sie jakos tak dziwnie, gdyby nagle stal sie czarny?

jak widzialam babke z serialu SuperGirl czyli laska w stroju supermana, to tez dziwnie sie czulam i nieswojo. Jak czlowiek sie przyzwyczail to juz tak ma.

Jak np ogladasz serial i bohatera zawsze gra ten sam aktor a w ostatniej serii gra go inny aktor tez trudno sie przyzwyczaic.
_________________

 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-08-30, 15:58   

Cytat:

Jak np ogladasz serial i bohatera zawsze gra ten sam aktor a w ostatniej serii gra go inny aktor tez trudno sie przyzwyczaic.

Może za dużo oglądam Doctora Who bo jego co chwilę gra inny aktor (jest to uzasadnione, zamiast umierać Doktor się regeneruje) i teraz Doktora będzie grać kobieta. Dwunastu ostatnich grali mężczyźni. Ja za to nie mogę się doczekać.
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2017-08-30, 18:18   

Update! Chodzi o roczniki 1998
http://elblag24.pl/wraca-...trafi-do-armii/
I znowu islam jest temu winny. Chce dostać ten sam towar który zażywa PiS. Ciekawe jakie ja będę miał wtedy jazdy.
_________________
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-08-30, 18:20   

ChaserJohnDoe napisał/a:
Update! Chodzi o roczniki 1998

Przynajmniej tyle

[ Dodano: 2017-08-30, 18:21 ]
ChaserJohnDoe napisał/a:
Update! Chodzi o roczniki 1998
http://elblag24.pl/wraca-...trafi-do-armii/
I znowu islam jest temu winny. Chce dostać ten sam towar który zażywa PiS. Ciekawe jakie ja będę miał wtedy jazdy.

Ktoś pod tamtym poprzednim w komentarzach zasugerował, że szykują stan wojenny. I wcale bym się nie zdziwił :/
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2017-08-30, 18:23   

Kurwa nie w ten temat wstawiłem post.
Przekopiuje to tam.
_________________
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-08-30, 18:24   

ChaserJohnDoe, hahaha xd
_________________

 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-09-02, 11:58   

https://www.youtube.com/watch?v=r8OfANX2hEw
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...