Poprzedni temat «» Następny temat
Strony z muzyką
Autor Wiadomość
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2023-03-03, 21:34   Strony z muzyką

https://everynoise.com/

Bardzo fajna strona, którą dzisiaj odkryłem. Strona główna zawiera mnóstwo rodzajów muzyki, na którą wystarczy kliknąć i leci przykładowy utwór z danego gatunku. Ale to jeszcze nic, u góry po lewej w "list" jest lista 5981 gatunków muzyki i każdy gatunek ma swoją playliste. Minnesota hip hop? Nie ma problemu. Indonesian thrash metal, psychokore? Ogranicza nas ( a raczej autorów strony) tylko wyobraźnia :D




https://www.music-map.com/
Tutaj wpisujemy nazwę zespołu i wyszukuje nam podobne zespoły. Wpisałem Nightwish i obok były Epica, within temptation czy Amaranthe, także działa dobrze.



Adrian, teraz żaden zespół Ci nie umknie :D
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2023-03-03, 23:22   

Koziu, no fajnie się zapowiada- szczególnie indonezyjski trash metal XD
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-03-04, 12:49   

Koziu, Sprawdziłem linki. Pierwszy, fakt, przydatny, do tego kliknięcie w jakiś gatunek powoduje przesortowanie listy pod względem podobieństwa do niego. Jak dla mnie to trochę za bardzo porozdrabniali się i np. jeżeli jakiś thrash metalowy zespół wykorzystuje trąbkę to pewnie będzie zaliczony do osobnego podgatunku, z drugiej strony jednak jeśli ktoś koniecznie będzie szukał thrash metalu z trąbką to mógłby taki szybciej znaleźć. Znalazłem na liście polskie akcenty typu smutny hip hop czy disco polo, a oprócz tego oczywiście pełno "gatunków" typu polish metalcore, polish death metal, polish groove metal itp :) . Jeżeli chodzi o drugi link to to bardziej pokazuje zespoły, które często słuchają ludzie, lubiący wpisany band niż konkretnie podobne więc np wpisując Killswitch Engage wyskoczyły nie tylko metalcoreowe zespoły ale również nu metalowe, alternative metalowe, groove metalowe czy melodic death metalowe. Mimo wszystko stronę również spokojnie mogę uznać za przydatną :) .
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...