Poprzedni temat «» Następny temat
e-commerce bez SSL
Autor Wiadomość
krolda





Dołączył: 09 Maj 2022
Posty: 2
Wysłany: 2022-07-18, 15:32   e-commerce bez SSL

Czy jest możliwe prowadzenie sprzedaży przez Internet, jeżeli na stronie/sklepie nie byłoby szyfrowania połączeń?
Mam tu na myśli różne regulacje prawne. Wiadomo, że bezpieczeństwo transakcji jest niezwykle istotne. Ale ostatnio w oczy rzuciła mi się jedna rzecz. Jak ktoś chce postawić stronę internetową, to w pewnych pakietach certyfikat SSL jest całkowicie opcjonalny. Tzn. trzeba za niego albo dopłacić, albo witryna będzie bez niego. Z kolei oferta tej samej firmy na e-commerce nie ma żadnego wariantu, który byłby pozbawiony SSL-a.
Co tak naprawdę decyduje o tym, czy to szyfrowanie jest konieczne czy nie?
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2022-07-18, 15:44   

krolda, to chyba nie pytanie do randomów. Możesz ewentualnie pisać do adminów na pw czy znają temat. A z mojej strony ostrzeżenie na razie słowne. To nie są tematy na to forum.
 
 
Lulus 
Lulus





Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 439
Wysłany: 2022-07-18, 19:58   

krolda, tak, jest możliwe. Tylko zarówno Ty, jak i kupujacy musicie się liczyć z narazeniem na utratę danych - poziom zależy od informatyka chcącego zrobić kuku. Dlatego banki, sklepy korzystają z SSL, bo jest to po prostu bezpieczne. Bez SSLa mozesz postawić sklep, z którego będą korzystać poufne osoby i nie będzie On popularny.
Natomiast, czy dany bank będzie rejestrował transakcje z takiego sklepu bez SSL, to nie wiem. Przypuszczam, że już kwestia indywidualna. Jeden może "wymagać", drugi nie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...