Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: werniks
2018-02-21, 19:35
Kociołkowe Zapytania
Autor Wiadomość
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-02-20, 21:53   Kociołkowe Zapytania

Świetny pomysł :brawo: Siemię lniane ma sporo zastosowań. Słyszałam, że podobnie można stosować nasiona babki lancetowatej. Czy to prawda?
Ostatnio zmieniony przez werniks 2018-02-21, 19:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2018-02-20, 22:00   

Ja znam także maseczkę z cynamonu, miodu i jogurtu naturalnego (oczyszcza i nawilża - stosowałam we francji)
Dla osób o problemach ze skórą zalecana jest także maseczka z płatków owsianych.
Niestety, rzeczy z kociołka czarownicy są dość czasochłonne i wymagają regularności, których nie posiadam: sama wszystko robię w ramach "fazy".
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2018-02-20, 22:50   

Swoją drogą ja sobie zrobiłam maseczkę z białek jaja bo też napina skórę
_________________

 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2018-02-20, 23:00   

BTW mam nadzieje ze przepis na jakieś fajne nalewki i dżemy z owoców leśnych i polnych (np z głogu) , oraz sałatki z dzikich warzyw (szczaw, lebioda, mniszek, pokrzywa) czy np wypieki z orzechów laskowych, kawa z żołędzi itp też się tu znajdą, bo akurat uwielbiam takie prosto od natury :D
_________________

 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-02-21, 08:49   Z kociołka wiedźmy - off top

Cieszy mnie zainteresowanie Kociołkiem wiedźmy :) Jednak chciałabym, aby można tam było łatwo znaleźć konkretne receptury, więc wszelkie uwagi, prośby i gadanie przenieść tu, dla czytelności i wygody wyszukiwania.
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2018-02-21, 09:43   

:smiech: porządek w recepturach musi być!
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2018-02-21, 16:06   

i jak sie bedzie cytowalo fragmenty z receptur tutaj?


Husarz712, wiem, jednak ja mialam inne skojarzenie z postem Kasi ;]
_________________

 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2018-02-21, 17:17   

BlueAlien napisał/a:
i jak sie bedzie cytowalo fragmenty z receptur tutaj?


Ctrl+C? ¯\_(ツ)_/¯
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2018-02-21, 17:18   

werniks, Wiem, ale tak jest trudniej i wiecej roboty z tym :D
_________________

 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2018-02-21, 17:19   

leń
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2018-02-25, 19:29   

Cytat:
Co najmniej 1kg kurzych łapek dokładnie umyć i natrzeć solą. Włożyć do wrzątku na 3 minuty, następnie po ostudzeniu obrać z żółtych błon, można usunąć pazury.
Zalać wodą i gotować bardzo długo (2-3 godziny)



A tej wody to ile? I jak obrać kurze łapki z mięsa, jak tam mięsa nie ma?
_________________

 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-02-25, 20:16   

BlueAlien, fakt, może piszący tekst skopiował tę część z przepisu na zimne nóżki :D
One też dobre. Chodzi o to, żeby gotować tak długo, aż te łapki zaczną się rozłazić.
Na początek wody nalej kilka cm powyżej łapek, muszą być przykryte wodą w trakcie gotowania. Jeśli zbyt dużo odparuje, można uzupełnić. Gdy już łapki się rozgotują to wlać troszkę do miseczki, ostudzić i wstawić na trochę do lodówki, żeby się ścięła. Jak za rzadka to odparować część wody, za twarda to dolać i tak do skutku czyli jaką chcesz twardość. A z łapek obierz to co się da.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2018-02-26, 11:28   

W sumie to bym zjadla takich zimnych nozek ;p
_________________

 
 
Sadunia 





Wiek: 42
Dołączyła: 26 Lip 2015
Posty: 533
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-04, 17:58   

laviol, wyczuwalam milosc do ciebie, ale juz odkrylam jej zrodlo ktorego nie bylam swiadoma!
serdecznie gratuluje!
sama krece wiele rzeczy, aczkolwiek jestem wtorna, mam swoje ukochane blogerki i sciagam na potege.
mam pytanie, a wlasciwie watpliwosc - osobiscie stosowalas sode oczyszczona do szamponu? jesli tak to jakie masz wlosy? oczywiscie, nie pytam o skore glowy, ale wlosy jako takie? odpowiedz najchetniej przyjme w kategoriach porowatosci...
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-03-04, 21:30   

Sadunia, :D
Wiesz, jeśli chodzi o kosmetyki czy leki naturalne to ciężko nie być wtórnym, bo zostały "wymyślone" dziesiątki, setki, a nawet tysiące lat wcześniej. Po linkach źródłowych widać, skąd zaczerpnęłam wiedzę. To co moje zaczyna się od *. To co głównie robię to przeszukiwanie różnych źródeł i wybór tego co wg mnie ma sens - na bazie własnej wiedzy i doświadczeń. A jak wiecie trochę tego jest, bo "za komuny" dostęp do wielu rzeczy był ograniczony i sięgało się do babcinych metod. Z wybranych źródeł wybieram to co uważam, za najważniejsze, bo moim celem jest raczej kompendium, a resztę można sobie doczytać. Chcę pokazać, że można inaczej, bo chemizacja naszego życia jest przerażająca.

Szamponu z sodą jeszcze nie próbowałam, ale to zrobię najprościej czyli przepis 1. Dziś zrobiłam szampon z ostatniego przepisu, ale z czasem wypróbuję też inne. Zobaczymy, który mnie i moim włosom najbardziej przypasuje.

Test szklanki wykazał, że są wysokoporowate. Dość grube i sztywne, a jednocześnie podatne na układanie, aczkolwiek tylko fryzjerki potrafią sobie z nimi poradzić. Mnie się nie słuchają i robią co chcą czyli wywijają, wykręcają, a im więcej wilgoci, tym bardziej. Ale tylko z przodu. Puszą się, ale bardzo rzadko elektryzują. Kiedy z wiekiem ściemniały i znowu chciałam być blondynką dość trudno było je rozjaśnić, w co fryzjerki nie wierzyły i często kończyło się kurczaczkowym blondem, natomiast ciemne farby łatwo przyswajały.
Obecnie mam kilka kolorów - do białego, przez kilka odcieni blond po średni brąz, bo dałam im przez zimę odpocząć od farbowania i zaczynam testować naturalną koloryzację - obierakami z ziemniaków :D Po pierwszym razie delikatnie widać na najjaśniejszym blond, na siwych nie.
Żel lniany zdecydowanie lepiej im posłużył niż woda ryżowa.

Jak masz jakieś fajne przepisy to dawaj do Kociołka :)
 
 
Sadunia 





Wiek: 42
Dołączyła: 26 Lip 2015
Posty: 533
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-04, 21:47   

a widzisz laviolku, bo ja sie nieco obawiam tej sody, wlasnie ze wzgledu na porowatosc. sama sobie zrobilam bubu rozjasnianiem i biorac pod uwage ilosc czarow ktore aktualnie nad nimi odprawiam (ze scieciem wlacznie) to boje sie przesuszenia...
jak bede chwile to napisze przepis na paste migdalowa do mycia buzki zerznieta z lusha i od alinki...http://www.alinarose.pl/2012/07/naturalna-pielegnacja-diy-migdaowa.html
chwilowo mam latwy dostep do lusha, wiec nie krece, ale generalnie mega polecam, po demakijazu olejami yeye
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-03-04, 22:14   

Sadunia, jak masz wątpliwości to odpuść, są inne przepisy na szampony.
Albo przeczytaj i zdecyduj http://party.pl/porady/zd...wanie-98164-r1/
 
 
singri 
singri





Wiek: 39
Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 459
Wysłany: 2018-09-27, 19:20   

Laviol, pytanko mam - kiedy można zbierać żywicę?
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-09-27, 19:55   

Doświadczone wiedźmy twierdzą, że zimą :D Ja zbierałam na przełomie zimy i wiosny.
http://bewilderedslavica.com/macerat-choinkowy/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...