Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adrian1234
2020-01-08, 15:04
Mój ranking specjalny: Najlepsze z najlepszych - odpowiedzi
Autor Wiadomość
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2018-04-05, 15:52   

Wrzucałbyś po jednej to dało by radę przesłuchać a tu na raz 75 :D
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-04-05, 17:14   

Zgłaszam votum separatum Adrianie....gdzie Aythys ? :haha: :D Dodałabym jeszcze nieco Lacuny, BFMV i kilka innych :D Ale to ja bym zrobiła :D Za to podziwiam ogrom pracy. Wiedza jest przystępnie podana, wszystko wygląda przejrzyście i jest wspaniale uporządkowane ^^ Brak mi słów podziwu :brawo: :brawo: :brawo:
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin

Wysłany: 2018-04-05, 19:44   

Koziu, W sumie to nie ma pośpiechu i można po prostu sprawdzać sobie dziennie np trzy linki, no i specjalnie pisałem gatunek i czego się można spodziewać po płycie więc jeśli np nie lubisz death metalu to wystarczy go ominąć :) .

bezn, Dzięki za pochwałę i zainteresowanie, wiele to dla mnie znaczy :) . Co do Aythis to głównie daję im 9/10 bo do maksymalnej oceny trochę mi jednak zabrakło, z podobnych klimatów dałem tylko Trees of Eternity i ISON, jednak Carline Van Roos trafiło do rankingu jednak nie jako Aythis tylko Remembrance :) . A wg Ciebie co z Lacuna Coil by jeszcze zasługiwało na maks ocenę?
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-04-05, 21:18   

Adrian1234, u mnie nieco eklektycznie jeśli chodzi o płyty ale, wedle mnie , na pewno na uwagę zasługuje Karmakode z 2006. Mamy tu takie piękne piosenki jak „Closer”, „Within Me” :D Nie jestem wirtuozem teorii czy prawdziwej wartości muzycznej. Jako wnikliwszy obserwator muzyczny mogłeś uznać ten album za wtórny i nie wnoszący innowacji do twórczości zespołu. Ja po prostu mam pewien sentyment do muzyki z przełomu końca wieku :D

Within me https://www.youtube.com/watch?v=rGSgOF020C8,
Closer https://www.youtube.com/watch?v=b6gFJogLJ_g
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin

Wysłany: 2018-04-06, 13:00   

Sam nie uważam siebie za wielkiego znawcę i wyznacznik tego co dobre, w muzyce większość jest po prostu kwestią gustu przy czym oczywiście staram się zachowywać obiektywizm no bo np oceniając techniczne granie można tego nie lubić ale warto docenić talent muzyków itp. Jeśli chodzi o Karmacode to jakoś za dużo mi tu wpływu popu no i same utwory wydają mi się mniej ciekawe, osobiście oprócz Comalies najbardziej lubię te bardziej metalowe płyty czyli od Dark Adrenaline w górę :) .

A ile z płyt z rankingu słuchałaś? I co sama jakbyś robiła takie podsumowanie byś jeszcze dodała? A co do Bullet For My Valentine to jakoś nadal nie zebrałem chęci do sprawdzenia dyskografii więc trudno mi się bardziej wypowiedzieć :) .
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-04-06, 15:28   

Adrian1234, rozumiem, że jesteś ciekaw ile z tych płyt słuchałam przed tym jak umieściłeś je w rankingu? Wstyd się przyznać ale niewiele. Może to być wina tego, że mam bardziej eklektyczny gust. Może właśnie dlatego nie pokusiłabym się nawet o tak karkołomne i potężne przedsięwzięcie :D Jestem typowym dyletantem korzystającym z wiedzy mądrzejszych ode mnie :D Ale nie powiem, natchnąłeś mnie aby może wyciągnąć trupy z własnej szafy :haha: :D
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2018-04-06, 18:47   

Adrian1234, może poszukaj pracy w jakimś sklepie muzycznym? albo jakieś empiki coś gdzie sprzedaje się płyty?
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin

Wysłany: 2018-04-06, 20:54   

bezn, O, to po przeczytaniu rankingu coś sprawdzałaś :) ? Czemu wstyd? Świat muzyki jest bardzo rozbudowany, sam nie sprawdziłem wielu zespołów, które nawet uważane są za istotne pozycje, raczej nikt nie sprawdził wszystkiego. Znaczy natrafiałem na last.fm na profile gdzie ludzie mają przesłuchane np ponad 1000 zespołów choć tu pojawia się pytanie czy słuchając po jednej wybranej płycie każdego artysty na jakiego się trafi ma się pojęcie o którymkolwiek z nich? Po moimi rankingami na last.fm zawsze trafiali się hejterzy zarzucający mi, że nie mam prawa pisać o muzyce gdyż za mało zespołów przesłuchałem :D . Osobiście nigdzie się nie spieszę i zawsze staram się dokładnie poznać każdą płytę w wybranych dyskografiach ale przez to poznawanie nowych kapel idzie mi wolniej. W każdym razie chętnie poznałbym Twoich ulubieńców :) .

KotMaAleAlaMaKota, A myślałem o tym ale jednak by mnie raczej nie przyjęli bo nie mam doświadczeń w handlu i trudno mi łapać kontakt z ludźmi czy przekonywać ich do czegokolwiek :D .
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-04-06, 21:08   

KotMaAleAlaMaKota, wiesz, całkiem fajny pomysł :brawo: Adrian1234, spokojnie, teraz wszędzie przyuczają więc doświadczenie to tak naprawdę sprawa drugorzędna. Ale oczywiście nic na siłę :)

Adrian1234, nie wiem czy by Ci się spodobały moje lżejsze klimaty :D słucham rzeczy od takich zachaczających o ambient, czy nawet folk do metalowych a gdzieś tam kołacze po drodze lekki rock, punk rock czy metal core :D Duży rozrzut. Odsłuchiwanie nowych zespołów zostawiam sobie na ,,odpowiedni nastrój" bo jak wiesz u mnie, w przeciwieństwie do Ciebie,nie zawsze gra coś w tle. Nie jestem tak wysublimowanym melomanem :)
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin

Wysłany: 2018-04-11, 22:42   

Przepraszam za małe zamieszanie ale znalazłem w rankingu mały błąd, który chciałem poprawić a po wybraniu opcji edycji okazało się, że ucięło mi kilka ostatnich opisanych płyt. Jakoś nagle w poście nie mieściło się tyle tekstu co przed edycją więc musiałem cały materiał podzielić na trzy posty a aby wszystkie trzy były pod sobą to musiałem przenieść komentarze do osobnego tematu :( .
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-04-11, 23:00   

Adrian1234, uff, a już się bałam czy to ja coś nie pomyliłam zerkając w temat. Nic nie szkodzi Adrian, skoro nie można było inaczej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...