Poprzedni temat «» Następny temat
Motywy w filmach, które nas interesują
Autor Wiadomość
ChodnikowyWilk 





Wiek: 28
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 303
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-12-14, 17:08   

No, Requiem jest znakomity. Dawno temu to oglądałem ale chyba jedynym "wygranym" w filmie był ten murzyn walący po kablach. Trafił co prawda do więzienia, ale to być może uratowało go od pogrążania się w nałogu.
 
 
Antybristler 





Wiek: 30
Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 156
Skąd: wiocha
Wysłany: 2015-12-14, 21:59   

Laska znalazła pracę, murzyn poszedł do paki, facet już nie miał problemów z ręką, babki nie atakowała już lodówka. Nie widzicie ludzie nigdy pozytywów. Dla mnie był happy end.
_________________

Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2015-12-15, 07:25   

Antybristler, :-)
 
 
fantine 
life is fleeting, death is eternal





Wiek: 26
Dołączyła: 16 Sty 2016
Posty: 478
Skąd: Północny Azyl Nieumarłych
Wysłany: 2016-01-27, 19:38   

Ascara napisał/a:
Pierdomenico napisał/a:
Seryjni mordercy, lecz nie tylko, ogólnie kwestie zabójstw

Motyw obłędu, szaleństwa, choroby psychicznej.

Nawiedzone domy


To absolutnie i dla mnie!


I dla mnie!

Poza tym lubię motyw tajemnicy z przeszłości oraz motyw złych relacji międzyludzkich w rodzinie lub jakiejś małej społeczności.
_________________
- Wykonuję pewną pracę...
- Ale czym się zajmujesz?
- Myśleniem

_________________
I may have sinned, but there's no need to push me around
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-01-27, 20:49   

fantine, też uwielbiam motyw tajemnic z przeszłości, ogólnie zagadek...
Poza tym motyw snu, podróży w czasie, magii i morderstwa idealnego - oczywiście, nie może być ono pokazane na ekranie. Kocham też wszelkie bajkowe klimaty.
Zauważyłam też że w wielu moich ulubionych filmach głównym bohaterem jest pisarz :)
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
fantine 
life is fleeting, death is eternal





Wiek: 26
Dołączyła: 16 Sty 2016
Posty: 478
Skąd: Północny Azyl Nieumarłych
Wysłany: 2016-01-27, 21:11   

Cascabel, o, te też bardzo lubię. Jeśli chodzi o morderstwa, idealne czy nie, to najbardziej interesują motywy i psychika mordercy, ale nie takiego świra, jakiego często się serwuje w amerykańskich filmach, tylko takiego, który naprawdę ma powód.

I jak wspomniałaś o tych pisarzach, to mi się przypomniało, że też podoba mi się motyw artysty i sztuki.
_________________
- Wykonuję pewną pracę...
- Ale czym się zajmujesz?
- Myśleniem

_________________
I may have sinned, but there's no need to push me around
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-01-27, 21:16   

fantine napisał/a:
I jak wspomniałaś o tych pisarzach, to mi się przypomniało, że też podoba mi się motyw artysty i sztuki.

Mi też :)
A z morderstwa idealnego... ostatnio oglądałam Lęk pierwotny i ostatnia scena mnie po prostu rozwaliła xD
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-01-27, 21:58   

Tak, pisarze w filmach to jest to, szczególnie gdy są to thrillery lub horrory :8 Lśnienie, Misery, Sekretne okno, Autor widmo to jedne z takich filmów, które warto na ten temat obejrzeć :)
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-01-27, 22:41   

Pierdomenico, osobiście, uwielbiam jeszcze "Jestem bogiem". Choć pierwsza myśl to: ja chcę taki narkotyk... <3 Sekretne okno jest cudne...Lśnienia pewnie nigdy nie obejrzę, niestety, fobia nie pozwoli...
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-01-27, 23:42   

Cascabel w Lśnieniu przytłacza ten nastrój, cisza i odosobnienie i takie filmy właśnie lubię! Jeżeli nie widziałaś Misery to polecam, bo chyba lepszego motywu z pisarzem nie widziałam :) A ile się nadenerwowałam na tym filmie jak pierwszy raz oglądałam hohooo
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-28, 19:04   

Stary temat ale napisze

Mnie interesują takie motywy:

- Motyw przemiany złego w dobrego
- Motyw wyjasniający dlaczego zły był zły i dlaczego stał się dobry
- Motyw angstu - bólu psychicznego, cierpienia, nie możności pogodzenia się z losem, nie możności zawrócenia z wybranej drogi czy cofnięcia czasu, np ktoś bardzo chciał powiedzieć komuś coś miłego ale ten zdążył umrzeć i umierał ze świadomością że tamta osoba jednak go nie lubi;
- Motyw poświęcenia się dla innych
- Motyw choroby psychicznej, stresu pourazowego, odnajdywania własnej tożsamości wewnątrz siebie
- Motyw przedstawiający młodzież jako wcale nie bezbronnych dzieciaków, ale jako równie dorosłe, samodzielne i niebezpieczne osoby, udowadniające, że mają swoje tajemnice, swoje życie, swoja "moc". (nie mam dobrego przykładu, niech więc będzie Eden Lake)
- Motyw patologii: kazirodztwa, przemocy szkolnej, alkoholizmu, prostytucji nieletnich, puszczania się na dyskotekach, imprez nie pod komediowym lecz wręcz pod dramatycznym kątem (Galerianki, Świnki)
- Motyw dresiarstwa i kibolstwa.
- Motyw magii, czarów, ale umiejętnie wprowadzonych do świata realnego (nie jakieś zmierzchy) oraz motyw magii w świecie magicznym (Hobbity i te sprawy) ale nie baśniowo słodko-pierdząco-kolorowe
- Motyw nietypowej miłości: między człowiekiem (najlepiej kobietą) a: maszyną, kosmitą, postacią magiczną, duchem, zombie, mordercą itp. np Warm Bodies, Avatar, Lub przyjaźni/współpracy ich, np "Mój własny wróg" czy "Aliens vs Predator" (Lex i jej qmpel Scar :D )
- Motyw sztuk walki, wschodu, Chin/Japonii/Mongolii/Korei np. Przyczajony tygrys ukryty smok
- Motyw dziwnych nietypowych postaci czy miejsc np. Edward Nożycoręki, Miasteczko Halloween, Mordecza Opona (Zajebisty film :D )

[ Dodano: 2016-11-28, 19:10 ]
A i jeszcze:

- Motyw miłości męsko-męskiej (Sala samobójców) lub imitacji takich scen w tzw Fan Servisie (np scena z Sherlocka Holmesa gdy Sherlock wziął do tańca Watsona)
- Motyw smutny, bardzo emocjonalny, wyciskający z człowieka łzy
- Motyw który powoduje, że człowiek po obejrzeniu filmu jest "zniszczony", nie wie co sie dzieje, czuje sie dziwnie, ma wyrzuty sumienia, już nie patrzy na świat tak samo
- Motyw zwierząt (Mój przyjaciel Hachiko, Marley i ja)
- Motyw nietypowy (np film w którym pająk zakochuje się w dziewczynie :P Znowu nie pamiętam tytułu)
- Motyw sztucznej inteligencji (Transformery, Terminatory, AI Sztuczna Inteligencja, Ja robot itp)

[ Dodano: 2016-11-28, 19:22 ]
- Motyw gdzie zwierzęta "z innych planet" są przedstawione jak w programie przyrodniczym ("Alien Planet")
- Motywy psychologiczne
- Motyw miszmaszu - Połączenie w jednym filmie czegoś nie pasującego do siebie np kosmitów i westernu (Kowboje i Obcy) czy wschodnich sztuk walki i sztucznej inteligencji.
- Motyw Steampunk :D
- Motyw subkultur
- Motyw dobrej muzyki w tle filmu ;)

[ Dodano: 2016-11-28, 19:23 ]
- A i motyw tajemnicy i rozwiązywania zagadek (ale nie kryminały)

No i tyle tego bedzie :D
_________________

 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-11-28, 19:52   

BlueAlien, fajna lista, mogę się spokojnie podpiąć pod kilka kategorii :D a oglądałaś Wstręt albo Lokatora Polańskiego? Pasowałyby, a ostatnio zniszczył mnie "Czas, który pozostał", polecam!
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-11-28, 20:09   

No Blue popłynęłaś :D
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-28, 20:10   

Nie oglądałam D:

Znasz jakieś w których są pokazane ww motywy?

[ Dodano: 2016-11-28, 20:11 ]
maat_, cóż lubie wiele rzeczy i specyficzne rzeczy, wiec wymieniłam wszystko xd
_________________

 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-11-28, 20:19   

BlueAlien, no właśnie w nich, nawet takie połączenia kilku w tym ostatnim
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-11-28, 20:57   

Angst - Porozmawiajmy o Kevinie, W sumie kilka z wymienionych motywów znajdzie się w tym filmie xD
Też efekt motyla, szczególnie z reżyserskim zakończeniem.
Debiutanci, także znajdziesz kilka motywów :) Choćby miłość męsko-męska w dość... nietypowym wydaniu (po śmierci żony, ojciec głównego bohatera przyznaje się, że jest gejem, zawsze był gejem, a teraz chce móc żyć w zgodzie ze sobą).
Sucker Punch - steampunk, psychiatryk.
Tylko kochankowie przeżyją widziałaś?
Klub dla wybrańców - czyli imprezy, nietypowo patologiczni młodzieńcy i nie mogłam totalnie się pozbierać - bo oparty na faktach.
Jeżeli chodzi o miszmasz - ostatnio zachwyciła mnie "Duma i uprzedzenie i zombie" XD Masz tam też sztuki walki!
Dziewczyna z lilią - film smutny, choć początek baaaaardzo męczący. Dziwny.
Pentameron - dość mroczna, klimatyczna baśń. Kazirodztwo na całego. Związek z orkiem.
Prestiż - nie kryminalna zagadka. Niesamowity klimat.
Nasza klasa - znowu, patologia wśród nastolatków...
Dom snów - psychiatryk, dziwna zagadka, magia.
Jak podobało ci się miasteczko Halloween, to może spodoba też "Sklep dla samobójców"
Gra tajemnic - znowu, kilka wątków
Trzynasta opowieść też może ci się spodobać.
Przerwana lekcja muzyki - psychiatryk, znowu.
Żony ze Stepford?
Duża ryba - film Burtona, ciekawie wprowadzona magia do rzeczywistości.
Sekretne okno - polecam.
Pomyślę potem o innych :)
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-28, 21:36   

Cascabel, Dzięki wielkie, tytuły brzmią bardzo ciekawie i obiecująco, chętnie przejrzę :)

Tylko Kochankowie Przeżyją z Hiddlestonem :love: Super film :) Nietypowy film o wampirach, swietna muzyka ;p

Sucker Punch uwielbiam :love: :love: Właśnie idealnie pasujący do moich upodobań filmowych, miszmasz na całego :)
_________________

 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-11-28, 22:11   

BlueAlien, Z wampirów jestem też totalnie zakochana w Królowej Potępionych. Genialna muzyka...
Niestety, podobnych filmów do Sucked Punch chyba nie ma.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-28, 23:04   

Cascabel, Hmm a moze jednak są?
http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-29193 :D

[ Dodano: 2016-12-01, 00:55 ]
Cascabel, wybrałam

Duma uprzedzenie i zombie
Pantameron
Nasza klasa
Sklep dla samobojcow
Zony ze stepford
Duza ryba :)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...