Poprzedni temat «» Następny temat
Komitet Obrony Demokracji
Autor Wiadomość
Zed 





Wiek: 34
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 22
Wysłany: 2015-12-21, 09:19   Komitet Obrony Demokracji

Jak w tytule: Czym tak naprawdę jest KOD? Autentycznie oddolną inicjatywą obywatelską, czy ostatnią, desperacką próbą wyprowadzenia ludzi na ulice przez liderów środowisk, które do tej pory nie mogą pogodzić się z utratą psychicznego komfortu w związku ze stratą dominującej pozycji na scenie politycznej? Zapraszam do dyskusji.
_________________
Demos kratos kvtos v kakos
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2015-12-21, 09:34   

Ciekawe, że ktoś w końcu zrobił temat o tym. wczoraj gdy były pustki na forum poczytałem sobie o tym KODZIE dosyć obszerne artykuły i wyjaśnienia. I biorąc to tak wszystko na chłopski rozum, oni wcale nie walczą o obronę demokracji [ nie wszyscy oczywiści] Ale walczą oto, żeby utrzymać swoje wysokie stanowiska i zyski jakie mogą mieć z bycia kimś ważnym i istotnym. To co dzieję się dzisiaj na arenie Politycznej jest tak śmieszne, że nie trzeba iść do klubu na występ kabaretu tylko posłuchać co oni mówią. Pozwolę sobie zamieścić krótki komentarz jaki napisałem na stronie Posła PISU, proszę nie mieć uprzedzeń do mnie, gdyby napisał to ktoś z PO Nowoczesnej PSL też bym się tak odniósł.

Taki sam z Pan bajkopisarz jak z Pana Prezesa Emotikon wink Tak się składa, że interesuję się polityką i widzę co się dzieję w Moim państwie. Wy jesteście gorsi od szarańczy, niszczycie wszystko za co się zabierzecie. Dobrze spoko fajnie słucha 500 zł na dziecko obniżenie wieku emerytalnego. Ale skąd na to kasa, komu ją zabierzecie? a może zrezygnujecie tak ze swoich diet i pensji oddacie potrzebującym? czemu nie macie na tyle jaj, by to zrobić? Bo wygodnie się bierze duże pieniądze za naciskanie guzika tak jak jarek wam powie Ani platforma ani nowoczesna ani kukiz nie jest dobrym rozwiązaniem, ale wszystko lepsze od was. Wy zaprzedajcie dusze diabłu! Miejcie choć na tyle honoru i nie wciskajcie ludziom kitów.

To co się dzieję to jakieś totalne ciamciaramciam cytując klasyka :)
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2015-12-21, 12:19   

Zed, Ciekawa zagrywka :-) Wchodzisz na nowe spokojne forum i na dzień dobry objezdzasz ludzi w muzyce po czym zakładasz wątek polityczny. Klasyka gatunku. Nie baw się z nami w ten sposób
 
 
watchyouback 





Wiek: 37
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 209
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-12-21, 21:00   

asandi, między pierwszą a drugą częścią Twojego komentarza zaistniał dysonans którego nie potrafię racjonalnie uzasadnić. Z jednej strony atakujesz uczestników demonstracji KOD nazywając ich ludźmi których jedynym celem jest powrót do poprzedniego stanu rzeczy, do utrzymania swoich stołków. Z drugiej atakujesz posła PiS, przedstawiciela partii przeciw której KOD protestuje, twierdzisz że " Wy jesteście gorsi od szarańczy, niszczycie wszystko za co się zabierzecie". Nie potrafię zrozumieć jak to możliwe, nie mam zamiaru Cie obrażać, ale to nie jest normalne. Podejrzewam że nie masz pojęcia na temat sytuacji którą komentujesz, jest jeszcze drugie podejrzenie, ale pozostawię je do dalszej analizy.

Zed, mnie zastanawia dlaczego PO nie wybrało jeszcze nowych władz, czyżby czekali na decyzję sądu najwyższego w sprawie ważności wyborów?
 
 
Zed 





Wiek: 34
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 22
Wysłany: 2015-12-21, 21:19   

maat_ napisał/a:
Zed, Ciekawa zagrywka :-) Wchodzisz na nowe spokojne forum i na dzień dobry objezdzasz ludzi w muzyce po czym zakładasz wątek polityczny. Klasyka gatunku. Nie baw się z nami w ten sposób


Ludzi? Objechałem okropną muzykę, którą wrzucił założyciel wątku o metalu, nie zaś jego osobę. Ciebie również nie objechałem.

watchyouback, mówisz o ich wewnętrznych wyborach?
_________________
Demos kratos kvtos v kakos
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-12-21, 22:31   

Zed tak w zasadzie to objechałeś bardzo dobrą muzykę po czym powrzucałeś linki do okropnej muzy ale w sumie nie ma co się czepiać bo jak sam pisałeś jesteś trollem. W każdym razie po pierwszym złym wrażeniu jakie wczoraj zrobiłeś później tylko to potwierdzałeś a Twoje odzywki do maat_, impali i kogoś jeszcze nie były zbyt miłe. Mam nadzieję, że się jeszcze poprawisz bo naprawdę nie potrzeba tu ludzi robiących chaos i psujących atmosferę.
_________________

 
 
impala1967
[Usunięty]



Wysłany: 2015-12-22, 07:05   

Adrian1234, Przepraszam za off top w miejscu przeznaczonym na dyskusje polityczną, ale Zed nie robił żadnych odzywek pod moim adresem, przywitał się, powitał na sb i tyle. :bezradny: Większość tematów mam zablokowanych, więc nie wiem, jak to wygląda z innymi użytkownikami, ale ja na pewno nie zostałam "zjechana" i nie żywię żadnej urazy.

Chociaż z drugiej strony jestem blondynką, może Zed zrobił to tak sprytnie, że nie zauważyłam? :głupek:
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2015-12-22, 08:54   

Ja wiem o co chodzi chyba.
 
 
Zed 





Wiek: 34
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 22
Wysłany: 2015-12-22, 10:01   

Też mam swoją teorię, że nasz kochany moderator z cyferkami ma silne tendencje to bycia białym rycerzem i ratowania dam z opresji, zwłaszcza urojonej. Napisałem, że jestem trollem i potraktował to dosłownie, uznawszy, że rycerz powinien takiego trolla zatłuc.

Adi, ptysiu złoty, jak już ogarniesz PW i ten wątek, to bądź uprzejmy wyczyścić cały offtop z tego wątku, bo KOD to jednak poważna sprawa.
_________________
Demos kratos kvtos v kakos
 
 
Dotqa 





Wiek: 45
Dołączyła: 09 Sty 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-01-13, 22:17   

Problem z KOD nie leży w tym co teraz się dzieje, ale w tym, czego poprzedni rząd (w porozumieniu z Nowoczesną, o czym była niejednokrotnie mowa na Demotywatorach) obawia się w dalszej części rządów PIS. Mianowicie - ujawnienia niesłychanych złodziejstw, przekrętów i zdrady kraju. Jeżeli ośmieszą obecny rząd teraz - a nie uda im się to, ludzie nie uwierzą w ujawniane rzeczy. A sądzę, że w grę nie wchodzi Trybunał, ale kara śmierci, która powinna być przewidziana za zdradę kraju.
 
 
ArsMoriendi 





Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 181
Wysłany: 2016-03-31, 21:47   

W ramach ciekawostki zacytuję dzisiejszą rozmowę mojego znajomego z prowadzącym ćwiczenia. Dialog wyglądał mniej więcej tak (tematem była hipoteka łączna):
Prowadzący: Hipoteka łączna budzi pewne wątpliwości, została nawet uznana za niezgodną z Konstytucją przez Trybunał Konstytucyjny.
Znajomy zaczął się śmiać.
Prowadzący: Hipoteka łączna tak Pana śmieszy?
Znajomy: Nie, ale jakie ma to teraz znaczenie, że TK uznał coś za niekonstytucyjne?
Prowadzący: I tu to ja Pana rozśmieszę. Wyrok zapadł w 2012 roku, ba został nawet OPUBLIKOWANY... i... nic. No właśnie nic. Ówczesna koalicja nie podjęła żadnych działań w celu realizacji wyroku. Ale jakoś wtedy nikt nie krzyczał, nie protestował, miasteczek nie stawiał.



Taka mała anegdotka, dzięki której można sobie uzmysłowić kim są i jakim tokiem myślenia kierują się uczestnicy marszów KOD. Mówiąc w skrócie - urodziliśmy się wczoraj, tego co działo się za rządów poprzedniej koalicji - nie pamiętamy. Oni mogli łamać prawo, ale nikt tego nie nagłaśniał, więc było ok. Ba, mało tego, dzisiaj Ci ludzie, członkowie ówczesnych władz stoją na czele tych marszów.

Jestem przekonany , że 99% uczestników tych marszów nie pojęcia o sposobie wyborów sędziów TK i o tym, kto zaczął proces "psucia" tej instytucji. Obecna sytuacja (brak publikacji wyroku, niezaprzysiężenie 3 sędziów) wynika ze swoistego sporu w doktrynie prawa konstytucyjnego, a nie antydemokratycznych praktyk nowej władzy (jak to jest przedstawiane przez prawie wszystkie media).
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...