Poprzedni temat «» Następny temat
Programy kulinarne
Autor Wiadomość
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-24, 05:46   Programy kulinarne

W telewizji zawsze z tatą lubiłam oglądać "Ewa gotuje". Denerwował mnie Makłowicz, który więcej opowiadał niż robił, jakoś jego program mnie nudził.

Na YT "kocham gotować", ale już od jakiegoś czasu nie śledzę tego kanału. Piotrek na początku robił fajne, tanie i proste przepisy. Z czasem zaczął wymyślać jakieś dziwne potrawy, których przygotowanie zajęłoby zwykłemu śmiertelnikowi z 3 dni, a bez odpowiedniego kuchennego sprzętu to nawet i z 5. Denerwowały mnie też testy różnych produktów. Często korzystałam z jego przepisów, a najbardziej polubiłam chyba to:

https://www.youtube.com/watch?v=6pU48_NbOlY

Oglądałam też na YT taką Magdę. Babka fajnie gotuje, ma dużo takich sprytnych rozwiązań jak zrobić coś szybciej, lepiej itd. Często korzystałam z jej kanału przy robieniu zup czy jakiś kopytek czy innych klusek. Podoba mi się w tym programie to, że robi takie domowe rzeczy, które np u Piotrka z Kocham gotować już są rzadkością.

https://www.youtube.com/user/SkutecznieTv/videos

Niedawno znalazłam kanał: ChefSteps jest po angielsku, ale to jakie tam chłopaki mają pomysły jest nie do opisania. Fakt do przygotowania ich pomysłów trzeba mieć wiele sprzętu, którego nie posiadam, ale przyjemnie się to ogląda.

https://www.youtube.com/user/chefsteps/videos

No a sławnego The Food Emperor to chyba każdy widział i to już nie ze względu na co gotuje, a na to jak gotuje :haha:

Nie lubię programów typu "Kuchenne rewolucje" i te inne master szefy. Chociaż ten z Gordon'em Ramsay nie był jeszcze taki zły ;)

Mam nadzieję, że nic nie zapomniałam dopisać ;)

Oglądacie coś, polecacie?
aż zgłodniałam :pizza: :jem: :liże:
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2016-01-24, 09:25   

Epic Meal Time zarąbisty kanał
https://www.youtube.com/user/EpicMealTime/videos
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2016-01-24, 10:25   

Piekielna Kuchnia Gordona R :D wymiata wszystko ;)


 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-01-24, 10:37   

Czasem oglądałam Master Chef'a wiem jaka to reżyserka itp ale jeszcze nie było to takie złe :] Michel jest bardzo sympatyczny.

Makłowicza też oglądałam, głównie ze względu na to, że czasem byłam po prostu ciekawa tych miejsc, które zwiedzał ale jego "styl gotowania" niezbyt mi odpowiada :haha: Pamiętam odcinek jak był chyba w Norwegii w jakiejś polskiej firmie, gdzie przygotowywali dorsze. Zaczął przed budynkiem przy nich przygotowywać tą rybę i najnormalniej w świecie ją smażył tak jak każdy w domu bez niczego innego. Tamci patrzyli z lekkim politowaniem...

Lubię też program Jamiego, jego kuchnia to 100% to co lubię, chociaż nie mam tyle ziół jak on, żeby wszędzie wrzucać :love: Ale nie obawia się używania ziemniaków, sporo robi kurczaków, a nie jakieś wymyślne bzdety
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2016-01-24, 10:43   

Gordon! Twój kurczak jest tak niedogotowany, że profesjonalny weterynarz byłby w stanie go odratować :D :D
 
 
impala1967
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-24, 13:38   

Tylko program Jamie'go. Bez efekciarstwa i drogich skladnikow. Proste przepisy :D
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-01-24, 16:03   

Master chef australia: czasem mają naprawdę super i nie tak drogie przepisy...
Gordon, moja miłość <3
Poza tym często korzystam z przepisów Nigelli i Jamie'go Olivera, ale przyznam że z każdym z nich widziałam chyba tylko jeden program...
Czasem zdarza mi się trafić też na Doradcę smaku i czasem nawet wykorzystać ;)
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Kasia111624 
Kasia111624





Wiek: 38
Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 3714
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-24, 21:05   

Makłowicza lubiłam oglądać daaaaawno temu, kiedy jeszcze podróżował tylko po Polsce i gotował rzeczy przynajmniej teoretycznie w zasięgu kieszeni widza. Zbrzydło mi jak zaczął się rozbijać po świecie i np. smażyć banany w Ekwadorze, gdzie są one jak kartofle u nas, kompletny odpał.
'Kuchenne rewolucje' - na początku popatrzyłam jak na ciekawostkę, ale po zobaczeniu, że Gesslerowa traktuje ludzi jak gówno i wyrzuca jedzenie do śmieci zaprzestałam.
'Ugotowani' byli fajni na początku, póki nie stali się miejscem promocji nuworyszów, jedzących mikroskopijne porcyjki z kwadratowych talerzy i chełpiących się, każdy po dwie minuty, swoją wypasioną chatą...
_________________
- 'Dlaczego ona tak cię fascynuje?
- Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Ona nikogo nie potrzebuje. Czy na końcu musi czekać szaleństwo?'
 
 
impala1967
[Usunięty]



Wysłany: 2016-01-24, 21:35   

Kasia111624, A wiesz, bardzo lubię angielską wersję Ugotowanych. Tam zapraszają ludzi z różnymi zarobkami. Czasami mają odcinki tematyczne, czy z celebrytami, ale często widać normalne angielskie domy. W dodatku atmosfera jest bardziej rozluźniona, nikt nie udaje, że nigdy nie pił do kolacji, że u nich w domu jest zawsze idealny porządek itd. Nie mówię, że niektórzy ludzie nie byli irytujący, ale to był raczej ich charakter, a nie żałosna próba lansu. Jakby co, to polecam :]
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-14, 22:47   

Lubię programy Karola Okrasy, Tomka Jakubiaka, Jamiego Olivera, Nigelli Lawson, Anthony'ego Bourdaina, Hestona Blumenthala i jeszcze kilku innych. Mniej interesują mnie szczegóły przepisów, bardziej skupiam się na nowych pomysłach i kombinacjach różnych składników; jak, co i z czym połączyć, aby było zjadliwe. Często oglądam kuchnię+ może dlatego, że innych kanałów kulinarnych u mnie niet. Z programów czasem: Top Chef, Wyprawy po przyprawy, Podróż przez smaki Chin, River Cottage.
Lubię pitrasić i eksperymentować w kuchni. W ten sposób szukam kolejnych inspiracji
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-02-14, 23:11   

A ja lubię oryginalne z Ramseyem Hell's Kitchen i Kitchen Nightmares
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-14, 23:14   

maat_, na Ramsey'a coś nie mogę trafić
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-02-15, 10:33   

rzviro, Po angielsku oglądam w necie
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-15, 12:41   

maat_, z moim angielskim to mógłbym tylko oglądać :p
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-02-15, 12:51   

rzviro, Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie też tylko oglądam :-) Nie mam tak rozbudowanych funkcji by brać udział w programie :D
 
 
rzviro
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-15, 12:54   

maat_, chodzi mi o rozumienie tego, o czym gadają, a nie gotowanie na ekranie :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...