Poprzedni temat «» Następny temat
Replika Titanica
Autor Wiadomość
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-02-12, 18:12   Replika Titanica

http://podroze.onet.pl/ci...na-morze/5ey6mf

Co sądzicie o tym? Chcielibyście popłynąć takim cackiem? :D Co w ogóle sądzicie o tej katastrofie i statku jako takim? Skupienie mediów i kręcenie komercyjnych filmów o tym akurat przypadku sprawiło, że rzadko kiedy wspominane są inne katastrofy, a tych w tym czasie nie brakowało. Przyznam, że mi o wiele bardziej podobają się z wyglądu właśnie takie statki, niż te super hiper wycieczkowce z setką pięter, które wyglądają jak pływający Hong Kong.

_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-02-12, 18:17   

Dziewiczy rejs niezatapialnego statku, ze śmietanką towarzyską na pokładzie, ostatnie chwile tamtego świata, który został zdmuchnięty już dwa lata później przez wybuch I Wojny Światowej. Titanic to miraż, piękna tragiczna bajka.
Film uważam za koszmarny i dla mnie osobiście całkowicie niestrawialny
 
 
Kasia111624 
Kasia111624





Wiek: 38
Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 3714
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-12, 18:23   

Twórcy tego statku mówili, że nawet Bóg go nie zatopi. To ich zdziwko musiało spotkać...
_________________
- 'Dlaczego ona tak cię fascynuje?
- Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Ona nikogo nie potrzebuje. Czy na końcu musi czekać szaleństwo?'
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-02-12, 18:26   

Patrząc z dzisiejszej perspektywy to może dla nas być śmieszne, że tak wierzyli w to, że to niezatapialny i niezniszczalny statek ale wtedy nie było jeszcze wiele tak potężnych przedsięwzięć tego typu. Kto by przypuszczał, że statek w trakcie pierwszego rejsu będzie miał wypadek? Nikt, a skoro wielki i mocarny to i niezniszczalny, bo w założeniu miał przetrwać całe lata ;) A zderzenie miał już prawie przy wypływaniu i potem kilku pasażerów wysiadło w kolejnym porcie - to dopiero uśmiech losu i dobre przeczucie.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-02-12, 18:31   

To był cały etap myśli technologicznej, która zakładała duże, sztywne konstrukcje. Dopiero w naszych czasach pojawiła się idea stref zgniotu. Wtedy uważano, ze im coś większe i solidniejsze tym bezpieczniejsze.
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-13, 18:59   

Kiedyś bardzo jarałam się tym statkiem. Przeczytałam i obejrzałam wszystko co tylko można było znaleźć na jego temat. Uwielbiam oglądać stare zdjęcia statku ;) Cały czas zastanawia mnie ta teoria spiskowa czy to rzeczywiście Titanic zatonął czy jego bliźniaczy statek.
https://www.youtube.com/watch?v=PJzNNZUt_Js później postaram się poszukać czegoś konkretniejszego na ten temat, bo teraz niezbyt mogę ;)
Niedawno też oglądałam film o tym jak przebiegało wydobywanie ofiar z wody na drugi dzień po katastrofie. Wiele ciał nie zostało zidentyfikowanych i były pochowane na cmentarzu w Halifax.

Uwielbiam utwór, który podobno był ostatnim zagranym na Titanicu: "Być bliżej Ciebie chcę", a mój sąsiad zawsze to tak fałszuje na flecie, że aż chce mi się płakać. Taki piękny hymn, a on go tak psuje :(



Pierdomenico napisał/a:
Przyznam, że mi o wiele bardziej podobają się z wyglądu właśnie takie statki, niż te super hiper wycieczkowce z setką pięter, które wyglądają jak pływający Hong Kong.
Mi też :) takie statki mają swój urok. A Titanic to już w ogóle był śliczny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...