Poprzedni temat «» Następny temat
W co gracie? Jakie gry najbardziej zapadły wam w pamięć?
Autor Wiadomość
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-01-01, 10:57   

Cascabel, Aha kup jeszcze latarkę Dirtmouth, bo jej światło będzie ci bardzo potrzebne jak dotrzesz do Deepnest. Wiedz że w tej lokacji panuje istna ciemność i jest też ona wylęgarnią pająków, czyli piekło dla każdego kto ma arachnofobie.
_________________
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-01-07, 13:42   

https://www.sankakucomple...ossible-factor/

Koniec CensorStation w Japonii
_________________
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2021-01-07, 16:43   

Gawr Gura w miniaturce, ayyyyyy
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-01-07, 21:18   



https://www.sankakucomple...nt-by-gootecks/
_________________
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-01-09, 10:31   

Z tego co wiem to Adrian jest fanem serii Resident Evil więc myślę że to go zainteresuje. Na Games Done Quick speedrunnerzy DECosmic i AvuKamu przeszli wspólnie piątą część w 1:42:07. Poniżej link do run'a.
https://www.youtube.com/watch?v=9VQa5vV9TTg
_________________
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5027
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-01-09, 13:53   

ChaserJohnDoe, Fakt lubię serię a Remake'i 2 i 3 uważam za bardzo udane i fajnie, że powstały bo jakoś te wersje z lat 90' to mnie trochę zniechęcały grafiką i statyczną kamerą. Znaczy wiadomo, że grafika nie jest najważniejsza i dobrze mi się gra w Morrowind, Gothic 1 i 2, GTA San Andreas czy Vampire the masquerade Redemption jednak jakoś teraz nie mam ochoty na sprawdzanie czegoś "nowego" z tamtych czasów :) . Co do filmiku to trzeba cenić tych co potrafią tak szybko przejść grę choć osobiście trochę nie rozumiem takiego pośpiechu bo to odbiera przyjemność grania tak samo jak nie lubię w grach takiego motywu, że trzeba w określonym czasie przejść jakiś poziom czy misję. Wprawdzie RE 5 to już bardziej tps niż survival horror ale i tak nie chciałoby mi się tak pędzić :D . A Ty lubisz serię Resident Evil? Osobiście nie grałem nigdy tylko w 0 i 1, te spin-offy oraz gry wydane tylko na konsolę jak Code Veronica.
_________________

 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-01-09, 15:04   

Adrian1234, Nie jestem jakimś fanem RE ale grałem w RE 4, 6 i 7.
_________________
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5027
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-01-09, 17:01   

ChaserJohnDoe, I jak wrażenia? Do pierwszych części najbardziej jest podobna kampania Leona z szóstki przy czym te zombiaki z 6 części to mocno mutowały a dwójce i trójce dominują zwykle, klasyczne zombie. Resident evil Remake 2 i 3 śmiało mogę polecić bo klimatyczne i fajne :) .
_________________

 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-01-10, 10:57   

Adrian1234, Remake dwójki to nawet kumpel mi poleca ale mówił że remake trójki to tragedia. Grał w obie wersje i powiedział że w wznowionej wywalono połowę kontentu i jest bardzo krótka.
Ja jeszcze uwielbiam gry typu Beat'em up i czekam na 14 Stycznia bo po 10 latach wraca Scott Pilgrim Vs The World: The Game. Gra była do pobrania na PS3 i X360, a że nie posiadałem żadnej z konsol to mogłem się tylko nacieszyć oglądaniem walkthrough. Teraz dostępna będzie na PSN, Epic Store, E-Shop i Microsoft Store.
Tu masz PV może cię zainteresuje
https://www.youtube.com/watch?v=wGMhTsK-hh4

Co ciekawe grę robiono na szybko w 5 miechów, by wstrzelić się w premierę filmu. Skończyło się tak że gra była hitem, a film klapą. Komiks kultowy do dziś i miał być nawet wydany u nas ale na planach się skończyło.

I zajebista limitowana kolekcjonerka niestety tylko w Hamburgerlandzie
https://www.gematsu.com/2...open-january-15
_________________
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5027
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-01-10, 12:34   

ChaserJohnDoe, Mnie trójka podoba się prawie tak samo jak dwójka jednak łatwo mogę sobie wyobrazić, że dla kogoś kto jest fanem oryginalnych wersji z lat 90' takie okrojenie gier jest niewybaczalne. Zaletą trójki na pewno jest to, że więcej akcji rozgrywa się w opanowanym przez zombie mieście co bardziej przypomina klasyczne filmy o tych stworach, za to w dwójce mamy głównie komisariat policji, kanały i tajny ośrodek badawczy pod miastem.
A te części gry w które grałeś jak Ci się podobały?

Co do gier z bijatykami miejskimi jak i takimi jeden na jednego jak Mortal Kombat to jakoś tak skończyłem przygodę na Mortal Kombat III na mojej podróbce Pegazusa :D . W sumie nawet myślałem aby kiedyś coś nowszego sprawdzić ale jakoś nie chce mi się robić przerwy w graniu w rpg z przerwami na fps czy tps :) .
_________________

 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-01-10, 13:01   

Adrian1234, RE 7 bo cały czas było uczucie zaszczucia i wiesz, że jesteś szukany po całej chałupie.
_________________
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2021-09-06, 21:15   

Zasadniczo to nie grałem w to sam ale oglądałem gameplay i mi się spodobało. Ender Lilies - Quietus of the knights.

Przepiękna gra, audiowizualnie jest świetna, muzyka na najwyższym poziomie. To coś podobnego do hollow knight i "Ori and the blind forest". Dark fantasy, gramy jako mała dziewczynka Lily i naszym celem jest poznanie tajemnicy śmiercionośnego deszczu który zniszczył królestwo w którym się obudziliśmy oraz naszą w tym rolę. Metroidvania, 2d, mocno oparte na skillu. Jeśli obracacie się dużo w rejonach dark fantasy jak ja to historia nie robi jakiegoś mega wrażenia ale daje radę w miarę, za to tym co mnie naprawdę kupiło jest postać Lily i jej relacja z Umbral Knightem kiedy podróżują razem przez świat. No popatrzcie tylko na ten uśmiech, przecież ona jest taka słodka



Jak ktoś lubi platformówki, dark fantasy i urocze dziewczynki to polecam.
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-09-12, 20:26   

Husarz712, Czy mapa jak to przystało na porządną metroidvanie jest duża, bo w HK to była spora z kupą sekretów. Bo jak mała to trochę szkoda wydać ok. 100 zeta. I co najważniejsze czy jest też sporo bossów i czy są trudni, bo lubię wyzwania.

Polecam ci Astalon Tears of the Earth. Zajebista metroidvania w 8bitowym stylu.
_________________
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2021-09-13, 00:53   

No to zdecydowanie ci się spodoba, mapa jest bardzo duża, gra jest relatywnie długa (streamerka którą oglądałem przeszła to w jakieś 25 godzin 100% eksploracji, wszystkie zakończenia ; jak nie chcesz robić 100% to tak z 18-20 godzin ci zejdzie), bosów jest kilkanaście czy kilkadziesiąt, każdy pokonany dołącza do twoich szeregów i możesz używać ich umiejętności, każda jest unikalna więc buildy można robić bardzo zróżnicowane. O trudności ciężko mi coś powiedzieć bo sam nie grałem ale generalnie wydawało mi się ok. Sekretów jest dużo i musisz zebrać przynajmniej część z nich żeby odblokować najlepsze zakończenie.
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-09-13, 21:30   

Husarz712,Dzięki. Jak będzie w promce to kupię.
_________________
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2023-07-30, 17:33   



Wczoraj ukończyłem Rain Code, którego przejście zajęło mi jakieś 45h i mogę szczerze powiedzieć że ta gra do jedno wielkie KINO!
_________________
 
 
Lulus 
Lulus





Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 439
Wysłany: 2023-07-30, 20:52   

Ja ostatnio skończyłem Omertę z 2013 roku ;d i to jest jakiś sukces w moim przypadku, bo nie należe do gamer'ów i po gry sięgam tylko wtedy, kiedy nie mam 'flow" do innych rzeczy.
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2023-08-27, 15:45   



I kolejne dwie gierki ukończone, a są nimi BatBoy i Gravity Circuit. Ta druga ma wręcz zajebiaszczy soundtrack.
https://www.youtube.com/watch?v=jKB6_FAJxik
Nie wiem tylko dlaczego na endingu GC nie mam wszystkich postaci mimo iż zostali przeze mnie uratowani w poszczególnych etapach.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...