Poprzedni temat «» Następny temat
Malarsko-rysunkowe S.O.S
Autor Wiadomość
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-02-01, 18:43   

Kasia111624, :kwiatek:
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-03-15, 16:53   

W jaki sposób można uzyskać efekt starego złota na obrazach olejnych? Ewentualnie jakie inne dostępne farby czy media współpracują z farbami olejnymi i mogą służyć jako zastępnik?
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2018-03-15, 18:51   

ja jestem ciekawa jak uzyskac efekt metalu. Chodzi o to ze jak sie maluje strebra czy zlota farba, to ona zawiera drobinki, czyli jakby brokat. A mi chodzi o takie prawdziwe niemal lustro metalowe.

Czyli nie to




Ale np to



W sensie taki efekt
_________________

 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2018-03-16, 14:49   

BlueAlien, po pierwsze: nie uzyskasz go na jednej warstwie. A uak masz ich wiele, to uzyskasz je farba z pierwszego obrazka.
Naprawde metaliczny efekt uzyskasz nakladajac szlakmetal, albo pasty pozlotnicze od renesansu, albo konkretne farby w spraju. Jednak farby w spraju najbardziej metaliczny efekt daja na szkle.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-07-12, 23:23   

:help: Potrzebuję porady jak poprawnie wprawić kliny rozporowe do naciągu płótna na podobraziu. Niestety nie wychodzi mi to ładnie i obawiam się uszkodzić obraz a zależy mi dodatkowo na prezencji całości i solidności.
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2019-02-26, 10:57   

BlueAlien, efekt metalu dają też poporiny. Proszek wprowadzasz na przezroczyste medium.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2019-02-26, 11:02   

Ostatnio kupiłam kilka rodzajów akwareli. Mam metaliczne "szkolne", zwykłe szkolne, mam zalegające w domu kredki. Wczoraj byłam w największym plastyku popytać o akwarele w kostkach (chcialam kupić 4-5 kolorów). Akurat są przed dostawą, ale kupiłam ecoline (akwarele w tuszu) i okazała się genialna! Mam dwa kolory i chyba rozważam rozszerzenie gamy.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...