Poprzedni temat «» Następny temat
Posiadanie dziecka: wybór czy presja społeczeństwa?
Autor Wiadomość
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-19, 11:34   

Wiadomo, że gimnazjaliści chodzą do kościoła z potrzeby
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-05-19, 12:10   

icywind, znam parę takich, oazy itp., teraz mają ponad 20 lat i dalej nic się nie zmieniło w tej kwestii.

Widuję też sporo 20-30 latków z różańcami w pociągach.
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-19, 13:33   

Biedni chorzy ludzie
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
Kasia111624 
Kasia111624





Wiek: 38
Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 3714
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-19, 13:46   

ty za to jesteś w pełni zdrowy ze swoją potrzebą mieszania z błotem ludzi myślących inaczej.
_________________
- 'Dlaczego ona tak cię fascynuje?
- Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Ona nikogo nie potrzebuje. Czy na końcu musi czekać szaleństwo?'
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-05-19, 14:01   

Tak

[ Dodano: 2017-05-19, 14:02 ]
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-19, 14:22   

Offtop i kłótnie? Nieładnie...

Proszę się nie kłócić a offtop poleci do tematu o religii bo chyba taki gdzieś tu był choć go nie odwiedzam gdyż jestem raczej neutralny religijnie i zwykle zabieram głos dopiero gdy ktoś neguje osiągnięcia nauki podając za dowód teksty np z Biblii itp. Nie byłem bierzmowany ale to kwestia tego, że akurat miałem wtedy operacje kolana a nie konkretnego wyboru choć jakoś nie odczuwałem potrzeby nadrabiania tego.
_________________

 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-05-19, 15:24   

szczerbus9,

Zgadzam sie, Ala tak dowala że aż w pięty wchodzi :D
_________________

 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-19, 19:05   

OK w sumie najbardziej pasujący temat gdzie można by przerzucić offtop został najprawdopodobniej usunięty przez aparta kiedy to ludzie nie zgadzali się z jego opinią o islamie a do pozostałych dwóch średnio pasuje więc jednak zostanie tutaj ale proszę o powrót do tematu dzieci :) .
_________________

 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-05-19, 19:14   

Adrian1234, podpowiedź: możesz założyć nowy temat. Szok, co nie?
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-05-19, 19:33   

BlueAlien, lol lol lol bo walne śmiechem

szczerbus nigdy nie napisałam, że mam od kogoś gorzej, po prostu mówię to co myślę, w sumie nie zawsze, bo jakbym serio napisała co czasem myślę to dopiero by wam dopiero w piety poszło ;)
Poza tym strasznie nie lubię użalania się nad sobą, dlatego każdego za to krytykuję.


Dobra żeby skończyć ten offtop to powiem, że niezmierne wkurza mnie plac zabaw na moim osiedlu, Codziennie przesiadują tam takie dzieciaki lat 15-17 i tylko rzucają urwami. Dziś siedziało tam ok 10 takich gimbów. Aż sie z dzieckiem nie chce iść i zauważyłam, że coraz mniej ludzi tam przychodzi. Rzadko widać kogoś z dzieckiem. Przeważnie w godzinach rannych, ale nie tak jak kiedyś dużo osób tylko góra dwie. Zastanawiam się czy gdzieś to zgłosić? Tylko gdzie? I czy to w ogóle ma jakiś sens? Bo fany plac, a niestety się marnuje i mamy plac pod nosem, a i tak wszyscy z dziećmi maszerują na plac przy plaży, gdzie zawsze jest tłok i nie ma wcale cienia :(
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-05-19, 19:51   

KotMaAleAlaMaKota, jeśli nie ,,wandalują" to obawiam się że niewiele da się zrobić :( Ewentualnie można poprosić Straż Miejską o interwencję.

Niby państwo stawia na politykę pro rodzinną ale gdy ma się już dziecko trudno się doprosić o odpowiednią infrastrukturę dla matek z dziećmi, bezpieczne place zabaw czy choćby ułatwienia dla matek pracujących. Baa, sam ,,proces przygotowawczy" do posiadania dziecka może być drogą przez mękę (wystarczy wspomnieć o utrudnieniach dla rodzin które chcą adoptować dziecko albo starają się o posiadanie potomka metodą in vitro o niedogodnościach porodu i połogu w wielu polskich szpitalach wolę nie wspominać). Tak niestety bywa gdy państwo uważa, że posiadanie dzieci to obowiązek obywatela a nie jego prawo i wybór, który warto wspierać i zachęcać przyszłych rodziców do podejmowania tego trudu.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-05-19, 20:28   

KotMaAleAlaMaKota,

Hmmm to jest plac zabaw dla dzieci a taki gimb to tez dziecko :haha:
_________________

 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-05-19, 21:19   

No gimb z piwem rzucający kurwami i chujami to już nie bardzo dziecko. Potem pełno petów i kapsli po piwach albo puszek wszędzie leży. Nawet nie raczą posprzątać po sobie
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-05-20, 00:20   

KotMaAleAlaMaKota, za moich czasow to ciezko bylo kupic piwo w wieku lat 17, a teraz 14-latki pijane wszedzie chodza...
_________________

 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-05-20, 08:00   

werniks napisał/a:
Jak ktoś ma potrzebę uczęszczania to chodzi i bez "książeczki". Jak ktoś potrzeby nie ma, to z książeczką czy bez i tak by przestał chodzić.


Dokładnie, według mnie kościół słusznie postępuje, sakramenty sa dla wierzących
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2017-05-21, 14:46   

Może jednak wypowiem się nieco na temat roli rodziców chrzestnych. Są bowiem różne szkoły. I powiem tak:
- funkcja religijna chrzestnego występuje z reguły zawsze, gdy pewnym stopniu, ale jest ona czysto symboliczną w obecnych czasach. Dlatego w tak wielu wypadkach są proszo proszone o zostanie chrzestnymi osoby mało religijne, ale za to spełniające któreś z pozostałych funkcji rodziców chrzesnych.
- finansowa - zarówno mogą tu o prezentach na różne okazj , dla dziecka, jak i nieco szerszym pojeciu-np. Znam przypadki gdzie rodzic chrzestny, bezdzietny i samotny, na chrzesniaka zapisuje cały majątek. Chrzestny więc jest takim świętym Mikołajem, który pojawia się niekoniecznie raz do roku.
- uczynienie kogoś chrzestnym to też wyróżnienie, pokazanie że dana osoba jest ważna w życiu rodziców. A więc traktowane jest to jako tytuł honorowy.
- często jest tak, że uczynienie kogoś rodzicem chrzestnym to oznaką dużego zaufania, uczynienie go dla dziecka drugim rodzicem. Gdy rodzicom coś się stanie, to chrzestny często przejmuje opiekę nad dzieckiem, albo nawet je adoptuje. Tak oto mój dziadek opiekował się trzy lata chrzesniakiem, że mój ojciec, jako ojciec chrzestny, pomagał przy opiece na dzieckiem swojej siostry gdy facet ja zostawił. Z kolei moja chrzestna pilnowala bym nie została sąma na pogrzebie dziadka.
Nawet księża zdają sobie ze podkres roli religijnej n jest tutaj na miejscu.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Kasia111624 
Kasia111624





Wiek: 38
Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 3714
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-26, 14:04   

Cytat:
Nawet księża zdają sobie ze podkres roli religijnej n jest tutaj na miejscu.

??
Kościół stawia takie wymagania rodzicom chrzestnym, ponieważ podczas obrzędu chrztu składają wyznanie wiary we własnym imieniu - a nie w imieniu dziecka, dlatego na chrzestnych nie należy wybierać takich osób, które nie mogą szczerze złożyć tego wyznania. Wiernych należy o tym pouczać zwłaszcza podczas przygotowania do bierzmowania czy małżeństwa, aby uniknąć nieprzyjemności w czasie bezpośredniego przygotowania do chrztu . Chrzestni przyjmują na siebie współodpowiedzialność za chrześcijańskie wychowanie dziecka, zwłaszcza w przypadku, gdy dziecko utraci jedno albo oboje rodziców, względnie gdy rodzice zaniedbują religijnie swoje dziecko.

Żródło: http://www.ciszowka.webd....cow-chrzestnych

Poza tematem chrztu, polecam ten filmik https://www.youtube.com/w...gN-PD9o7KE&t=1s , także komentarze pod nim. Osobiście na argument 'a kto ci szklankę wody poda?' odpowiadam, że nie jest jakąś wiedzą tajemną, że społeczeństwa Europy, także nasze, starzeją się, a co za tym idzie, opieka geriatryczna będzie się rozwijać i specjalizować. A że nie za darmo? Na pewno taniej, niż wychowanie dziecka do 18 r.ż., przy czym przecież nie ma gwarancji, że będzie się chciało/mogło nami zająć na starość.
_________________
- 'Dlaczego ona tak cię fascynuje?
- Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Ona nikogo nie potrzebuje. Czy na końcu musi czekać szaleństwo?'
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2017-05-26, 19:29   

Kasia111624, Ja mówię o praktyce, nie teorii. Znam więcej niż jednego ateistę (Bez apostazji), który przyznał to księdzu jasno z pytaniem - czy wobec tego może zostać chrzestnym? Po dłuższej rozmowie okazywało się, że brak wiary nie stoi tu w ogóle na przeszkodzie, bo za wychowanie w religii i tak odpowiadają rodzice.

Odnoście "kto ci szklankę wody poda". Obecnie jest podejście, że chce-nie chce, kiedy rodzice potrzebują opiekę - pomóc musi. Były afery, ze np. ojciec alkoholik, nie kontaktował się, alimentów na dzieci nie płacił, porzucił wcześnie i nagle chory i dziecko dostaje pozew o alimenty na "tatusia"... A więc poniekąd - zabezpieczenie na przyszłość jest zawsze...
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Kasia111624 
Kasia111624





Wiek: 38
Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 3714
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-27, 00:23   

Cascabel napisał/a:
zabezpieczenie na przyszłość jest zawsze...

Chyba, że delikwent zostaje pozbawiony praw rodzicielskich i nie odzyska ich do 18r.ż dziecka; niestety pewnie mało który syn czy córka wyrodnego rodzica ma taką świadomość i może przed pełnoletnością zadziałać, jeśli te prawa nie zostały wcześniej odebrane.
_________________
- 'Dlaczego ona tak cię fascynuje?
- Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Ona nikogo nie potrzebuje. Czy na końcu musi czekać szaleństwo?'
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2017-05-27, 12:58   

Kasia111624, To raczej powinna być świadomość drugiego rodzica, albo prawnego opiekuna :/
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...