Poprzedni temat «» Następny temat
Język polski
Autor Wiadomość
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2017-11-29, 15:08   

pochichrana napisał/a:
Wszystko co mam, to tylko dzięki własnemu samozaparciu.


Czyli państwo nic ciągu całego życia Ci nie zaoferowało? Rozumiem, że w Polsce i Somalii masz takie same szanse?
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
Blacks 
Blacks
Czarny





Wiek: 31
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 988
Wysłany: 2017-11-29, 15:09   

pochichrana, Likwidacja państwa to zły pomysł. Państwo jednak finansuje wiele ważnych kwestii jak edukacja, wojsko czy policja. Bez edukacji będą tłuki, które nie będę umiały czytać czy pisać. Bez wojska zaraz będziemy mieli wojsko innego państwa u granic, a to wieszczy jeszcze większą biedę niż obecnie jest. A bez policji no cóż, to chyba wiesz co by się działo.

W sprawie ulic to decydują władze gmin i powiatów, a nie centralna władza...
No przecież jest w Polsce jeden język urzędowy. XD
_________________
No time to waste, but make your pace.
Ostatnio zmieniony przez Blacks 2017-11-29, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2017-11-29, 15:09   

bezn, to się nazywa kosmopolityzm

[ Dodano: 2017-11-29, 15:10 ]
Nie chwila, zostałem oszukany, to anarchia
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-11-29, 15:13   

pochichrana, wiadomo, że obywatelstwa nie dostaniesz od ręki dlatego jeśli jakaś sytuacja nie jest dla Ciebie komfortowa należy po prostu działać w kierunku jej zmienienia, dowiedzieć się jakie warunki należy spełnić by móc uzyskać obywatelstwo kraju, z którym sympatyzujesz, złożyć podanie w odpowiednich urzędach itp. To nie jest awykonalne. Druga sprawa z językiem: wiesz, że możesz ograniczyć jego używanie do minimum? Tylko do spraw urzędowych i oficjalnych? Wiem, że to mało gdy się czegoś bardzo nienawidzi ale być może przyniesie nieco wytchnienia i komfortu psychicznego.


Mówię w tym temacie tylko o języku i obywatelstwie aby niepotrzebnie nie tworzyć offtopu. Moje prywatne zdanie na ten temat, jak sądzę, wszyscy znają.

[ Dodano: 2017-11-29, 15:14 ]
Husarz712, :rotfl3:
Ostatnio zmieniony przez bezn 2017-11-29, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pochichrana 





Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 25
Wysłany: 2017-11-29, 15:19   

@Blacks zgdzam się że policja czy straz pożarna jest bardzo wazna... Wojsko.. no z bólem serca tez musze sie tu zgodzic, chociaż sama jestem pacyfista i najchętniej bym nie płaciła nawet na wojaków... ale niestety wiem że trzeba. Jestem w stanie to przeboleć.

Co do edukacji osobiscie wolałabym aby była płatna, aleod biedy moze być publiczna. Z wyłaczeniem osób które posyłają dzieci do prywatnych szkół. One już na jedną skzołę płacą, więc nie powinni płacic podwójnie.

@Koziu a co mi dało ?? Co mi dało panstwo tak z siebie ?? Bo jesli chodzi o prace i pieniadze to dał mi pracodawca.. nota bede Brytyjski obecnie...
Mieszkania nie dostałam... pieniędzy tez nie.. nie bardzo widze, co moglam dostac od panstwa.
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2017-11-29, 15:27   

pochichrana napisał/a:
@Koziu a co mi dało ?? Co mi dało panstwo tak z siebie ?? Bo jesli chodzi o prace i pieniadze to dał mi pracodawca.. nota bede Brytyjski obecnie...
Mieszkania nie dostałam... pieniędzy tez nie.. nie bardzo widze, co moglam dostac od panstwa.


opieke medyczną, wykształcenie, bezpieczeństwo (wojsko, policja) itp. itd.
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
pochichrana 





Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 25
Wysłany: 2017-11-29, 15:54   

opiekę medyczną ?? Weż mnie nie rozśmieszaj...

Czas oczekiwania do specjalisty, w najlepszym przypadku kilka miesięcy.. A i są tacy gdzie kilka lat. Jak dobrze pamietam, to ostatnio głosno było o Endokrynologu -> 11 lat prawda ??

Pracodawca oplaca mi pakiet w luxmed (30 zl miesiecznie)... Do endokrynologa zapisalam się SAMA i wyzyte mam za tydzien i to tylko dlatego, że chcialam w tej konkretnej placowce. Gdybym wzieła taksówke i podjechala do inej to mialabym jeszcze tego samego dnia.

Do laryngologa rejestrowalam sie o 6 rano ( nudzilo mi sie wiec weszlam na portal pacjenta) na wizyte na 9.30..

Opieka medyczna do wywalenia w takiej formie. Wolalabym te pieniadze ktore place na NFZ placic na Luxmed i aby otworzyl on opieke szpitalna. Byloby na znacznie wyzszym poziomie.


O pozostałych rzeczach o jakiś piszesz, to nie dostałam tego za darmo, tylko płacę na to podatki, bardzo wysokie. ( gdy zaptrze na pasek to mam ochote strzelac)... poza tym, zeby robić studia to musiałam sobie najpierw zapracowac na czesne, bo o rzuceniu pracy nie moglo byc mowy. Tylko studia zaoczne wchodziły w grę.

Ja bardzo chetnie natomiast przyjełabym mieszkanie. Obecnie wynajmuje i nie rozumiem dlaczego ja mam wynajmowac a inni mieskzania dostają za darmo. W koncu płace naprawde wysokie podatki, wiec moge oczekiwac tego, że dostanę coś odpowiedniego do płaconych podatków.

A obecnie system wygląda tak.. że wiecej zarabiasz, wiec płacisz więcej od kowalskiego.. natomiast mieszkanie panstwo da kowalskiemu.... A już najgorzej, jak da bezrobotnemu kowalskiemu... i gdzie tu "równość" ??
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-29, 15:57   

pochichrana, Możesz się zapisać w kolejkę do oczekujących na mieszkanie i jak każdy inny człowiek czekać.
 
 
pochichrana 





Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 25
Wysłany: 2017-11-29, 16:04   

No niby mogę.. .tylko tu dochodzimy do pewnego paradoxu...
Wpisza mnie na te kolejkę.. jasne.. tak samo jak bezrobotnego kowalskiego... albo Nowaka z najnizsza krajową. A potem pojawi się Iksinska nie pracujaca z 4 dzieci i ona dostanie pierwsza.. chociaz nic nie wpłaciła..

Równośc w takiej sytuacji jest bardzo niesprawiedliwa. Bo jeżeli ja płacę 10 razy tyle podatku co Kowalski to dlaczego mamy byc w takiej sytuacji równi ? Dlaczego mamy otrzymywac jednakową usługę ??

Przecież normalnie jak za coś płace więcej, to więcej dostaje... a tutaj mamy paradoks.. płacisz więcej.. dostajesz mniej... bo własnie pojawia się taki pasożyt Iksińska...
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-29, 16:58   

Życie jest niesprawiedliwe i niestety trzeba sie z tym pogodzić. Też mogę iść narzekać na niesprawiedliwy los, bo kowalskiemu umarła babcia zapisując wysoki spadek, a ja nic nie dostałam po swojej. Też mogę mieć ból o to, że dzieci Iksińskiej są w pierwszej kolejności przyjęte do przedszkola niż moje dziecko itd itd. nic nie jest sprawiedliwe i to nie jest wina już tego kraju. Bardziej ludzi i ich mentalności.
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-11-29, 18:30   

Putin kocha pacyfistów w państwach ościennych. Za zimnej wojny ZSRR wspierało wszelkie ruchy anarchistyczne i pacyfistyczne w Europie zachodniej i USA, im więcej ludzi w tamtych krajach protestowało przeciwko zbrojeniom i postulowało jednostronne rozbrojenie USA, które według tych geniuszy miało spowodować, że ZSRR przestanie się bać USA i spowoduje, że oni też się rozbroją :D No banda kretynów. No pewnie bo nie ma to jak byc małym rozbrojonym krajem.

Podatki idą też na budowę infrastruktury, na struktury obejmujące cały kraj. Takie myślenie wyrywkowe, to podejście człowieka który uważa,z e co z tego, ze na parterze wieżowca jest pożar skoro an jego 20 piętrze nie ma.

Twoje myślenie nie charakteryzuje żadnego silnego i bogatego kraju, wręcz odwrotnie. Dokładnie przeciwne myślenie charakteryzuje kraje bogate i nowoczesne.

Jesli chodzi o zasiłki i opiekę socjalną to jest sie super anty póki nie trzeba przeprowadzić drogiej operacji, nie czekasz na endoprotezę, albo nie ulegniesz wypadkowi i karetka nie wiezie Cię do prywatnego szpitalu, nie liczysz na rehabilitację po tym niezawinionym wypadku i nie dostajesz zasiłku, nie masz refundowanych leków. To bardzo naiwne myślenie zdrowych i młodych. Ale nawet zdrowi i młodzi ulegają wypadkom i wtedy to się jednak jakoś cudownie odmienia

[ Dodano: 2017-11-29, 18:35 ]
Zaden luxmed nie sfinansuje ci leczenia nowotworu, opieka taka obejmuje tylko i wyłącznie nisko kosztowe pakiety. Miałam przez rok wykupiony pakiet w Swissmedzie za 300zł miesięcznie, oczywiście obejmował tylko banały i w ramach tych banałów był np rezonans, tomograf, badania, ale nei było tych rzeczy które naprawde kosztuja, onkologia, kardiologia, przeszczepy itd. Takie rzeczy masz w ramach NFZ na który tak pomstujesz.

Całość Twojego poczucia krzywdy i pogardy bierze się z rzeczy tak banalnej jak zarobki. Tylko i wyłącznie. Serio? Na darmowa edukację, na darmowe studia nie pomstujesz, sama skorzystałaś. I na te Twoje studia składali się ludzie pracujący po zawodówce, którzy poszli szybciej do pracy.
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-29, 18:37   

To na pewno nie troll?
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-11-29, 18:45   

icywind, jak możesz nie doceniać ludzi? :haha: :(
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-29, 19:01   

Pieniądze daje ci brytyjski pracodawca ale mieszkasz w Polsce?
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2017-11-29, 19:16   

icywind napisał/a:
To na pewno nie troll?

Też to podejrzewałem :D


Maat, jest tak jak mówisz. Wbrew pozorom im mocniej uzbrojone są kraje tym jest większy pokój. Weźmy np. taki Iran i jego sąsiadów, albo Korea Płn i USA. Każdy pręży jaja tylko :D Albo Indie i Pakistan, oba kraje mają broń jądrową to wojny między nimi nie będzie.
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-29, 19:44   

maat_ napisał/a:

Podatki idą też na budowę infrastruktury, na struktury obejmujące cały kraj. Takie myślenie wyrywkowe, to podejście człowieka który uważa,z e co z tego, ze na parterze wieżowca jest pożar skoro an jego 20 piętrze nie ma.

Twoje myślenie nie charakteryzuje żadnego silnego i bogatego kraju, wręcz odwrotnie. Dokładnie przeciwne myślenie charakteryzuje kraje bogate i nowoczesne.

Jesli chodzi o zasiłki i opiekę socjalną to jest sie super anty póki nie trzeba przeprowadzić drogiej operacji, nie czekasz na endoprotezę, albo nie ulegniesz wypadkowi i karetka nie wiezie Cię do prywatnego szpitalu, nie liczysz na rehabilitację po tym niezawinionym wypadku i nie dostajesz zasiłku, nie masz refundowanych leków. To bardzo naiwne myślenie zdrowych i młodych. Ale nawet zdrowi i młodzi ulegają wypadkom i wtedy to się jednak jakoś cudownie odmienia

[ Dodano: 2017-11-29, 18:35 ]
Zaden luxmed nie sfinansuje ci leczenia nowotworu, opieka taka obejmuje tylko i wyłącznie nisko kosztowe pakiety. Miałam przez rok wykupiony pakiet w Swissmedzie za 300zł miesięcznie, oczywiście obejmował tylko banały i w ramach tych banałów był np rezonans, tomograf, badania, ale nei było tych rzeczy które naprawde kosztuja, onkologia, kardiologia, przeszczepy itd. Takie rzeczy masz w ramach NFZ na który tak pomstujesz.

Całość Twojego poczucia krzywdy i pogardy bierze się z rzeczy tak banalnej jak zarobki. Tylko i wyłącznie. Serio? Na darmowa edukację, na darmowe studia nie pomstujesz, sama skorzystałaś. I na te Twoje studia składali się ludzie pracujący po zawodówce, którzy poszli szybciej do pracy.

:brawo:
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-29, 19:52   

Co do tych studiów, bo o tym rozmawiałyśmy na demotywatorach. pisałaś że dobre studia dadzą dobrą i płatną pracę, więc dlaczego takich nie wybrałaś? Skoro plujesz na zarobki to chyba za wiele nie zarabiasz...
Zarabiając te krocie po super technicznych studiach (tak to sarkazm jakby ktoś nie zaczaił...) to chyba nie powinno być problemu z kupieniem mieszkania zamiast siedzieć na wynajętym?
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-11-29, 19:52   

KotMaAleAlaMaKota, CO racja to racja
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-29, 19:56   

Mi to za to wygląda na jakąś reklamę luxmedu.
Poza tym mi na luxmed płacą chyba coś ponad 100zł a nie 30
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2017-11-29, 19:59   

Powiem, że moi znajomi z mniejszymi zarobkami pobudowali domy wprawdzie w kredycie, ale jednak i żyją normalnie. Wcale nie biedniej niż średnia :)

[ Dodano: 2017-11-29, 20:03 ]
To ja was zaskoczę leczę się na NFZ i to całą rodziną :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...