Poprzedni temat «» Następny temat
Sztuczki stylizacji
Autor Wiadomość
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-12-17, 09:04   Sztuczki stylizacji

Chyba mało która z nas jest zadowolona ze swojej sylwetki - za niska, za wysoka, tu za dużo, a tam za mało. Daaawno temu dzięki wizycie u stylisty dowiedziałam się jak mogę optycznie zamaskować to co uważam za mankamenty ;)
Zestaw porad dla tych, które uważają, że 160cm to mało :P

Sztuczki stylizacji dla niskich kobiet
https://www.youtube.com/watch?v=D2vj29o8P7c

Porady ubioru dla sylwetki typu GRUSZKA
https://www.youtube.com/watch?v=7h-7aLARoQg
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-12-17, 13:42   

Laviol, niskie babeczki, o których mówi pani stylistka to typowe drobinki. Tym z nieco większą masą pomóc może rada co do butów. Jeśli ktoś jest niski i okrągły to, moim zdaniem, w takich stylizacjach nie będzie korzystnie wyglądać.
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-12-17, 14:48   

bezn, nie da się zrobić jednego poradnika dla każdego, czasem trzeba "skrzyżować" rady dla dwóch typów, czy więcej, by wybrać to co dla nas indywidualnie najkorzystniejsze.
U mnie to niska + deficyt dołem :D
Mój najukochańszy zimowy płaszcz dożywa swoich dni :beczy: Przeczesywałam ostatnio net czy nie produkują ich jeszcze lub czegoś podobnego i trafiłam na tę fotkę.

To taki jak mój tyle, że ja mam czarny. I też mi sięga prawie do ziemi jak tej babce. Gdybym nie miała takiego to w życiu bym go nie kupiła. "Modelka" wygląda w nim fatalnie. Wyglądałabym podobnie po założeniu pod spód grubego swetra. Z tym, że ja zakładam do płaszcza szeroki pasek i botki na niewysokim obcasie, z wąskim czubkiem (przy moich szczupłych nogach nie dla mnie szerokie nosy, platformy i obcasy słupki).
Pojawia się talia, niejako odrywam płaszcz od ziemi i mam te 5cm więcej ;)
Efekt jest wtedy zupełnie inny :)
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-12-17, 14:56   

Laviol, masz rację, dużo robią drobnostki. I przyznam - zupełnie nie potrafię się ubrać :bezradny: U mnie musi być po prostu swobodnie i nie krępować ruchów bo zawsze gdzieś biegnę, dużo się ruszam. Porady pani stylistki nie sprawdzą mi się na co dzień jedynie ,,od wielkiego dzwonu".
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-12-17, 15:08   

bezn, widziałaś jak chodzę po domowemu :smiech:
Te od wielkiego dzwonu powinny być szczególnie dobrze dobrane, ale i te bardziej codzienne można wyszukać lepsze dla naszej sylwetki. Skoro i tak kupuję dżinsy, żakiet czy nawet dres to znaleźć odpowiedniejsze. Nie dla mnie legginsy, więc spodnie dresowe wybieram o szerokich nogawkach, dżinsy nie rurki, a klasyczne proste itd. :)
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-12-17, 15:16   

Laviol, dobra dobra :D Masz drobną i szczupłą sylwetkę więc nawet ,,po domowemu" widać jej ładne kształty.

Sama mam problem ze spodniami - źle się w nich czuję bo krępują ruchy i mi w nich zwyczajnie zimno. Jako że jestem typem kulki to dodatkowe okrycia potęgują ten efekt i koło się zamyka. Jedyne co byłoby pomocne to chyba jakość tkanin o których wspomniała pani stylistka- grubsza tkanina o dobrej jakości daje złudzenie elegancji o która przy mojej aparycji raczej trudno.
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-12-17, 23:15   

bezn, dobra, dobra :D :*
Zawsze da coś się zrobić. Jak nie tak to inaczej :)
Jako, że ze mnie zmarźlinka to moim sposobem jest wspomniany długi płaszcz i wysokie botki. Albo kombinezon narciarski :smiech: Teraz w połączeniu z bielizną termiczną i wełnianym swetrem i angorowymi skarpetami ratował mnie od zamarznięcia. Wełna to genialny wynalazek, a niestety obecnie większość ubrań to syntetyki. Na marginesie - ten płaszcz jest ukochany, bo właśnie wełna i kaszmir, dzięki czemu jest cieplutki, ale oddychający. Futro jest odpinane, więc jesienią noszę bez niego, a na zimę dopinam i robi się cieplejszy. Jego projektant jest geniuszem :D

Jak wyglądać dobrze, kiedy jest ❄zimno❄?
https://www.youtube.com/watch?v=iJCx1Nxq1GA

Kilka sposobów na wyszczuplenie sylwetki
https://www.youtube.com/w...ROEwFC&index=15

Kilka sposobów na wydłużenie sylwetki
https://www.youtube.com/w...AuvbRRnDlROEwFC

Jak się przesieje te porady przez własne upodobania i gust to można osiągnąć dobre efekty :)
A ja idę sobie obejrzeć... :D

Kilka sposobów na wąskie biodra
https://www.youtube.com/w...ROEwFC&index=22
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2018-12-18, 10:25   

bezn, bielizna termiczna ci się przyda. Założysz pod wszystko: zawsze się śmieje że to strój kobiety kota (i dodatkowo wyszczupla). Niestety, nieco kosztuje - tańszą dostaniesz czasem np. w Tchibo, droższą - i lepiej działającą - w sklepach sportowych.
Sama jak wiesz ubieram się raczej wygodnie (pojedyncze rzeczy to wyjątki - dla mnie nawet strój do opery to dżinsy i "szata wyjściowa". Nigdy nie kupiłabym rzeczy niewygodnych, nigdy nie kupiłabym ciuchów na raz i nigdy nie kupiłabym rzeczy, które źle na mnie leżą, albo źle w nich wyglądam - zwłaszcza w moich oczach. Potem bym tego po prostu nie nosiła...
Powiem szczerze - jeżeli chodzi o wyszczuplenie, to genialnie działają warstwy: coś luźnego na coś bardziej przy ciele. To luźne ukrywa to, co samo przy ciele by ukrywało.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-12-18, 15:17   

Cascabel, Laviol, bielizna termiczna to dobry pomysł - na pewno zainwestuję w nią jak tylko nadarzy się okazja. A co do warstw: patrząc na poradę pani stylistki tylko utwierdziłam się w przekonaniu że to u mnie nie ma szans ponieważ mam zupełnie inny typ sylwetki. To co świetnie wyglądało na drobnej, szczupłej i wysokiej stylistce na mnie wyglądałoby jak karykatura. Kozaków zawsze strasznie zazdroszczę innym paniom- na siebie nie mogę dostać żadnych a co dopiero marzyć aby wsunąć nogawki do środka buta.
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2018-12-18, 15:32   

bezn, czekaj... jak to?
No, dobra, ja kozaków nie noszę, ale nogawkę każdych spodni jesteś w stanie wsunąć do buta (wypróbowane na glanach). Będą leżeć lepiej, albo gorzej, ale wsuniesz. Dobre dżinsy też dopasują się do kształtu nogi (kupuję zawsze z wąską nogawką). A kozaków? Nie mogę dostać, bo nie istnieją wygodne dla mnie (obcierają mnie we wszystkich punktach w których buty mogą mnie obcierać - a z marek które wiem że się ułożą do nogi kozaków po prostu nie ma).
Poza tym są wygodne "dresy wyjściowe", czyli eleganckie i mega wygodne spodnie. Szukaj - to nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza w polskich sklepach. I pamiętaj że do spodni zawsze możesz założyć pasek, albo je skrócić.
Nie demonizujmy tak. Każdy może dobrze wyglądać - po prostu musi zajrzeć tam, gdzie wcześniej nie zaglądał i przymierzyć to, czego wcześniej nie przymierzał. I najlepiej - mieć do tego bardzo krytyczne oko do towarzystwa. Na to że w wielu rzeczach mogę wyglądać dobrze - pewnie bym nigdy nie wpadła.
Pst... dopiero gdy musisz dostać sweter w reniferki, albo koszulę w reniferki w rozmiarze 5 xl zaczynają się prawdziwe schody xD
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-12-18, 15:37   

Cascabel, po prostu mam nieco pecha do ,,dziedzictwa przodków" :bezradny: Kozaków nie mierzę bo nie dopnę przez łydkę a spodni tym bardziej tam nie wsunęłabym.
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2018-12-18, 20:27   

bezn, bład - mierz. Nie ważne, że wydaje ci się że nie będą pasować...
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-12-18, 22:34   

bezn napisał/a:
Cascabel, Laviol, bielizna termiczna to dobry pomysł - na pewno zainwestuję w nią jak tylko nadarzy się okazja. A co do warstw: patrząc na poradę pani stylistki tylko utwierdziłam się w przekonaniu że to u mnie nie ma szans ponieważ mam zupełnie inny typ sylwetki. To co świetnie wyglądało na drobnej, szczupłej i wysokiej stylistce na mnie wyglądałoby jak karykatura. Kozaków zawsze strasznie zazdroszczę innym paniom- na siebie nie mogę dostać żadnych a co dopiero marzyć aby wsunąć nogawki do środka buta.

No to patrz! :P
Porady ubioru dla sylwetek PLUS SIZE XXL
https://www.youtube.com/watch?v=oEgN1bVvgRA
Skoro tamtym paniom da się poprawić sylwetkę to tym bardziej Tobie, bo do nich masz lata świetlne.
I nie chodzi o przerobienie Ciebie na ich styl, ale pewne ogólne rady w ramach, których tworzysz własny styl. Nigdy chyba nie ma sytuacji idealnej. Nie możesz kupić kozaków, żeby wsunąć nogawki? Ja nie mogę kupić takich, żeby jej nie zmieścić, a nawet wtedy zwykle zostaje luz. Nawet wtedy, gdy cholewka jest profilowana i zapinana na zamek! Nikt nie szyje tak wąskich. Zawsze wyglądam jak kot w butach :D

Jedne jedyne, które nie odstają to takie z elastycznej tkaniny - teoretycznie powinny się się rozciągnąć i opiąć łydkę. U mnie się nie rozciągają, ale choć przylegają. Ale to nie obuwie na zimę.
Nie możesz nosić kozaków? Są bardzo fajne botki do kostki - zupełnie nie dla mnie, bo u mnie z nich wystają dwa chude patyczki. Tu masz ogromny potencjał do wykorzystania.
Nie zakładaj z góry, że się nie uda. Zgadzam się z Cascabel - zacznij przymierzać i eksperymentować. Przymierzanie nic nie kosztuje - wejdź do sklepu i sięgnij po coś czego byś normalnie nie wzięła.

I zacznijmy od podstaw - jaką mamy sylwetkę?
https://www.youtube.com/watch?v=t5zQ-E1BpAQ
Ja jestem takie T/Y, więc wielu rzeczy mi nie wolno i wiele muszę :D No chyba, że mi się nie chce ;)
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2018-12-19, 12:48   

bezn, trochę nie na temat ale gruba to jesteś chyba tylko we własnych oczach (no może kiedyś byłaś ale to już dawno i nieprawda tylko się jeszcze nie przyzwyczaiłaś) sylwetkę masz dosyć proporcjonalną więc wszytko powinno w miarę dobrze leżeć

Po przejrzeniu filmów z zadowoleniem stwierdzam, że się nie oszpecam i z grubsza stosuję te zasady :D

Ogólnie wysokie i szczupłe mają lepiej bez względu na typ sylwetki, niesprawiedliwe :bezradny:

niestety jestem O :(
i nie wiem czemu niby mam dobrze wyglądać w kopertowych bluzkach bo wyglądam fatalnie :(
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-12-19, 21:23   

vetulae, zgadzam się z Tobą. Zupełnie nie widziałam tego kroasnoluda, o którym mówi bezn.
Przy braku talii w zasadzie cięcie kopertowe powinno się sprawdzić dzięki skośnej linii dzielącej brzuch na dwie, mniejsze części.

bezn, jeśli nie wierzysz, że można wprowadzić znaczne zmiany ubiorem to patrz:

Trinny i Susannah ubierają Polki - typ "gruszka"
https://www.youtube.com/watch?v=gjUgxYs_UX8

Trinny and Susannah, The Sisters
https://www.youtube.com/watch?v=P_pf5J_7MCU

Trinny and Susannah, The Vicar
https://www.youtube.com/watch?v=229pLviY1cM
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2018-12-19, 22:37   

Laviol, stroje plus size prezentowane były na modelkach a one może i są duże ale i wysokie przez co proporcja inaczej się rozkłada w ogólnym wrażeniu. Do tego ładna twarz odwracająca uwagę od mankamentów figury.

vetulae, nie zgodzę się. Po prostu miałaś mnie okazję oglądać w momencie ostrej redukcji. A Tobie nie przypisałabym sylwetki O raczej niskie X ponieważ masz wcięcie pomimo lekkiej dysproporcji na brzuchu ale myślę, że to normalne po ciąży u wielu kobiet.
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2018-12-19, 23:20   

bezn, to obejrzyj Trinny and Susannah, The Vicar ;)
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2018-12-20, 10:35   

bezn, nie będę się kłócić :D mam lekką fobię na temat wyglądu tali po urodzeniu dzieci więc mogę wyolbrzymiać :bezradny:
Tak jak widziałaś ja jestem jeszcze niższa, ale nie uważam tego za wielki problem, trzeba tylko unikać rzeczy co skracają sylwetkę a niskie kobiety są uważane raczej za urocze :oczęta:
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2019-01-18, 21:22   

A tak wpadłam na nie to wklejam :D







 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2019-09-03, 12:37   

Kusi mnie ściąć włosy :diabeł: Znudziła mi się ta asymetria :bezradny:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...