Poprzedni temat «» Następny temat
Zlepka komórek, albo dziecka opisanie
Autor Wiadomość
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2017-09-17, 21:36   

vetulae, widzisz, tobie "odrealnienie" i odrzucenie swiadomosci istnienia problemu przeszkadzalo, ale ludzie sa bardzo rozni i wielu osobom to pomaga. Nie kazdy chce przezywac zalobe. A mysl, ze plod nic nie czuje, ze nie cierpi, a nawet o smierci tego czegos bez swiadomosci i szans na zycie - moze pomoc. Na zasadzie mysli, ze tak bylo lepiej.
Sa po prostu dwie metody radzenia sobie ze strata. I nie dla kazdego mierzenie sie z problemem to jest to samo. W rownym stopniu skurwysynstwem jest wmawianie komus, ze nie stracil dziecka, co wmawianie, ze stracil...
Znam osoby, ktore o dzieci staraly sie latami. Znam takie, ktore w ramach tych staran z pewnego powodu aborcji dokonywaly. Czy oceniam je zle? Nie. Bo nie mozna skazywac na cierpienie wiecej niz jednej osoby z powodu wlasnego egoizmu i "bo bog tak chcial".
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2017-09-18, 09:45   

Daleka jestem od wmawiania komukolwiek czegokolwiek, to jest tylko moja opinia.


Cascabel napisał/a:
Czy oceniam je zle? Nie. Bo nie mozna skazywac na cierpienie wiecej niz jednej osoby z powodu wlasnego egoizmu i "bo bog tak chcial".


czyli każdy może dokonać wyboru pod warunkiem, że dokonamy słusznego wyboru inaczej jest to egoizm i możemy potępiać?

Nie, ja chce żeby ta druga opcja była szanowana na równi z pierwszą, jak ktoś nie chce rodzić upośledzonego dziecka to niech nie rodzi, ale jak ktoś się decyduje to nie oceniajmy nie potępiajmy jego wyboru. Nie zgadzam się z tezą ze upośledzone osoby nie zasługują na życie i że ich życie nie może być wartościowe i szczęśliwe. ;/
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2017-09-18, 18:58   

vetulae, sa sytuacje (ta o ktorej wspominalam taka byla-zapomnialam, ze pewnie tobie o niej nie wspominalam) ze inne decyzje by byly egoizmem. Narazanie na cierpienie bliskich i dziecka. Po prostu sa sytuacje gdzie "dobic" to jedyne humanitarne wyjscie.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-10-02, 11:35   

Fachowo najpierw nazywa sie cos zarodkiem, potem płodem, nie dzieckiem, wiec chyba o to chodzi.

Co do aborcji, to nikt nie mowil ze to ma byc po prstu ułatwienie sobie rąbania się po kątach.

Jednak chodzi też o to, że ciało kobiety jest jej ciałem, i o ile broni się ona przed "ciałami obcymi" jak bakterie, wirusy, czy np atak jakiegoś psychopaty, to powinna mieć możliwość bronienia sie przed kazdym ciałem obcym a takie dziecko jest ciałem obcym, wiec wychodzi takie "bronienia się przed ciążą", w koncu dziecko może jej np połamać żebra, spowodować jakieś inne uszkodzenia organizmu, ból, a ona powinna mieć możliwość się przed tym obronić.

Ktoś wtedy powie "no tak, to mogła się nie ruchać jak królik"


I tu jest pewien dysonans poznawczy :

Z jednej strony mówi się, że "mogłaś sie nie bzykać, teraz jesteś w ciąży, wiec urodź to dziecko, sama jesteś sobie winna" , ale jak kobieta jest w zwiazku z mężczyzną już kilka lat? I co, ma mu z obawy przed ciążą odmawiać seksu na długie lata? Wtedy taki gość od niej odejdzie albo zacznie ją zdradzać. I co społeczenstwo na to powie? "Sama jesteś sobie winna, nie dawałaś to poszedł do innej, jakby miał obiad w domu to nie stołował by sie na mieście". Cóż bycie kobietą jest przerąbane.

Pomijam tu gwałty, gdzie dla mnie oczywistym jest, ze powinno sie takim kobietom od razu fundować aborcje. To nie tylko uchroni kobiete od traumy, ale takze nie przyczyni sie do tego, ze dziecko dowiedziawszy sie o swojej przeszłości zacznie schodzić na złą droge. Dziecko z domu dziecka dowie sie, ze tatuś zgwałcił nastoletnią mamusie, prawie ją zabił, gdzieś na zabitej dechami wsi a ona ukrywała ciaze bo sie wstydzila wytykania palcami, potem urodziła go i zostawiła na śmietniku.

Czekam na czasy, gdzie stworzona zostanie sztuczna macica - kobiety niechcace miec dzieci "wyskrobią" sobie zarodek, umieszczą go w sztucznej macicy, kobieta dziecka nie urodzi i bedzie wolna, dziecko nie zostanie zabite tylko wyrośnie w sztucznej macicy...
Bo na razie w tym kraju kobiety zaczyna traktować sie jak zywe inkubatory.
Kazdy sie martwi zdrowiem "dzieciaczków" ale samymi kobietami to sie nikt juz nie interesuje, jak w islamie prawie.
_________________

 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2017-10-02, 11:57   

BlueAlien napisał/a:


I tu jest pewien dysonans poznawczy :

Z jednej strony mówi się, że "mogłaś sie nie bzykać, teraz jesteś w ciąży, wiec urodź to dziecko, sama jesteś sobie winna" , ale jak kobieta jest w zwiazku z mężczyzną już kilka lat? I co, ma mu z obawy przed ciążą odmawiać seksu na długie lata? Wtedy taki gość od niej odejdzie albo zacznie ją zdradzać. I co społeczenstwo na to powie? "Sama jesteś sobie winna, nie dawałaś to poszedł do innej, jakby miał obiad w domu to nie stołował by sie na mieście". Cóż bycie kobietą jest przerąbane.


Czekam na czasy, gdzie stworzona zostanie sztuczna macica .


BlueAlien, jest antykoncepcja, aborcja nie jest metodą antykoncepcjnną


Jest już sztuczne łono, narazie udało się przełożyć jagnię albo cielątko nie pamiętam już. To kwestia czasu jak zaczną przekładać wcześniaków.
 
 
bazienka 





Wiek: 38
Dołączyła: 18 Wrz 2017
Posty: 403
Skąd: Znienacka
Wysłany: 2017-10-02, 13:06   

Jest antykoncepcja i jeśli para decyduje się na nieposiadanie potomstwa, można się ubezpłodnić ( wazektomia jest w pl legalna, na laparektomie można wyjechać do Niemiec), można też założyć wkładkę na 5 lat...
Gorzej jak antykoncepcja zawiedzie- zdarza się, teraz następuje pytanie do pray, nie tylko do kobiety, czy dziecko wychowujemy?
Jeśli tak, nie ma problemu, jeśli nie, istnieją różne drogi.
Ja o ile taką wpadkę bym dźwignęła, to w życiu nie podejmę się urodzenia dziecka upośledzonego umysłowo, choćbym miała je usuwać za granicą, bo w PL problemy.
_________________
Tulać Głaskać Zalegalizować, nikogo nie pomijać!
Puchatość rozdawać!
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-10-02, 13:08   

bazienka, no ale dlaczego musze do Niemiec jechać, zeby sie ubezpłodnić? To dodatkowe koszty. Dlaczego w tym katolandzie to jest nielegalne?
_________________

 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2017-10-02, 19:42   

Bo rząd jest konserwatywny, idź głosuj albo załóż własną partię, albo idź na manifestacje żeby wywrzeć większy wpływ na rząd.
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-10-02, 19:53   

Konserwy rybne.
_________________

 
 
bazienka 





Wiek: 38
Dołączyła: 18 Wrz 2017
Posty: 403
Skąd: Znienacka
Wysłany: 2017-10-02, 21:10   

ja tam jestem za legalizacja laparektomii, aborcji i eutanazji, ale co ja mogę...
_________________
Tulać Głaskać Zalegalizować, nikogo nie pomijać!
Puchatość rozdawać!
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2017-10-02, 21:23   

bazienka napisał/a:
ja tam jestem za legalizacja laparektomii, aborcji i eutanazji, ale co ja mogę...


"idź głosuj albo załóż własną partię, albo idź na manifestacje". Możesz też próbować petycji albo coś.
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2017-10-03, 08:12   

bazienka napisał/a:
laparektomii
skąd wzięłaś ten termin przyznam się, że nie spotkałam się z tym określeniem.

Z podwiązaniem jest ten problem, że jest to metoda nie odwracalna (operacje udrażniające jajowody są wysoce nieskuteczne), u nas nie jest legalna więc brak wiarygodnych badań. W USA jest popularna i jest dobrze znana i przebadana, kobiety skarżą się na liczne skutki uboczne. Dodatkowo całkiem sporo kobiet badanych żałowało tej decyzji.

Osobiście rozważałam tą metodę gdyż nie planuję już więcej dzieci, ale po zapoznaniu się z wszystkimi aspektami zdecydowałam się na metodę odwracalną, ale charakteryzującą się podobną skutecznością.
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-10-03, 08:17   

BlueAlien, bo jebne. dziewczyno niedawno pisałaś, że nigdy nie byłaś nawet u ginekologa, a ty tu rozważasz "ubezpładnianie" w niemczech...
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2017-10-03, 08:24   

bazienka, zapędziłam google do pracy i nie znalazłam skąd ta laparektomia bo fachowa nazwa to salpingektomia

może chodziło ci o laparotomię nazwę operacyjnego otwierania jamy brzusznej (ale tak się nie podwiązuje jajowodów raczej jak już coś to metodą laparoskopową)

KotMaAleAlaMaKota, a za 3-4 lat zakocha się weźmie ślub i będzie żałowała.

I czemu do Niemiec za dużo kasy masz jak już coś to do Czech. :bezradny:


Przyznam się, że podejrzewam, że skutki uboczne na które się żalą po podwiązaniu jajowodów są psychosomatyczne i związane ze zmianą decyzji i niezadowoleniem z podjętej decyzji ale jednak :bezradny:
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2017-10-03, 11:25   

vetulae, Takie coś znalazłem "LAPAREKTOMIA
oznacza wycięcie fragmentu powłok jamy brzusznej. Zabieg ten jest wykonywany w przypadku patologicznej otyłości, w celu zmniejszenia nadmiaru rozciągniętych powłok jamy brzusznej. Zwykle dotyczy on skóry tkanki tłuszczowej oraz powięzi."
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-10-03, 11:28   

KotMaAleAlaMaKota,

A czy to sie wzajemnie wyklucza?

vetulae,

Ja nawet ślubu nie planowałam brać. Nawet jeżeli "bede żałowała" to bede miała pewność, że zrobiłam to by chronić starszą mnie przed podjęciem głupiej decyzji :)
_________________

 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2017-10-03, 11:32   

Koziu, o widzisz... ano jednak taka operacja do podwiązania jajowodów ma jakby nie patrzeć daleko. :bezradny:

[ Dodano: 2017-10-03, 11:40 ]
BlueAlien, nie takie się zarzekały. Masz dopiero 23 lata możesz jeszcze z 10 razy się zakochać z 3 razy wziąć ślub i się rozwieść, urodzić nawet z 5 dzieci zanim skończysz 40. Tyle masz czasu. Zakładasz że się nie zmienisz nie zmienisz swojego myślenia itd.
BlueAlien napisał/a:
Nawet jeżeli "bede żałowała" to bede miała pewność, że zrobiłam to by chronić starszą mnie przed podjęciem głupiej decyzji

Raczej dlaczego byłam taka głupia jak byłam młoda, dlaczego nikt mi nie powiedział, że są inne opcje nie miałabym teraz takich problemów.
 
 
bazienka 





Wiek: 38
Dołączyła: 18 Wrz 2017
Posty: 403
Skąd: Znienacka
Wysłany: 2017-10-03, 15:30   

@vetulae, kiedyś pisałam na forum dla lekarzy i pisałam o wazektomii właśnie jako podwiązaniu zarówno jajowodów jak i nasieniowodów, i ktoś mnie poprawił, że u kobiet to laparektomia właśnie; widocznie błędnie- dzięki za uświadomienie;
poza tym odwracalność to u kobiet 15-30%, u mężczyzn ok 50-70% i dlatego wazektomia jest u mężczyzn legalna- bo da się w dużym powodzeniem operację cofnąć.

Abstrachując zupełnie- są kobiety, które w ogóle nie chcą mieć dzieci ( choćby mnie małe dzieci denerwują) i to ich wybów a nie- "no bo się takiej odwidzi". Jesteśmy dorośli, ponośmy konsekwencje tych czynów.
Poza tym są osoby świadomie niedecydujące się na dziecko np. posiadające już jedno dziecko niepełnosprawne albo jak moja przyjaciółka- ona z rdzeniowym zanikiem mięśni, mąż z łuszczycą dziedziczną 100%, to wyjdzie im dziecko, które będzie non stop swędziało i nie będzie się miało jak podrapać, bo mięśnie nie działają?
Wg mnie takie osoby powinny mieć prawo do trwałego ubezpłodnienia się.
_________________
Tulać Głaskać Zalegalizować, nikogo nie pomijać!
Puchatość rozdawać!
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-10-03, 16:32   

bazienka, Albo osoby ktore nie nadają sie na rodziców. Bo co z tego że sie "odwidzi" i może zapragnie, albo zakocha sie i z "łaski" zrobi sobie dziecko bo partner nalega. Rodzicem łatwo zostać, ale trudniej nim być.
_________________

 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-10-04, 07:13   

BlueAlien, Ty się po prostu do życia nie nadajesz a nie na rodzica...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...