Poprzedni temat «» Następny temat
Gra w pytanie-odpowiedź
Autor Wiadomość
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-07-30, 14:15   

Chcą jak najszybciej przekazać informację, zanim zrobi to ktoś inny, zanim ktoś im się wetnie, często są przekonani że to o czym myślą po przekazaniu zostanie zinterpretowane tak jak oni by chcieli... nie mają czasu na myślenie, gdy trzeba działać.


Dlaczego (znowu dlaczego xd ) ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać? Ranią się wzajemnie, robią sobie na złość, nie znają swoich potrzeb, nie mówią o nich, a jak już zaczynają szczerze rozmawiać, to zaczynają się kłócić zamiast na spokojnie wszystko wyjaśnić, dopowiadają sobie, zarzucają innym wiele rzeczy, nie rozumieją się, nie są szczerzy i często się oszukują? Dlaczego tak dużym problemem dla nich jest usiąść od czasu do czasu i powiedzieć co jest nie tak, tylko wolą zamiatać to pod dywan, unikać rozmów a potem gdy jest za późno mają pretensje do innych, że "nie rozmawialiśmy ze sobą", "nie interesowałeś się", "nie rozumiesz mnie" itp?
Gdzie ludzie widzą problem w zwykłej komunikacji?
_________________

 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2017-08-03, 01:33   

Ego nie pozwala im znieść prawdy, czasami robią to naumyślnie bo im się nudzi/chcą osiągnąć określone korzyści, ewentualnie nie myślą, nie zastanawiają się nad konsekwencjami swoich działań. Ponadto unikanie problemów wielu wydaje się łatwiejsze od mierzenia się z nimi, przynajmniej do czasu kiedy staną się znacznie poważniejsze niż na początku.

Masz jakieś blizny? Jeśli tak to jaka jest za nimi historia?
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
szczerbus9
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-03, 19:15   

Mam wiele blizn... wiele śladów jak po papierosach od odprysków przy spawaniu, wiele ran ciętych, poparzenia... historii albo już nie pamiętam, albo nie jest zbyt ciekawa...


Najciekawsza legenda, którą słyszałeś?
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2017-08-04, 22:27   

Legenda o królu popiele.

Czemu aż tylu ludzi przejawia niezdrową fascynację samochodami?
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
szczerbus9
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-06, 10:17   

Każdy ma swoje przyczyny... powiem o sobie, zawsze miałem zamiłowanie do mechaniki (od zabawek mechanicznych i małych silniczków, po największe maszyny do których miałem dostęp), ale wzięło mnie gdy zacząłem jeździć samochodem... chyba jak miałem 16 lat tato wsadził mnie za kierownice bo go wnerwiałem grami wyścigowymi... dalej był kurs i drugi gdy uczyłem się na wstecznym (czyli śmiganie w tę i w tamtę na wstecznym), po zdaniu prawka zaczęła się przyczepa, lód i bezdroża, a teraz pokochałem RWD i możliwości jakie daje... zwłaszcza, że te obawy bliskich okazały się nie takie straszne...


Dlaczego tylu młodych interesuje się teraz elektroniką i komputerami?
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2017-08-06, 16:34   

Jest to zwyczajnie ciekawe i bardzo skomplikowane, poznanie wzorów i systemów działania internetu czy oprogramowania jest nie tylko interesujące ale też bardzo opłacalne, dobrzy informatycy są bardzo poszukiwani i bardzo dobrze opłacani, nadal jest na nich duży popyt, łatwo o pracę itd.

Załóżmy że twoja matka/ojciec ubezpiecza się na życie i umiera, co byś zrobił z pieniędzmi?
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-08-07, 19:43   

Jeżeli by chodziło o ojca to bym zainwestował w kremacje i wynajęcie samolotu, który rozrzuci prochy nad wysypiskiem śmieci :D .

Dlaczego ludzie w XXI wieku nadal wierzą w kreacjonizm, płaska ziemię itp?
_________________

 
 
szczerbus9
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-07, 21:28   

Równie dobrze mógłbym spytać dlaczego w szkołach nadal uczy się, że jest tylko 3 wymiary... po prostu ludzie często myślą dość prosto, o ile w ogóle... zwykle góra w 2 wymiarach, a coraz częściej spotykam się z myśleniem 0-1... A te prymitywne teorie są dużo łatwiejsze do zrozumienia...

Kto wymyślił spodnie... i do czego służą...
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2017-08-07, 21:50   

Jaskiniowcy do ochrony przed chłodem i jako szczątkowy pancerz

Czemu nowsze pokolenia są takie prymitywne? 100-200 lat temu ludzie byli przejęci polityką, tym co się dzieje na świecie, nowinkami i nauką, dzisiaj tematy są na ogół przyziemne, proste, powtarzalne jak "dieta, siłownia, makijaż" większość moich znajomych nie ma nawet zarysu poglądów politycznych
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-08-08, 00:05   

Moze dlatego, ze zainteresowanie sie światem nie ogranicza się wyłącznie do POLITYKI? Może według nich to polityka jest PRZYZIEMNA, a pozostałe rzeczy są, jakby tu ująć - sferą wyższą?


Dlaczego ludzie uważają, że osoby, które nie interesują się historią i polityką są nudne, puste, przyziemne i prymitywne, mimo że jest tyle jeszcze różnych dziedzin, którymi ci ludzie się interesują (poza prozaicznymi jak życie codzienne, obowiązki, moda, uroda, kulinaria itp mogą się interesować sztuką, chemią, fizyką, ale nie głoszą tego wszystkim na około)
_________________

 
 
szczerbus9
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-12, 09:15   

Tu raczej chodzi o zgranie tematów, umiejętność słuchania i mówienia, oraz ciekawość świata... polityka i historia są dość absorbującymi tematami, wymagającymi umiejętności mówienia dużo bardziej niż słuchania, więc te osoby mogą się wydawać głuche, oddalone w abstrakcyjnych tematach bez ciekawości poznania. Kiedy np przy zagadnieniach technicznych idealnie sprawdza się zasada, że rysunek wyraża więcej niż słowa (niezależnie od ilości), w zagadnieniach humanistycznych często nawet słowa potrafią męczyć, a w sporcie wystarczy popatrzeć na ciało... przy zgraniu tematów, nawet w najdalej oddalonych w tych grupach, te osoby po prostu jakoś się dogadają, ale pomiędzy nimi wymaga to ogromnej dozy cierpliwości i ciekawości (przykład, przy oglądaniu obrazów bardziej zwracałem uwagę jak był wykonany, niż artyzmem pokazanego ujęcia...)


Dlaczego nie należy płakać za drogami nieprzejechanymi? (dla mało ogarniętych, to z piosenki Linkin Park-u, Roads untraveled, a mi chodzi dlaczego nie należy się martwić, że wszystkiego nie zobaczymy, zrozumiemy itd...)
 
 
maggdalena18 





Wiek: 31
Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 656
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2017-08-13, 21:04   

Bo czasem lepiej nie wiedzieć wszystkiego i nie wszystko warto zobaczyć. Grunt to odnaleźć szczęście w tym, co mamy. Ewentualnie jesli szczęście zależy od tego, co możemy mieć, to trzeba to zdobyć i nie zastanawiac się, co by było gdyby.

Dlaczego ludzie mówią, że nie lubią disco polo, ale najlepiej się przy tym bawią?
 
 
szczerbus9
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-13, 21:16   

Bo to muzyka stworzona wyłącznie do zabawy, a nie do słuchania, proste teksty i chwytliwe rytmy sprzyjają jej... sam twierdzę, że Disco Polo wchodzi:
a) na zabawie
b) pod alkohol
c) jak ktoś lubi lub ma chęć
Swoją drogą sam należę do tych co nie za bardzo lubią tę muzykę, ale jeszcze nie wściekam się gdy w tle coś takiego poleci...

Czym są okulary i do czego służą? (liczę na odpowiedzi w iście wojskowym stylu... czyli chlebak by granaty się nie chlebotały i kot z kota właściwego i podzespołu mruczącego)
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-08-13, 21:27   

szkiełkami. Służą do paczenia

Dlaczego pytać o takie rzeczy?
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
szczerbus9
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-13, 21:32   

Bo do normalnych pytań są inne zabawy, a ta, przynajmniej w moim rozumieniu służy do mniej lub bardziej banalnych pytań i na prawdę niebanalnych odpowiedzi...

Jak zbudowany jest... (pojazd, który służy ci za główny środek transportu)?
 
 
maggdalena18 





Wiek: 31
Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 656
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2017-08-13, 21:42   

Sporo blachy, 4 koła, silnik, 4 drzwi, bagażnik - ma wiele elementów xD
(btw szczerbus9, ja nie lubię disco polo za tekst własnie, ale jak się wyłączy myślenie, to prosty rytm nadaje się do tańczenia po alkoholu, chociaż nie lubię tańczyć xD)

Jak najczęściej zasypiasz?
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-08-21, 14:40   

Długo :bezradny:


szczerbus9, ten temat ma zarówno bawić (zadawanie głupich pytan by dostac jeszcze głupsze ale zabawne odpowiedzi) jak i uczyć (jesli ktos zada jakies wazniejsze pytanie, to moze uzyskac ciekawą odpowiedz na jaką by nie wpadł). Ten temat nie ma za zadanie komplikować i zmuszać do myslenia, zadając ciezkie filozoficzne pytania, jak i nie ma za zadanie utrudniać komuś zrozumienie pytania, bo teksty typu: "liczę na odpowiedzi w iście wojskowym stylu... czyli chlebak by granaty się nie chlebotały i kot z kota właściwego i podzespołu mruczącego" ciężko mi zrozumieć, są bez sensu.


Czy osoba, która nie interesuje się historią i polityką jest nudna, głupia i przyziemna, nie zależenie od tego czy ma jeszcze jakieś zainteresowania (i jakie, np moda i uroda, albo fizyka kwantowa) czy nie ma żadnych zainteresowań, czy może jest to wymysł osób, ktore się historią i polityką interesują najbardziej i są zirytowani tym, że nie znają nikogo z kim mogli by o tym porozmawiać i dla nich każdy inny człowiek się tym nieinteresujący jest po prostu głupi?
_________________

 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2017-08-30, 12:19   

Stawiam, że to ciągle pokłosie renesansowego humanizmu. Może nawet bardziej ogólnie filozofii humanistycznych. Mamy głęboko w kulturze zakorzenione, że człowiek reprezentujący pewien poziom powinien znać pewien kanon. Kiedyś to rozróżniało bardzo wyraźnie, kto pochodził, z jakiej warstwy społecznej. Myślę, że to ciągle pokutuje. Zresztą tez uważam, że rozmowa z osoba, która zna historię zna jakieś podstawowe nurty filozoficzne choćby antyczne jest ciekawsza niż z osobą, która tego nie zna. Dlaczego? Nie zadaje naiwnych dziecinnych pytań, chyba, że ma się za Sokratesa. Nie wywarza otwartych drzwi.

Dlaczego niektórzy ludzie oczekują, że ignorancja będzie na równi ceniona z wiedzą?
 
 
szczerbus9
[Usunięty]



Wysłany: 2017-09-02, 20:30   

W sumie wydaje mi się dość głupie by ktoś tak twierdził, bo ignorancja jest prosta, a wiedzę trzeba zdobyć... jedyne co mi na myśl przychodzi to znana mi z "Fight Club" niezwykła umiejętność "olewania tego co nieistotne" bardzo często mylona z ignorancją...
W sumie to jest to, bo podana przeze mnie umiejętność jest jedną z cech osób inteligentnych... a inteligencja jest pożądana, czyli tacy ignoranci chcą się podciągnąć w statusie społecznym...


Dlaczego ludzie chcący awansować w statusie społecznym tak często robią to w nieodpowiedni sposób i to wychodzi co najmniej dziwnie?
 
 
Blacks 
Blacks
Czarny





Wiek: 31
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 988
Wysłany: 2017-09-02, 20:35   

Cóż jeśli chodzi o kwestię robienia to w nieodpowiedni sposób, to myślę, że ludzie po prostu nie mają pojęcia jak to robić. Nikt tego nie naucza, bo nikt nie umie tego nauczyć, każdy przypadek awansu społecznego jest indywidualny i inny.

Dlaczego ludzie ranią (psychicznie/fizycznie) innych dla zabawy?
_________________
No time to waste, but make your pace.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...