Poprzedni temat «» Następny temat
Czy będzie III wojna światowa
Autor Wiadomość
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2022-02-27, 18:07   

Dla mnie strasznym zaskoczeniem było, że Putin podjął próbę zajecia całej Ukrainy, z 3 scenariuszy ten był podany jako najmnieprawdopodobny, ze względu na brak potencjału. To musiała być decyzja polityczna, nie militarna. Wśród czołówki u steru władzy zaczyna się plaga wyrzutów sumienia, ktoś wyskakuje z okna, ktoś się wiesza w garażu, może i Putina sumienie dopadnie, albo okaże się że zdrowie ma już nie te i zasłabnie. Wydaje mi się, że nagła choroba Putina nie jest taką abstrakcyjną opcją. :bezradny:
 
 
Lulus 
Lulus





Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 439
Wysłany: 2022-02-27, 19:27   

vetulae, wiesz... jeszcze trzeba te wszystkie akty wieszania się etc. przesiać, czy to prawda - w dobie całej masy fake-newsów można się nadziać na dezinformacje. Ostatnio na siłowni widziałem, jak portier oglądał, jak więźniom ukraińskim u ruskich dobrze :bezradny: bo zupka, bo ciepło itd.
Pytanie, jak naprawdę wygląda tam jego otoczenie... ale tego się prędko nie dowiemy.

https://wiadomosci.wp.pl/prezydent-ukrainy-zlozyl-deklaracje-jest-otwarty-na-rozmowy-z-rosja-6741808671091680a
I to mi się podoba z jego strony. Teraz ciekawe, co zrobi Putin :D
 
 
Lulus 
Lulus





Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 439
Wysłany: 2022-02-28, 02:41   

Z Kijowa już ponoć nie można się wydostać.
I te uczucie, gdy stwierdzenie iż "sytuacja wygląda kijowo" nabiera dosłownego znaczenia...
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2022-02-28, 13:34   

Można się wydostać z Kijowa. Kijów nie jest odcięty.
Charków też się trzyma.
 
 
Lulus 
Lulus





Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 439
Wysłany: 2022-02-28, 18:14   

vetulae napisał/a:
Można się wydostać z Kijowa. Kijów nie jest odcięty.
Charków też się trzyma.

Dziś o 1:30 na RMFCe taki komunikat był podany, dlatego napisałem ponoć...
Jeżeli nie jest odcięty, to jest dobrze.
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2022-03-01, 11:04   

Rynek w Charkowie wysadzony w powietrze
https://streamable.com/h7v6tn
_________________
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-03-01, 15:09   

Były ju podawane informacje o wkroczeniu armii białoruskiej na Ukrainę. Łukaszenko to marionetka Putina jednak dowódcy armii, jeżeli są patriotami to powinni raczej wesprzeć Ukrainę. Wygrana Rosji oznacza, że zarówno Białoruś jak i Ukraina znikną z mapy, jako niepodległe państwa i staną się republikami rosyjskimi, natomiast przegrana Rosji, połączona z osłabieniem siły militarnej a może i zmianą władzy na Kremlu dała by tym dwóm krajom szansę na normalne istnienie. Mocno zruszczone władze Kazachstanu były mądrzejsze odmawiając walki przeciwko Ukrainie. Idiotyczne jest zaangażowanie Czeczeńców bo w tym momencie pomagają okupantowi własnego kraju w podbiciu innego. Za Putina nigdy nie będą wolni jednak wygrana Ukrainy i upadek ruskiego dyktatora dałby im jakąś nadzieję na przyszłość.
_________________

 
 
Lulus 
Lulus





Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 439
Wysłany: 2022-03-01, 15:37   

Adrian1234, teraz to szoszoni powinni wyrżnąć jak najwięcej Rosjan i zrobić po prostu kontratak - to byłby już solidny gwóźdź do tej rosyjskiej trumny, a i szansa właśnie na rozpad "Wielkiej Rosyjy".
Myślę, że świat nie miałby nic przeciwko takiemu scenariuszowi.

Jedno, co mnie tylko zastanawia: to ma być inwazja?
1. Cyganie kradnący czołg
2. Kolumny czołgów blisko siebie
3. Żołnierze Rosyjscy przyjeżdzający po pliwo na ukraiński posterunek
4. Stary sprzęt
Przecież to się ni kupy ni d*py nie trzyma. A Rosyjscy żołnierze przekonani byli, że to ćwiczenia...
Czy to jest tak na serio, czy raczej taka brutalniejsza opcja "sprawdzam przeciwników"...?
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2022-03-01, 19:17   

Lulus, też mi cos tutaj nie gra i to bardzo..


Jedną rzeczą jaką możemy zobaczyć to e wraz z falą osób uciekających przed wojną dostają się do nas ,,kolorowi panowie" z zupełnie innych regionów świata. Być może to próba zdestabilizowania UE od środka kryzysem migracyjnym. Mam sporo obaw co do przyjmowania Ukrainy do Unii Europejskiej tak ,,na kolanie" ... to wszystko jest bardzo dziwne. A dziwniejsza jest ta cała lista ,,niepowodzeń" jednaj z największych armii świata. Albo to ,,urban myths" aby podnieść morale świata? Putin to nie idiota a warto dodać ze to dość dumny człowiek i taki afront jednak jest czymś...nienormalnym a jeszcze bardziej nienormalne jest jego przyjęcie bez reakcji.
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2022-03-01, 20:02   

bezn, spokojnie, Niemcy i Austria powiedziały, że przyjmą uchodźców. :oczęta:

Adrian1234, z Czeczeni już więcej nic nie wyciśnie, kadyrowców nie ma aż tak dużo, stracą Czeczenie jak wyprowadza wiecej wojska. Reżim Kadyrowa utrzymywany jest siłą, teraz popierać to on będzie tylko słownie. Chyba że lecą na rozpad federacji :bezradny:

Szef NATO co 5 minut w czasie swoich wystąpień powtarza, że nie zaatakują Rosji i nie stanowią dla Rosji zagrożenia.
:mysli:
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2022-03-01, 20:14   

vetulae, myślę co jeszcze kryje się pod tą ,,dziwną wojną" akurat gdy pandemia zmieniła oblicze w omikrona. Możecie mówić ze jestem paranoiczką ale to dziwne jak dla mnie. Warto mieć oczy otwarte


Co do tego co mówi szef NATO..po pierwsze co się nasuwa to groźba jądrowa, po drugie, rozszalenie żywiołu wojny. Dyplomacja jest po to aby sprawnie lawirować
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2022-03-01, 20:39   

bezn, to nie paranoja takie czasy mamy :bezradny:
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2022-03-28, 09:11   

Za krótka kołdra, Azerbejdzan zajmuje Górski Karabach, Rosjanie już tam raczej nie wrócą.

Myślałam, że to Putin niespodziewanie podupadnie na zdrowiu a tu niespodzianka Szojgu przeszedł zawał i jest w szpitalu, no ktoś musi zapłacić zdrowiem za ten blamaż :bezradny:


Od ok 2 tygodni naprawdę brak jest konkretnych informacji z Ukrainy wiec pewnie jest straszny młyn.

Rozpoczynają się manewry na Kurylach, i wszyscy patrzą na Tajwan, a Tajwan patrzy na Ukrainę co się bardzo nie podoba Chinom.

Nawet jeśli zakończą wojnę na Ukrainie do maja, to i tak może nie być to koniec :(
 
 
Lulus 
Lulus





Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 439
Wysłany: 2022-03-29, 08:08   

vetulae, Trudno tutaj nie przyznać racji. Geopolitycznie, to przypomina to wszystko czasy zimnej wojny.
Niektórzy mówią, że mogą się utworzyć dwa obozy: Chiny, Rosja i najprawdopodobniej Indie, oraz obóz anglo-sasów: USA, Australia, Kanada, NATO, Japonia. Jeśli tak, to skończy się to krótką, ale brutalną wojną na nieco większą skalę. Atomówki wykluczam, bo raczej nikt tego nie chce.
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2022-03-29, 08:32   

Zdaniem ekspertów III wojny jaką znamy z II nie będzie :bezradny: , czyli nie będzie dużej naparzanki na całym świecie, ale ponoć powinniśmy się przygotować, że przez najbliższe kilka lat tak będzie jak teraz z Ukrainą. Czyli będą po kolei na świecie wybuchać wojny zastępcze, gdzie nigdy NATO i sojusznicy nie staną do otwartej wojny z Rosją czy z Chinami, ale de facto będzie to wojna między nimi :bezradny:

Lulus, w swojej wyliczance zgubiłeś Wielką Brytanię. Australia, Kanada, same nic nie robią jak zobaczysz jakie mają floty to zrozumiesz, że to ciągle Korona brytyjska ich ochrania na oceanach, a oni posyłają wojska tam gdzie trzeba, taka transakcja wiązana :bezradny: żadne z tych państw nie działa samo
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2022-03-29, 09:04   

Myślę, że trzeba powiedzieć też coś ważnego o czym ludzie zapominają widząc spektakularne osiągnięcia "operacji specjanej" na Ukrainie. Rosja ciągle nie jest pobita :(
 
 
Lulus 
Lulus





Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 439
Wysłany: 2022-03-30, 08:55   

vetulae, fakt, pominąłem UK, ale to logiczne że też będzie w tym obozie anglo-sasów.
A co do Rosji - dla mnie to normalne. Mamy mgłę wojny i my jesteśmy skazani na przekaz propagandowy anglo-saski, czyli patrzcie: tu rolnicy kradną czołgi. Patrzcie, tu racje żywnościowe sprzed X lat.
To ja się grzecznie spytam: okej, to jakie straty już ponieśliście? Ilu żołnierzy i gdzie zginęło? Ilu jest Ukraińców w niewoli? Brak informacji. by cokolwiek się dowiedzieć, to okrężnymi drogami trzeba dotrzeć do rosyjskiej propagandy, która też te statystyki zawyży, ale mając jedną i drugą masz w jakimś stopniu cząstkę faktycznej informacji. A w rosyjskiej propagandzie, masz w drugą stronę, jak to świetnie sobie rosyjskie chłopaki radzą.
Do rzeczy: wiadomo, że to iż otrzymujemy informację o "porażkach" Rosjan, to nie znaczy że powinniśmy na hurra na nią ruszać, bo stan realny może być zgoła inny i łatwo się w tym przypływie optymizmu "nadziać".
PS. Jakbyś odgrzebała naszą propagandę z 39 roku, to byś znalazła też ciekawe informację, że z Niemcami to mieliśmy wyrównane walki, nasze samoloty bombardowały Berlin, a 7 września armia francuska przedarła się przez linie Zygfryda, Niemcy porzucają sprzęt w panice i uciekają. Znajdziesz też informację, że Niemiecka armia jest zdemoralizowana a żołnierze uciekają, by się potem przyłączać do wojsk drugiej strony. - Jaka była rzeczywistość? Oboje wiemy :bezradny: także informację, co płynie z Ukrainy z tymi topionymi czołgami etc., nie brał bym w pełni poważnie.
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2022-03-30, 10:05   

Lulus, nie no, blamaż straszny jest, dostali strasznie, na Ukrainie praktycznie są pobici, byle teraz Ukraińcy nie zgodzili się na żadną głupotę typu zawieszanie broni, które pozwoli ruskim dowieźć zaopatrzenie i przerzucić wsparcie, to tak jak zapowiadają do maja będą ich młócić i wypchną siłą (pewnie poza Krymem). Tylko to nie cała Rosja i jej potencjał, nawet przegrana nie sprawi, że będzie pobita. :bezradny: dlatego ważne są jednak te sankcje aby nie było im łatwo odbudować strat.

Rosja jest państwem w którym działają siły odśrodkowe, przy jej słabości zaczną odpadać republiki, to kwestia czasu. Co teraz będzie. Gruzini odbiją Osetię? Szef NATO powiedział że "trzeba skończyć z niezatapialnym lotniskowcem jakim jest kaliningrad" wiec może nas czekać powstanie
kolejnej republiki nadbałtyckiej, albo to tylko straszenie Rosji. Rosja zerwała z Japonią rozmowy o Kurylach, a Japonia chciała to rozwiązać pokojowo. :bezradny: Chiny ciągle powtarzają Tajwanowi, że nie są Ukrainą. Jest wiele zarzewi konfliktu na świecie :bezradny:
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2022-03-30, 15:55   

Intensywność walk wokół morza czarnego spada. Ruscy otworzyć sklepik z ludnością cywilna. Od kilku dni mozna swoich z otuliny działań wojennych wykupić.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2022-03-30, 16:00   

maat_, możesz to rozwinąć? jak to ,,swoich wykupić"? Z jakiej racji cywili można kupować, przecież to nie jeńcy nie żołnierze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...