Poprzedni temat «» Następny temat
DIETA
Autor Wiadomość
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-08, 16:38   DIETA

Czyli jaką polecacie, z czego sami rezygnujecie, dla zdrowia i urody - co polecacie, czego nie itp :)
_________________

 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2016-11-08, 17:25   

Dieta cud - nie robisz nic i liczysz na cud.
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2016-11-08, 17:26   

dieta cud - seks i głód :D

a tak serio to podziwiam ludzi na diecie. Poza tym BA po co Ci dieta?
 
 
impala1967
[Usunięty]



Wysłany: 2016-11-08, 18:05   

werniks, KotMaAleAlaMaKota, Amatorzy! Wystarczy wydać wszystko na ciuchy i wtedy się nie ma kasy na jedzenie :oczęta:
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-11-08, 18:10   

MŻ - mniej żreć lub oparta na indeksie glikemicznym ;) czyli podział na produkty, które mocno podnoszą poziom cukru i te które mniej i wykluczenie tych ostatnich. Czyli żadnych ziemniaków, chleba, mącznych potraw, makaronów itp :haha: http://www.glukoza.pl/ind...kemiczny-tabele
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
impala1967
[Usunięty]



Wysłany: 2016-11-08, 18:15   

Pierdomenico, Koleżanka poszła do dietetyczki. Zapłaciła 100 zł, ta ułożyła jej dietę pod jej potrzeby i organizm (dziewczyna ma pracę siedzącą), i przemianę materii. W ciągu roku schudła 15 kg, bez efektu jojo. Teraz poszła po kolejną dietę, bo zaczęła biegać w półmaratonach i potrzebuje więcej energii, ale myślę, że czasami warto jest poradzić się specjalisty :-)
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-11-08, 18:45   

impala1967, W przypadku dietetyczki - na własne oczy widziałam skutki. Niestety, wymaga samodyscypliny i po kilku miesiącach... cóż, nudzi się taka dieta.
Szczerze? Najbardziej schudłam po założeniu turbobitów - czyli blokad, które sprawiały, że nie mogłam gryźć. Jadłam głównie jogurty, zupy kremy, makarony, ryż, pieczywo, ciastka, musy owocowe, tarty, jakieś sałatki z dużą ilością majonezu, paluszki rybne... - tak, głównie cukier i węglowodany. Czy ktoś umiałby mi to wyjaśnić? Poza mięsem (którego i tak nie jem dużo...) to nic nie odsuwałam.
Dunkan. W moim domu pojawiał się kilka razy, ale nie traktowany ekstremalnie - nigdy nie wykorzystywaliśmy pierwszego etapu, gdy je się tylko białko. Powiem, że jest kilka genialnych przepisów, które uwielbiam :)
Traciłam na wadze też na diecie przed i po świątecznej - kiedy, w związku z dojadaniem po świętach rzeczy niejadalnych (schaby itd.)jadałam na obiady dwie pomarańcze, trzy mandarynki i tabliczkę czekolady.
A tak ogólnie: wiem, że żeby nie kupować dziwnych rzeczy, muszę mocno doprawiać dania (wtedy nie kupuję chipsów) i że jak kawie towarzyszy coś słodkiego, to nie mam napadów że zjadam tabliczki czekolady. Wiem też, że nie mogę się doprowadzać do głodu, nawet na chwilę, bo zamiast zadowolić się kanapką zjem połowę zawartości lodówki i wciąż się nie najem.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
impala1967
[Usunięty]



Wysłany: 2016-11-08, 18:48   

Cascabel, Bo to wszystko jest dla ludzi, nie można się głodzić, bo potem człowiek po nocy zeżre pół lodówki. A np. jak się rano do herbaty da łyżkę miodu, to się cały dzień nie ma ochoty na słodkie. A miód jest zdrowy :-)
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-11-08, 18:53   

impala1967, ale co masz do diety indeksowej? :D Taką dietą można ustabilizować sobie cukrzycę, bez leków lub ograniczając je, a zdrowi ludzie też nie mają przeciwwskazań do jej stosowania, jeżeli mają zbilansowane posiłki. Owoce, warzywa, nabiały, mięso jak najbardziej, ogranicza się tylko w zasadzie większość tych pustych kalorii, które niestety są np. w chlebach czy innych wypiekach. Taką samą dietę jak ja mojej matce mówiłam, zapisała jej dietetyczka, słowo w słowo te same rzeczy...
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
impala1967
[Usunięty]



Wysłany: 2016-11-08, 18:56   

Pierdomenico, nic nie mam, po prostu nie znam nikogo, kto by ją stosował, więc nie widziałam rezultatów :-)
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-08, 21:10   

Pierdomenico, a czym zastapić te wszystkie mąki, makarony, chleby i ziemniaki? Jak np jeść wędline i ser, bez chleba? Jak zjeść zupę bez makaronu czy ziemniaków? Albo pasztet?
_________________

 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-11-08, 21:54   

impala1967, ale działa tylko trzeba być konsekwentnym i wymaga to wielu zmian w tradycyjnej wizji jedzenia. Bo jednak wiele osób nie wyobraża sobie życia bez chleba czy ziemniaków. I może być problem i zniechęcenie przez to.

BlueAlien, jak to stosowałam, to jadłam sobie np. taki gruby plasterek wędliny z ogórkiem na górze i to tak jakby kanapkę :haha: albo rzodkiewki i inne takie warzywka, trochę jajecznicy czy inaczej podane jajka i do tego właśnie to co zazwyczaj na kanapki. No ale z pasztetem to rzeczywiście problem, akurat nie miałam na niego ochoty :D ale najważniejsze jest to, że naprawdę lepiej się człowiek czuje, tak to wiecznie zmęczenie, a gdy odrzucam tę 3 grupę to po jakimś czasie jest tyle energii, że bez porównania!
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2016-11-08, 23:45   

A co z pieczywem chrupkim?
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-11-09, 09:14   

werniks, podobno te jest ok :D ale w istocie raczej tak nie jest - po prostu koncerny chcą zarobić kasę i sieją propagandę, to dosyć przetworzone produkty, tak samo jak z płatkami kukurydzianymi, że niby dietetyczne :bezradny: jak już to najlepszy (i też w smaku, jak ja za takim tęsknię :love: ) prawdziwy razowiec, którego coraz trudniej znaleźć niestety, wiele chlebów jest po prostu z białej mąki, a potem barwionych :( Jak ktoś ma dostęp do prawdziwej, piekarni, gdzie jeszcze tak nie oszukują to szczęście.
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-11-09, 11:22   

BlueAlien, Jak byłam na Dunkanie, to smażyłam placek otrębowy i jadłam go jako pieczywo xD W sumie to to zachowałam z tej diety na stałe - jak zapomnę kupić, to smażę placki xD
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2016-11-09, 17:43   

Pierdomenico, na szczescie czasem moja mama zrobi takiego razowca, z odpowiedniej maki i dodaje do niego pestki dyni i nasiona slonecznika oraz siemię lniane ;p

[ Dodano: 2016-11-09, 17:46 ]
Cascabel, brat kiedys te placki robił... okropne, bez smaku, grube i na dodatek strasznie pochaniały sline ze moment i mialam sucho w ustach, clebek wtedy rósł w ustach i nie mogłam go przełknac... smazył je na patelni i czasem przypalił i były gorzkie... fuj ;/
_________________

 
 
bazienka 





Wiek: 38
Dołączyła: 18 Wrz 2017
Posty: 403
Skąd: Znienacka
Wysłany: 2017-11-08, 10:44   

Polecam 3d chilli ;)
Jak byłam wege to w miesiąc 5 kilo mi poleciało...
_________________
Tulać Głaskać Zalegalizować, nikogo nie pomijać!
Puchatość rozdawać!
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-11-08, 12:49   

bazienka, to są jakieś tabsy?
_________________

 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2017-11-08, 13:26   

google.pl :D

Pewnie chodzi o kapsaicynę (skro chilli) bo pomaga spalić tłuszcz.
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-11-08, 13:50   

i to sie tylko lyka i nic sie nie robi? ani diety ani cwiczen?
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...