Poprzedni temat «» Następny temat
Co polecamy/ co ogladamy
Autor Wiadomość
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2019-12-31, 12:34   

maat_, wiesz, ja nie mam porównania do książki (z premedytacją) i jako serial jest bardzo dobry.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2019-12-31, 14:01   

Yenefer była BARDZIEJ, po prostu bardziej. Nawet nie wiem jak to wyjaśnic, bardziej mroczna, pokretna, zawiła, kobieca, piekna, przewrotna, niebezpieczna
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2019-12-31, 14:34   

Cascabel, lepiej dla Ciebie, jak ktoś czytał to w wiekszości się zawiedzie. Ja oglądam bo lubię wiedźmina i serial nie jest zły, ale też nie jest dobry. Jak już Maat zwróciła uwagę na dobór aktorów to Yennefer bardzo słabo dobrana, ma bardzo dziewczęcą, delikatną urodę a do yennefer bardziej pasowała by mi aktorka o aparycji Evy Green.
Wplatanie czarnoskórych do serialu też już było omówione 100 razy, jak można dać za Fringillę aktorkę czarnoskóra gdzie ona w ksiażce była opisywana jako osoba o bladej cerze.

póki co to jedynie dobór aktorów kuleje, jeśli chodzi o zgodność z książkami to nie mam się o co przyczepić.
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2019-12-31, 14:39   

Tu jest dosadne podsumowanie Netflixowego szrotu. Jak będę miał okazje to już wolę książki przeczytać niż tą abominacje. W grę grałem jakby co.
https://www.youtube.com/watch?v=-ouCJJTKr2k
_________________
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2019-12-31, 16:04   

Jaskier też mi nie leży, nie ma w nim tego dowcipu, owszem jest tchórzem , ale to za mało, w ksiązce był kimśniepowtarzalnym
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2019-12-31, 16:12   

ChaserJohnDoe, szczerze mówiąc to ani w filmach, ani w serialach mi nie przeszkadza. Oceniam całokształt.
Aż mi się przypomina fala wpisów pod filmem o królu Arturze, gdzie czepiali się nawet czarnego aktora, który grał postać... która była czarna w legendzie.
Kiedyś wszystkich w kinie i sztuce na siłę wybielano, teraz - mamy lekkie przegięcie w drugą stronę, ale film ma się sprzedać. Nie odcina się sporej ilości potencjalnych widzów.
maat_, Koziu, czytelnikom nigdy nie dogodzisz, czy to ekranizacja, czy adaptacja. Opinie na świecie są bardzo dobre, skutkiem dodatkowym jest np. to, że Sapkowski jest wyprzedany we francuskich księgarniach. A szczerze mówiąc? Serial zachęcił mnie do przeczytania książki - może kiedyś - dlatego że nie jest 1:1. W Grze o tron początek był dla mnie cholernie nudny, bo skądś to znałam i nie dałam rady dokończyć nawet pierwszej części.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2019-12-31, 16:37   

To się rozczarujesz Wiedzmin jest słabo napisany :D historia ciekawa i nowatorska bo słowiańska ale Sapkowski to ledwie przeciętny pisarz, lepsze jest Narraterum i cała trylogia husycka
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2020-01-06, 00:17   

maat_, zależy co bierzesz na główny wyznacznik. Czyta się go dobrze, szybko. Jest łatwostrawny jeśli chodzi o manierę stylistyczną.
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2020-01-08, 08:51   

maat_, tak stawiałam. Jak większość książek, na podstawie których tworzy się seriale xD
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2020-02-03, 19:32   

Dawno temu gdy byłam małym dzieckiem był kanał MiniMax (póżniej zamieniony na ZigZap). i był czasem puszczany film (z lektorem) "Ciemny Kryształ" z lat 80'. Dość mroczny, fantastyczny ale i kukiełkowy xd Teraz Netflix zrobił z niego serial, też kukiełkowy ale z elementami CGI, o wiele bardziej rozbudowana historia, intrygi (choc mogli zdecydować sie na jedno albo przynajmniej część kukiełek tak przerobić by twarze mieli bardziej "ruchome" a nie jak glina z cementem) Mimo to da się obejrzeć :)

https://www.filmweb.pl/se...ntu-2019-793794
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2020-02-04, 02:11   

A nie, jednak nie jest tak kolorowo.
Fabuła jak najbardziej super, ale... to nie jest dla dzieci, mimo że Netflix proponuje 7+ xD
Według mnie dzieci przed 10 rokiem życia nie powinny tego oglądać.

No i jak na Netflixa przystało - MUSIELI dowalić coś z "poprawności politycznej" - jedna z bohaterek... ma DWÓCH ojców i brata :płacze:

A tak to spoko :D
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2020-04-22, 21:22   

Dom z papieru
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2020-04-24, 17:05   

Na netflixie "Jeden z nas" o skrajnym islamie Chasydow i8ch prześladowani i osób które wystąpiły z 8ch sekty i jak wykorzystuje świeckie prawo w USA by gnębić odstepcow
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2020-10-05, 16:34   

Oglądam Gotham. Zaczęłam test Westworld i "zmęczyłam" true detective.
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2020-10-07, 14:20   

Cascabel napisał/a:
Oglądam Gotham.


Siostra łyknęła w całości i mówiła że fajne.

DŻI SI PI DI
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2020-12-13, 14:56   

"Rick and Morty" :wow:
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2020-12-13, 16:17   

BlueAlien, no ja oglądam od piątku
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-03-06, 17:24   

Za mną już cały serial "Rozczarowani" oraz "Rick and Morty"

Rozczarowani super, mimo że wygląda zabawnie i wesoło to jednak dużo tu o ludzkich problemach, trudnych wyborach, smutku i żalu. Podobnie w Ricku i Mortym, gdzie dodatkowo wymieszane są filozofia, fizyka, psychologia i cała masa trudnych mi do nazwania rzeczy. Proste prawdy przekazane w bardzo zabawny i zwariowany sposób :D czekam na nowy sezon!

W ciągu tygodnia łyknęłam też "Dom z Papieru". Nie sądziłam że hiszpański serial tak mnie wciągnie! Jest pogmatwany, świetnie przekazany ze strony artystycznej, ujęcia + muzyka to miód. Wadą jest zalatywanie brazylijskimi telenowelami, czyli wątków miłosnych po dziurki w nosie, krew + lukier a wisienką na torcie jest... Miłość po grób po 3 dniach znajomości xD ale to Hiszpania, więc wybaczam.

Od nowa lecę z serialem "Final Space", bo powstał nowy sezon a ja od roku zapomniałam, co się działo xd nadal bawi tak samo :D
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-10-22, 19:26   

Nocna Msza

Niby horror ale według mnie większą uwagę skupia fabuła oraz tło akcji, miasteczko jest bardzo klimatyczne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...