Poprzedni temat «» Następny temat
Język polski
Autor Wiadomość
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-30, 17:43   

W skrócie: wynajmujesz mieszkanie które ma >= 60m kw2 i przejadasz miesięcznie ponad 1500zł do tego nie potrafisz sobie czegoś odmówić i narzekasz, że nie możesz odłożyć i to wina Polski i Polaków i języka polskiego i biednych i dzieciatych i wszystkich tylko nie ciebie. A może, żeby odłożyć to trzeba na czymś oszczędzić.

[ Dodano: 2017-11-30, 17:44 ]
KotMaAleAlaMaKota napisał/a:
350 to zaszalałaś xD

Zależy gdzie mieszkasz
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-30, 17:50   

icywind, tak wiem, ale chodzi mi o ogół gdyby bardzo chciała się wynieść na swoje to kupiłaby coś mniejszego może nawet rynek wtórny. A nie willę za 350 + remont
 
 
pochichrana 





Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 25
Wysłany: 2017-11-30, 18:14   

icywind napisał/a:
W skrócie: wynajmujesz mieszkanie które ma >= 60m kw2 i przejadasz miesięcznie ponad 1500zł do tego nie potrafisz sobie czegoś odmówić i narzekasz, że nie możesz odłożyć i to wina Polski i Polaków i języka polskiego i biednych i dzieciatych i wszystkich tylko nie ciebie. A może, żeby odłożyć to trzeba na czymś oszczędzić.


Wynajmuje mieszkanie 40m... koszt takiego to 1000 zl do tego okolo 1500 - 2000 na jedzenie.. do tego koszt telefonu 200- 300 zl ( w tym moj backupowy internet) do tego internet .... do tego kilka innych abonamentow jakie place (licencje glownie). Mam kota.. i on tez przejada z 200 zl miesiecznie (motyka duzo je) ... wiadomo.. srodki czystosci i inne duperele ... no i ostatnie to transport. Ostatnie pol roku wychodze rzadziej.. wiec taksowka to okolo 300 zl, no i 150 zl sprzatanie.

Ale ostatnie miesiace to dla mnie miesiace samych wydatkow... wiec moja pensja sie rozchodzi a ja nawet nie wiem gdzie :D Ale cos tam odkladam. Podejzewam ze ktos inny z moja pensja odlozylby wiecej... no ale coz.


Alamakota 350 tys to "normalna" cena mieszkania. I to w zasadzie. itak jest tanio., .. bo na niektorych osiedlach jest i po 8k za m/2. Owszem chce nowe mieszkanie z rynku pierwotnego. Bo zakładam, że jak już kupię mieszkanie, to po to aby w nim mieszkac.. .a nie zmieniac za chwile. Bo tak czy siak, kredyt trzeba będzie wziąć.. a w zasadzie tutaj, ceny mieszkan z rynku pierwotnego, zeby bylo blisko centrum i w miejscu, w którym nie bede sie bała mieszkać, wcale nie sa duzo tansze niz z rynku pierwotnego...

Ale mnie w zoladku skreca jak mysle o tym ze mam wydac 5 tys za m2.. . gdy uważam że nowe nie powinno kosztowac wiecej niz 2.5 .. a rynek wtórny 1.5 .... no ale coz...
 
 
bazienka 





Wiek: 38
Dołączyła: 18 Wrz 2017
Posty: 403
Skąd: Znienacka
Wysłany: 2017-11-30, 18:21   

Jeśli mieszkasz sama, to nie mam pojęcia, co trzeba jeść, by wydawać tyle kasy na samo jedzenie.. pryz kilkuosobowej rodzinie rozumiem, ale samej?
Ja zamykałam się w kwocie 500-600 zł...
No chyba że się człowiek stołuje na mieście codziennie, to się nazbiera.

[ Dodano: 2017-11-30, 18:24 ]
KotMaAleAlaMaKota, w Gda na takim Garnizonie za 7 tys/m2 to wyjdzie mieszkanko 50 m2, 2 pokoje i tyle, a nie żadne wille za 350k... na Oliwie czy Żabiance ceny sięgają 9 tys/m2. I nie, nie jest to centrum miasta, to jest ok 20-35 min do centrum tramwajem, Żabianka jest na granicy z Sopotem...
_________________
Tulać Głaskać Zalegalizować, nikogo nie pomijać!
Puchatość rozdawać!
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-30, 18:25   

pochichrana napisał/a:
Wynajmuje mieszkanie 40m... koszt takiego to 1000zł


Gdzie ty mieszkasz? Ja wynajmuje 30m za 1300zł + 450zł rachunków.
Za 1000zł to bym kawalerki nie wynajął
pochichrana napisał/a:
koszt telefonu 200- 300 zl

Co cię niby aż tyle kosztuje? Abonament Play na wszystko bez limitu to 50zł
pochichrana napisał/a:
150 zl sprzatanie

Myślałem, że ja jestem leniwy xD
pochichrana napisał/a:
moja pensja sie rozchodzi a ja nawet nie wiem gdzie

Ja chyba wiem :D

pochichrana napisał/a:
Ale mnie w zoladku skreca jak mysle o tym ze mam wydac 5 tys za m2.. . gdy uważam że nowe nie powinno kosztowac wiecej niz 2.5 .. a rynek wtórny 1.5 .... no ale coz...

No najlepiej, żeby każdy mógł bez kredytu mieć własne mieszkanie ale żyjemy w świecie w jakim żyjemy

[ Dodano: 2017-11-30, 18:26 ]
bazienka napisał/a:
KotMaAleAlaMaKota, w Gda na takim Garnizonie za 7 tys/m2 to wyjdzie mieszkanko 50 m2, 2 pokoje i tyle, a nie żadne wille za 350k... na Oliwie czy Żabiance ceny sięgają 9 tys/m2. I nie, nie jest to centrum miasta, to jest ok 20-35 min do centrum tramwajem, Żabianka jest na granicy z Sopotem...

Dokładnie.
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
pochichrana 





Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 25
Wysłany: 2017-11-30, 18:32   

W Katowicach... miałam szczęście w sumie co do wynajmu. Mieszkam już 5 lat tam i własciciel nigdy nie wspominal o podniesieniu opłat... dokładnie wygląda to tak że płace. 900 zl czynszu i 100 zl mediów.

Ale wszyscy moi znajomi płaca wiecej.. .zwykle maja to rozbite na odstepne + czynsz + media.... No po prostu mialam szczescie z tym mieszkaniem. Wynajęłam przez biuro.
Ale jak sie wprowadzałam to w mieszkaniu wiało PRL'em :) Miałam jeszcze naka narożną ławe.. fuj obrzydliwa była. Na szczęscie spróchniała i ja 2 lata temu wywalilam i kupiłam stół z krzesłami. Ale to już będzie musiało zostac na mieszkaniu. Także mam meble każde w innym kolorze :D

Teraz jedynie kuchnia jest w trakcie remontu wiec bedzie jakos wygladac :D

Co do telefonu, to bralam abonament z telefonem.. i abonamentu mam 120 zl (chyba) .. ale do tego place internet mobilny, ktory jest backupowym i ubezpieczenie wiec wychodzi okolo 200 zl.. czasem drozej, jesli zamiast przez fb rozmaiwam z mama przez telefon.
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-30, 18:53   

Tak ja wiem ile kosztują mieszkania, ale nikt ci nie każe kupować mieszkania w centrum. no ludzie da sie kupic mieszkanie za 150 tysiecy tylko trzeba chciec.
150 zł sprzątanie czego?
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-30, 18:57   

KotMaAleAlaMaKota napisał/a:
da sie kupic mieszkanie za 150 tysiecy tylko trzeba chciec.

Tia, tylko
Rynek: wtórny
Powierzchnia 16 m²
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-30, 18:59   

icywind, nie? Jak mieszkałam w NT to blok obok mnie mieszkania ok 50-60 m2 za tyle szły, No mieszkanie na samej górze 170 tys bo było większe. Chcieliśmy to kupić.
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-30, 19:03   

KotMaAleAlaMaKota napisał/a:
icywind, nie? Jak mieszkałam w NT to blok obok mnie mieszkania ok 50-60 m2 za tyle szły, No mieszkanie na samej górze 170 tys bo było większe. Chcieliśmy to kupić.

Zazdroszczę, ale różne są ceny mieszkań w Polsce. We Wrocławiu nie kupisz nic za 150tys.

[ Dodano: 2017-11-30, 19:04 ]
https://www.olx.pl/oferta...html#1fcd33905a
Powierzchnia 70 m²
Liczba pokoi 4 i więcej
Czynsz (dodatkowo) 1 000 zł
https://www.olx.pl/oferta...html#1fcd33905a
Powierzchnia 62,90 m²
Liczba pokoi 3 pokoje
194 000 zł


WOW. PRZEPROWADZAM SIĘ

[ Dodano: 2017-11-30, 19:05 ]
Tam jest o połowę taniej, jak nie więcej
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
bazienka 





Wiek: 38
Dołączyła: 18 Wrz 2017
Posty: 403
Skąd: Znienacka
Wysłany: 2017-11-30, 19:11   

icywind, jakbym mogła, dałabym Ci lajka ;)
_________________
Tulać Głaskać Zalegalizować, nikogo nie pomijać!
Puchatość rozdawać!
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-30, 19:12   

icywind, no wiesz Wrocław to jest jednak wielkie miasto, ale gdzieś pod miastem pewnie też jest taniej.
 
 
bazienka 





Wiek: 38
Dołączyła: 18 Wrz 2017
Posty: 403
Skąd: Znienacka
Wysłany: 2017-11-30, 19:13   

KotMaAleAlaMaKota, mój brat ma mieszkanie za jakieś 160-170 tys, ma 40parę metrów, 1 pokój kwadraat mały, poniżej 10 metrów, drugi prostokąt ok 20 metrów, kuchni, łazienka, na Przeróbce ( dzielnica latających noży, na szczęście mieszka na samym skraju, gdzie jeszcze jest w miarę normalnie).
Mieszkanie poPRLowskie, w bloku 4klatkowym bez windy.
_________________
Tulać Głaskać Zalegalizować, nikogo nie pomijać!
Puchatość rozdawać!
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-30, 19:24   

:bezradny: ja piszę o swojej okolicy. Tutaj też są mieszkania za 300+ tysięcy ale ludzie z reguły szukają czegoś tańszego.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-11-30, 19:27   

icywind, jesteś z Wrocka? :haha:
 
 
pochichrana 





Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 25
Wysłany: 2017-11-30, 19:43   

Co do mieszkania pod miastem... no przy obecnej pracy to nie jest problem, bo pracuje z domu. Ale co jak kiedys prace zmienie ?? Prawa jazdy nie mam i nie wiem czy bede robic... Jestem osoba bardzo roztrzepana... potrafie sie niemal wylaczyc... wolalabym nie miec nikogo na sumieniu. Dojezdzanie 2h w jedna strone.. srednio... jak mieszkalam u ojca, stamtad jest 1h jazdy autobusem, Samochodem 15 min... to konczylo sie to tak ze wydawalam okolo 1000 zl. na taksowki.. bo wieczorami bylam zmeczona i nie chcialam jeszcze jechac pol dnia wolami do domu... wiec raczej wole mieszkac blisko centrum. Nie tak calkiem, ale blisko. Tu gdzie obecnie mieszkam, to do centrum chodze piedzo.
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-30, 19:59   

Ja chciałam pomóc, że można dostać mieszkanie taniej. Nie chcecie to nie :P
Tyle jaki sens płacić 1000zł za wynajem kawalerki gdzie można kupić mniejsze mieszkanie i spłacać swój kredyt za swoje mieszkanie, a potem można sprzedać lub wynająć komuś :bezradny:
 
 
bazienka 





Wiek: 38
Dołączyła: 18 Wrz 2017
Posty: 403
Skąd: Znienacka
Wysłany: 2017-11-30, 20:03   

KotMaAleAlaMaKota, wspomniany brat ma 670 chyba raty kredytu, akie mieszkania jak jego to chodzą po 1000-1200 ( odstępne) plus rachunki.
Ja wolałabym choćby na 2 pokojowym, ale swoim.
_________________
Tulać Głaskać Zalegalizować, nikogo nie pomijać!
Puchatość rozdawać!
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2017-12-01, 07:55   

icywind napisał/a:


WOW. PRZEPROWADZAM SIĘ


Zanim się przeprowadzisz rozeznaj rynek pracy i średnie wynagrodzenia.

Chyba, że pracujesz zdalnie i ci wszystko jedno :)

Bo niestety zazwyczaj tak jest że, to jest skorelowane u nas mieszkania są tańsze (ale i tak na tyle drogie że opłaca się budować domy) ale za to jak zarabiasz 3000 netto to masz dobą pracę, pracy dla specjalistów jak na lekarstwo. :bezradny:

[ Dodano: 2017-12-01, 08:01 ]
pochichrana, na Twoim miejscu jednak bym zrobiła prawo jazdy, dziwi mnie że nie masz, nawet niezbyt ogarnięta osoba jest to wstanie zrobić jeśli finanse nie są problemem :)
 
 
bazienka 





Wiek: 38
Dołączyła: 18 Wrz 2017
Posty: 403
Skąd: Znienacka
Wysłany: 2017-12-01, 10:02   

vetulae, ja niie mam i mieć najprawdopodobniej nie będę, bo nie czuję się kierowcą, po co mam się męczyć?
Jeszcze parę litrów krwi i mam przejazdy za darmo...
_________________
Tulać Głaskać Zalegalizować, nikogo nie pomijać!
Puchatość rozdawać!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...