Poprzedni temat «» Następny temat
Język polski
Autor Wiadomość
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2017-11-29, 20:08   

KotMaAleAlaMaKota napisał/a:
Co do tych studiów, bo o tym rozmawiałyśmy na demotywatorach. pisałaś że dobre studia dadzą dobrą i płatną pracę, więc dlaczego takich nie wybrałaś? Skoro plujesz na zarobki to chyba za wiele nie zarabiasz...
Zarabiając te krocie po super technicznych studiach (tak to sarkazm jakby ktoś nie zaczaił...) to chyba nie powinno być problemu z kupieniem mieszkania zamiast siedzieć na wynajętym?


Przecież pisała, że zarabia ponad 100K :D


"Po pierwsze czuje sie poszkodowana finansowo przez bycie polakiem. Obywatele innych krajow zarabiaja za te sama prace wiecej. Nawet dzis.. gdy moje zarobki przekroczyly 5 cyfr... czuje sie poszkodowana, bo wiem ze bedac Angielk≥ą bądź Francuzką żyłabym o wiele lepiej. "
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-11-29, 20:09   

vetulae, stomatologicznie też?
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-29, 20:10   

Koziu, Aha xD I nie może za to mieszkania kupić? To coś kiepsko z zarządzaniem finansami
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2017-11-29, 20:11   

Koziu, A może wliczała też te dwie cyfry po przecinku, nigdy nie wiesz.
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-29, 20:16   

Najbardziej mnie z tego wszystkiego dziwi, że nienawidząc tak gorliwie języka polskiego pisze tak gorliwie posty w tym języku na forum-demotywatory.pl zamiast pisać po angielsku na forum-demotivators.com
Nienawidząc tak Polski po prostu się nie wyprowadzi i nie żyje na tym poziomie jaki mają Anglicy i Francuzi.
Zarabia podobno ponad 10 000 a uważa, że wszystko jej się należy i wszystko ma dostać od państwa, a jak nie to skandal.
Tak, tak wygląda sprawiedliwość społeczna, że zarabiając 10 000 nie musisz się martwić o przetrwanie i możesz się więcej dołożyć od tych którzy zarabiają mniej niż by ich wynajem w tym kraju kosztował.

[ Dodano: 2017-11-29, 20:17 ]
Koziu napisał/a:

Przecież pisała, że zarabia ponad 100K :D


"Po pierwsze czuje sie poszkodowana finansowo przez bycie polakiem. Obywatele innych krajow zarabiaja za te sama prace wiecej. Nawet dzis.. gdy moje zarobki przekroczyly 5 cyfr... czuje sie poszkodowana, bo wiem ze bedac Angielk≥ą bądź Francuzką żyłabym o wiele lepiej. "

No w sumie, przekroczyły 5 cyfr. Więc nie 5 tylko co najmniej 6
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2017-11-29, 20:22   

bezn, tak :) czasem tylko place za dodatkowy skaling czy piaskowanie :)
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-29, 20:24   

icywind, ja Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili :oczęta:
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-11-29, 20:27   

vetulae, gratuluję zdrowia zatem i dostępu do dobrych specjalistów. Sama mam negatywne doświadczenia akurat z tej dziedziny jeśli chodzi o NFZ
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2017-11-29, 20:41   

bezn, trafiają się dobrzy i na NFZ, powiem że chodziłam kiedyś i prywatnie wcale nie było lepiej.

Poza tym miałam 3 CC na NFZ, pobyty na patologii ciąży po 1,5 miesiąca, dzieci każde po 3 -4 miesiące rehabilitacji, ja miałam 2 laparoskopie nie uważam że to mało
Może jestem wyjątkiem ale nie mam złych doświadczeń z służbą zdrowia i oby tak zostało :)
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-11-29, 20:47   

vetulae, życzę Ci z całego serca aby było tak jak sobie życzysz :)
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-29, 21:26   

KotMaAleAlaMaKota napisał/a:

icywind, ja Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili :oczęta:

Ale czym dokładnie? :P

[ Dodano: 2017-11-29, 21:34 ]
Aha, jeszcze dodam, że nawet jak teraz się więcej dokładasz to nie możesz przewidzieć przyszłości, nie wiesz czy bańka płac w twojej branży nie pęknie i płaca ci spadnie, nie wiesz czy ci się noga nie powinie w ten czy inny sposób, z twojej lub nie twojej winy, i nie będziesz sama Nowakiem czy Iksińską. I wtedy byś chciała być równo potraktowana, dostać takie same leczenie kiedy jesteś chora, biednego i bogatego tak samo boli gdy choruje. Wtedy byś chciała, żeby ci pomóc stanąć na nogi i nie zostać bezdomną, teraz zarabiając tyle ile twierdzisz tej pomocy zwyczajnie nie potrzebujesz.

[ Dodano: 2017-11-29, 21:35 ]
https://www.bankier.pl/wi...ke-7557767.html
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2017-11-29, 22:05   

icywind, mediana to jedna z najgorszych możliwości wyliczania średniej z czegokolwiek. To już lepiej znaleźć dominantę albo notmalnie obliczyć średnią arytmetyczną i sigmę żeby mieć do niej odchylenie.

[ Dodano: 2017-11-29, 22:05 ]
Jak przeczytam to co teraz napisałem po maturze to się będę zastanawiał o co mi chodziło pewnie :D
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-29, 22:08   

icywind, ogólnie :D
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-29, 22:21   

Husarz712 napisał/a:
icywind, mediana to jedna z najgorszych możliwości wyliczania średniej z czegokolwiek. To już lepiej znaleźć dominantę albo notmalnie obliczyć średnią arytmetyczną i sigmę żeby mieć do niej odchylenie.

Jeśli chodzi o płace to moim zdaniem lepsza od średniej bo mówi ci jakie wynagrodzenie dzieli społeczeństwo na połowy.
Średnia sama w sobie ci nic nie powie.
Dominanta będzie jeszcze niższa przez januszy wypłacających minimalne wynagrodzenie i też ci nie wiele powie.
Jeszcze masz taki wykresik
https://pbs.twimg.com/media/DPyGXTCXkAIYFCq.jpg
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
pochichrana 





Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 25
Wysłany: 2017-11-30, 16:20   

KotMaAleAlaMaKota napisał/a:
Koziu, Aha xD I nie może za to mieszkania kupić? To coś kiepsko z zarządzaniem finansami


Nie przeczę że do zbyt gospodarnych nie należe... Poza tym odłozenie na mieszkanie musi trwać... Tego nie kupi się z dnia na dzień. Odkładanie idzie mi średnio bo zawsze jest coś do kupienia, a ja nie należe do osób, które sobie odmawiają.

No i w stosunku do normalnych ludzi.. mam podwyższone koszty życia ponieważ nie gotuje. Wcale...

Żeby myśleć o kredycie to i tak trzeba mieć okolo 70 - 100 tys w gotówce na pierwszą wpłatę, więc troche jeszcze bede musiała wynajmować.

Cytat:

Zarabia podobno ponad 10 000 a uważa, że wszystko jej się należy i wszystko ma dostać od państwa, a jak nie to skandal.
Tak, tak wygląda sprawiedliwość społeczna, że zarabiając 10 000 nie musisz się martwić o przetrwanie i możesz się więcej dołożyć od tych którzy zarabiają mniej niż by ich wynajem w tym kraju kosztował.

Wcale nie czuje sie w obowiązku dokładania się do innych. Jak był okres gdy nie miałam pieniędzy na wynajem, bo nie pracowałam to mieszkałam z rodzicami.
Poza tym uważam, że jak ktoś coś dostaje to powinien to odpracować. Żeby własnie nie uczyć ludzi, że nie musza się starac bo dostaną za darmo.

Dobrym przykładem jest tutaj inna. moja sąsiadka. Jest sprzataczką.. nie zarabia dużo, ma niepełnosprawnego syna. W mieszkaniu całkiem przyzwoicie. Nikt jej niczego nie daje, alimentów nigdy na oczy nie widziała, utrzymuje go całkiem sama. Po prostu, poza praca na etacie sprzata dodatkowo prywatne domy. Aby mieć więcej -> pracuje więcej. I taką postawę szanuje.
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-30, 16:54   

Mogłabym wierzyć gdybym sama nie wiedziała jak wygląda kupienie mieszkania ;)
Tym bardziej jeżeli niby tyle zarabiasz to odłożenie nie powinno być ŻADNYM problemem tym bardziej, że żyjesz sama.

Nie gotujesz? Jedzenie na mieście też nie kosztuje tyle, żeby było można mówić o podwyższonym standardzie życia. Chyba że musisz codziennie jeść obiad z 4 dań w 5 gwiazdkowej restauracji.
 
 
pochichrana 





Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 25
Wysłany: 2017-11-30, 17:32   

Liczyłam koszty.. mieszkanie trzeba też wyremontować.. cena mieszkan tęz zostaiwa wiele do zyczenia... 5 tys za m/2... no ja nie wiem skad oni to wzieli. A w zwiazku z tym, ze pracuje w domu chce dodatkowo wlasny gabinet. 60 m to minimum. Oczywiscie przy zalozeniu ze bede mieszkala sama. Wiec z tego robi sie 350 tys... 20% wkladu wlasnego to 70tys.. a mieszkanie takie trzeba wyremontowac.. wiec ze stanu developerskiego to okolo 100 tys pewnie jakos pojdzie...

Cytat:

Nie gotujesz? Jedzenie na mieście też nie kosztuje tyle, żeby było można mówić o podwyższonym standardzie życia. Chyba że musisz codziennie jeść obiad z 4 dań w 5 gwiazdkowej restauracji.


O ile zamawiam z bodychief to masz 52 zl dziennie i jest to w sumie tansza opcja.
Bo zamowienie samego obiadu to zwykle okolo 35 - 40 zl.

Tak w zasadzie, to ja sama nie zawsze wiem na co mi pieniadze uciekaja.. tak jak mowie staram sie odkladac.. i cos tam nawet mi sie udaje... ale na uzbieranie tych 100 tys... to troche bede musiala poczekac.
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2017-11-30, 17:37   

pochichrana, naprawdę masz problem z zarządzaniem finansami jak zarabiając rocznie ponad 100 k nie jesteś wstanie odłożyć na wkład własny. A można kredyt i bez wkładu własnego z takimi zarobkami nie powinno być problemu ;)
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-11-30, 17:39   

No mieszkania są drogie. Nie wiem co z tego wynika.
Teraz wytłumacz dlaczego ci się ono należy a ty masz nie ruszyć palcem, żeby je sama zdobyć.
pochichrana napisał/a:

O ile zamawiam z bodychief to masz 52 zl dziennie i jest to w sumie tansza opcja.
Bo zamowienie samego obiadu to zwykle okolo 35 - 40 zl.

Są też dużo tańsze obiady.
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2017-11-30, 17:39   

350 to zaszalałaś xD no jak chcesz willę to siedź na wynajętym :bezradny:

I też nie wiem komu chcesz zaimponować drogim żarciem. W restauracji gdzie zamawiał mój tata po śmierci mamy koszty obiadów na cały miesiąc to było 250zł za 2 osoby. Obiady były bardzo dobre.
Więc jeżeli chcesz sobie odłożyć to może przestań być francuskim pieskiem i trochę zacisnąć pasa na zupkach z tytki, żebyś za rok dzieliła się z nami opowieściami o swoim apartamencie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...