Poprzedni temat «» Następny temat
Foto Pierdo
Autor Wiadomość
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2016-06-03, 17:01   

Faktycznie przeskoczyłam 2 fotki
- koniczyna - to chyba światło blisko zachodu słońca, przynajmniej sprawia takie wrażenie - ciepłe i niskie daje długi cień. W efekcie dało ciekawą fakturę, jednak mimo tego nie porywa.
- róża wyszła dobrze, bardzo ładne GO, więc tylko małe uwagi: kadrowałabym tak, żeby środek róży był w mocnym punkcie, staraj się nie przycinać końcówek listków, uszu i kończyn :D Lepiej albo całe albo konkretnie ciąć. I troszkę mi brakuje światło - albo dzień był pochmurny albo już w cieniu. Może dałoby się w programie dodać?
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2016-06-03, 17:04   

Nigdy nie doczeka się Foto Pierdo

_________________
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-06-03, 20:48   

Laviol, dlatego nie cięłam, żeby liście były całe, ogólnie z cięciami zawsze jestem ostrożna :) Przeróbki potem wrzucę, zobaczę co da się zrobić jeszcze z tą różą.

ChaserJohnDoe, hhehehehe może kiedyś :D
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-06-05, 13:28   

Masz cudną modelkę i śliczną okolicę :) Zdjęcia kwiatków podobają mi się nieco mniej, ale wiem, jakie to strasznie trudne...
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-06-05, 16:10   

Cascabel, dzięki :calus:
Szykuję spory wrzut, bo piękna pogoda to trzeba korzystać :)

Najpierw Gdańsk:

arrr!


Takie tam wyścigi


Straż Miejska jest czujna nie tylko na lądzie ale i na wodzie!












Znaleźć kawałek szczęścia...




Ktoś zamawiał taksówkę? ;)












Gołębie, gołębie everywhere...


No i zaczynają się kawiaty i natura:



















_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-06-06, 11:43   

Uwielbiam Gdańsk!!!!

Gołąb genialny, ten fiolet robi wrażenie
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-06-06, 12:11   

maat_, :) temu gołębiowi całą sesję robiłam, niech poczuje się biedak chociaż raz w życiu tak jak koty :haha:
Tutaj złapałam fajnego kota i jak na złość padła mi bateria



Tak, wiem że zjechałam z ostrością z kwiatów poniżej :D


_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2016-06-06, 21:04   

#1 dobre, tylko przypilnuj pionu masztów ;)
#2 dobre, chyba rozumiem zamysł, ale i tak bym cięła mocniej :D
#3 dobrze jest, choć troszkę szkoda tej uciętej taksówki
#4 dobrze jest, choć ci co się znają jeszcze lepiej ode mnie będą jojczeć, że piony uciekają :D To ma nawet jakąś swoją nazwę, ale nie pamiętam :D Żeby tego uniknąć lub choć zmniejszyć lepiej zrobić z dalszej odległości i przyciąć - oczywiście jeśli się da. Trzeba tylko odpowiednio ostrość ustawić - z dużą głębią ostrości. Albo stanąć dalej i zzumować
#5 ok, choć nie porywa. Za to dobrze widać to o czym pisałam powyżej :D Przy silniejszym cięciu wszystko zachowa piony.
#6 Ładne wejście :) Dobrze, że zachowałaś symetrię. Następnym razem trochę do tyłu, żeby boczki nie odjechały od pionu.
#7 Fajny detal, ale trudny do uchwycenia. Chyba przekrzywiłabym obiektyw tak, żeby linia okna była równoległa do dolnej krawędzi, ale samo okno poza zdjęciem. Teraz ten kawałek mi przeszkadza.
#8 Za dużo pustego z prawej - wycięłabym w pionie środek, odcinając kawałek lewej.
#10 patrząc na miniaturę zastanawiałam się co Cię tak uszczęśliwiło w tej studzience i dlaczego jest przycięta ;) Dopiero na powiększeniu zobaczyłam wróbelka. Pokrywa zupełnie go zdominowała. Wywalić całą z kadru. Jeśli wróbel nie jest wystarczająco ostry, to sorry, do kosza.
#11 za dużo dołu kosztem detali głębiej. W dodatku z lewej na dole wlazł jakiś mały kawałek cienia.
#12 całkiem nieźle, ale do małego dopracowania - masz 3 wyraźne pasy: domy, daszek i taxi oraz wodę. Wody jest zbyt dużo, a domów za mało. Gdybyś dała aparat/ciecie ciut wyżej miałabyś właściwy trójpodział. Przesunęłabym też kadr bardziej w prawo tak, żeby oświetlona część białego daszka znalazła się po środku - teraz kadr ciąży w prawo - przymruż oczy.
#13 ok - przycięte okna z prawej pokazują jak uciekł pion, choć dzięki temu, że lewa ściana jest równoległą do lewej krawędzi fotki, nie rzuca się to w oczy.
#14 dobrze jest :) Czepialstwem będzie zwracanie uwagi na lekkie odchylenie budynku od pionu :D
#15 dobrze jest, ale czepne się formatu ;)
#16 dobre, choć ja bym chyba od początku łapała w poziomie.
#17 naprawdę udane :) Tu dobrze widać jak im bliżej do obiektywu to tym bardziej uciekają piony. Dla ostatniego szlifu odcięłabym te najbardziej chylące się kamienice, tak żeby odciąć tę współczesną antenę na dachu. czy co tam jest. Z drugiej strony mogłoby to się skończyć na luźno pozostawionej główce na dole kadru :D Zdarzało mi się specjalnie czekać, żeby przechodnie mi się dobrze ustawili w kadrze :D
#18 :brawo:
#19 ok :)
#20 dobre :)
#21 pół kadru puste, biel ciąży kadr w prawo
#22 za płytka głębia ostrości
#23 ok
#24 ok, dobrze, ze dałaś tę gałąź ukośnie, bo kadr jest dynamiczny
#25 jak na ćwiczebne może być, ale trójpodział walnięty, za mało nieba, za dużo dołu
#26 za szeroki kadr
#27 jeśli czegoś nie ma ewidentnie w mocnym punkcie to patrzymy na środek i tu trafiam na część nieostrą. Ostrzyłabym te gałęzie w środku. Dobrze, że ukośnie w kadrze. Trochę mi przeszkadza to auto w rogu ;)
#28 Bardzo fajna kolorystyka, kadr i ostrość ok. Trochę przeszkadza ta czerwień w rogu. A przy okazji - czerwień jest najtrudniejszym kolorem do focenia - jakoś matryce przy niej głupieją :D

[ Dodano: 2016-06-06, 21:23 ]
#29. kot jest cudny, ale ginie w kamieniach ;)
#30 ćwiczebne ok, dobrze dobrana GO
#31 świetnie wyszły te liście, aż szkoda, że kwiaty przekwitnięte. Tak przy okazji - to liliowiec 'Stella d'Oro' :D
#32 w poziomie nie wygląda dobrze - kadr ciąży w lewo. W pionie z kolei kwiat za wysoko w kadrze.
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2016-06-06, 22:36   

Laviol, ale... czemu pionu masztów? Przechył fajniejszy!
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-06-06, 23:39   

Laviol, Cascabel, pewnie chodzi o to? Przerobiłam teraz trochę



Laviol, jesteś mistrzynią dzięki za Twoje rady, naprawdę! :love: Dopiszę jeszcze do innych odpowiedzi, a tu jeszcze taki hotel



[ Dodano: 2016-06-06, 23:43 ]
Czekając na ukochaną :haha:



[ Dodano: 2016-06-07, 00:44 ]
Laviol napisał/a:
#1 dobre, tylko przypilnuj pionu masztów ;)
#2 dobre, chyba rozumiem zamysł, ale i tak bym cięła mocniej :D
#3 dobrze jest, choć troszkę szkoda tej uciętej taksówki
#4 dobrze jest, choć ci co się znają jeszcze lepiej ode mnie będą jojczeć, że piony uciekają :D To ma nawet jakąś swoją nazwę, ale nie pamiętam :D Żeby tego uniknąć lub choć zmniejszyć lepiej zrobić z dalszej odległości i przyciąć - oczywiście jeśli się da. Trzeba tylko odpowiednio ostrość ustawić - z dużą głębią ostrości. Albo stanąć dalej i zzumować
#5 ok, choć nie porywa. Za to dobrze widać to o czym pisałam powyżej :D Przy silniejszym cięciu wszystko zachowa piony.
#6 Ładne wejście :) Dobrze, że zachowałaś symetrię. Następnym razem trochę do tyłu, żeby boczki nie odjechały od pionu.
#7 Fajny detal, ale trudny do uchwycenia. Chyba przekrzywiłabym obiektyw tak, żeby linia okna była równoległa do dolnej krawędzi, ale samo okno poza zdjęciem. Teraz ten kawałek mi przeszkadza.
#8 Za dużo pustego z prawej - wycięłabym w pionie środek, odcinając kawałek lewej.
#10 patrząc na miniaturę zastanawiałam się co Cię tak uszczęśliwiło w tej studzience i dlaczego jest przycięta ;) Dopiero na powiększeniu zobaczyłam wróbelka. Pokrywa zupełnie go zdominowała. Wywalić całą z kadru. Jeśli wróbel nie jest wystarczająco ostry, to sorry, do kosza.
#11 za dużo dołu kosztem detali głębiej. W dodatku z lewej na dole wlazł jakiś mały kawałek cienia.
#12 całkiem nieźle, ale do małego dopracowania - masz 3 wyraźne pasy: domy, daszek i taxi oraz wodę. Wody jest zbyt dużo, a domów za mało. Gdybyś dała aparat/ciecie ciut wyżej miałabyś właściwy trójpodział. Przesunęłabym też kadr bardziej w prawo tak, żeby oświetlona część białego daszka znalazła się po środku - teraz kadr ciąży w prawo - przymruż oczy.
#13 ok - przycięte okna z prawej pokazują jak uciekł pion, choć dzięki temu, że lewa ściana jest równoległą do lewej krawędzi fotki, nie rzuca się to w oczy.
#14 dobrze jest :) Czepialstwem będzie zwracanie uwagi na lekkie odchylenie budynku od pionu :D
#15 dobrze jest, ale czepne się formatu ;)
#16 dobre, choć ja bym chyba od początku łapała w poziomie.
#17 naprawdę udane :) Tu dobrze widać jak im bliżej do obiektywu to tym bardziej uciekają piony. Dla ostatniego szlifu odcięłabym te najbardziej chylące się kamienice, tak żeby odciąć tę współczesną antenę na dachu. czy co tam jest. Z drugiej strony mogłoby to się skończyć na luźno pozostawionej główce na dole kadru :D Zdarzało mi się specjalnie czekać, żeby przechodnie mi się dobrze ustawili w kadrze :D
#18 :brawo:
#19 ok :)
#20 dobre :)
#21 pół kadru puste, biel ciąży kadr w prawo
#22 za płytka głębia ostrości
#23 ok
#24 ok, dobrze, ze dałaś tę gałąź ukośnie, bo kadr jest dynamiczny
#25 jak na ćwiczebne może być, ale trójpodział walnięty, za mało nieba, za dużo dołu
#26 za szeroki kadr
#27 jeśli czegoś nie ma ewidentnie w mocnym punkcie to patrzymy na środek i tu trafiam na część nieostrą. Ostrzyłabym te gałęzie w środku. Dobrze, że ukośnie w kadrze. Trochę mi przeszkadza to auto w rogu ;)
#28 Bardzo fajna kolorystyka, kadr i ostrość ok. Trochę przeszkadza ta czerwień w rogu. A przy okazji - czerwień jest najtrudniejszym kolorem do focenia - jakoś matryce przy niej głupieją :D

[ Dodano: 2016-06-06, 21:23 ]
#29. kot jest cudny, ale ginie w kamieniach ;)
#30 ćwiczebne ok, dobrze dobrana GO
#31 świetnie wyszły te liście, aż szkoda, że kwiaty przekwitnięte. Tak przy okazji - to liliowiec 'Stella d'Oro' :D
#32 w poziomie nie wygląda dobrze - kadr ciąży w lewo. W pionie z kolei kwiat za wysoko w kadrze.


1. Poprawione :kwiatek:
2. Mam jeszcze inne ujęcia, gdzie skutery są głównym i niemal jedynym elementem ale tutaj akurat chciałam, żeby było to razem ze statkiem i plenerem. Więc jedyne cięcie to może kawałek tego domu z prawej bym zastosowała ale wtedy z kolei traci się wzburzoną wodę na której mi zależało.
3. Niestety, taksówka się ucięła a oni szybko płynęli :(
4. Takie spore budynki nie są łatwe w uchwyceniu, żeby to wszystko ładnie się komponowało, tutaj mogłam pokombinować trochę z innym ujęciem ale to zawsze przy okazji można. Będę męczyć te same miejsca do oporu :D
5. Zobaczę jak inne cięcia by wyglądały, podoba mi się to jak wygląda zbrojownia (to ta z wieżyczką), więc może trochę wykosić kamienice.
6. Ale chyba nie jest źle :D
7. Tutaj ciężko było dobrać odpowiedni kąt, to szczyt kamienicy i jak się nie ustawiałam nie wyglądało to tak jakbym chciała, więc ostatecznie zostało tak.
8. To było najbardziej przerabiane zdjęcie z tych tutaj obecnych, bo zazwyczaj tylko zmniejszam, przycinam :D zupełnie obrócony kąt, wycięty cały kawał i przesunięta w całości, specjalnie zostawiłam ten luz z prawej haha
10(zjadłaś 9 i trochę się pogubiłam, więc zmieniam numerację) O tym samym pomyślałam, że studzienka tak nie pasuje tutaj ale czasem widzi się coś dopiero jak się spojrzy na to za którymś razem...
11. Tutaj wiem, że za dużo dołu, przyznam, że trochę szkoda mi było ciąć ale jeszcze coś z tą fotką porobię. Jest cień ale najlepsze, że dopiero zauważyłam, że ten cień daje like'a xD haha
12. Tak, miałam potem takie wrażenie, też do przycięcia.
13-20 Thank You :jupi:
21. Robiłam tak specjalnie z kwiatami, bo chciałam uzyskać efekt ala tapeta komputerowa, a nie zdjęcie, takie typowe dlatego czasem tak cisnę te rośliny z jednej strony z luzem :)
23-24. To mnie cieszy, to mnie bardzo cieszy :D
25. Teraz widzę, że sporo tej ziemi...
26. Nie chciałam wycinać motyla
27. Wiedziałam, że wspomnisz o samochodzie, nic nie umknie :D
28. Mam w zanadrzu lepszy czerwony kwiat, to potem wrzucę
29. Niestety, złośliwość rzeczy martwych pozbawiła mnie możliwości zrobienia mu sesji, a był bardzo chętny bo od razu przyszedł się łasić.
30-31. Super
32. Masz rację, teraz jakoś to zdjęcie dziwne mi się wydaje


Na koniec jeszcze Żuraw:

_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-06-07, 10:49   

Żuraw a obok moje ulubione Sushi77 :D Mniam
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-06-07, 10:55   

maat_, nigdy tam nie byłam, ja lubię tę łajbę na końcu świeże ryby tam mają :love:
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-06-07, 11:51   

Pierdomenico, O to się wybiorę! A my jak zawsze o jedzeniu :love:
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2016-06-07, 11:53   

Cascabel, przechył na wodzie tak, ale fotografia rządzi się swoimi prawami :)
Pewne rzeczy jak koszenie linii lub cięcie robi się mocno albo wcale. Inaczej zwykle świadczy to o braku znajomości zasad. Fotografia jest dziedziną sztuki i techniki jednocześnie i wszelkie działania muszą być celowe. Oczywiście można je łamać, ale najpierw trzeba je znać :D
Może Tobie lub innym wydaje się, że strasznie jadę po Pierdomenico, ale moje uwagi mają na celu tylko uświadomienie tych zasad na konkretnych przykładach, bo tak najłatwiej się nauczyć. Z resztą Pierdo tak szybko łapie, że niedługo skończę - bardzo zdolna jest i ma ogromne wyczucie :) Jak tak patrzę to w kilka sesji nauczyła się tego co inni w rok na fotokonkursie nie ogarnęli.

Pierdomenico, jak już mówiłam, nie znam historii i warunków powstawania zdjęcia i mogę się odnieść tylko do efektu końcowego :) Moje "historyjki" co bym zrobiła "gdyby" są tylko po to, żeby wyczulić Cię na pewne kwestie przy następnym foceniu :)
Ad.21 to, że na tapetę to ważna informacja, bo zmienia perspektywę patrzenia. Uprzedzaj następnym razem :D Kadr na tapetę dobry, ale i tak ostrość jest na listach zamiast kwiatach.

#1 statek bis - brawo! :brawo: Odcięcie z lewej nabrzeża to był bardzo dobry pomysł :)
#2 zabawnie wyszło - skojarzyło mi się z minecraftowym ptaszkiem :D Może ćwiczebnie pojeździj sobie formatem i kadrem i poszukaj trójpodziału w pionie i poziomie jednocześnie, tak aby narożniki dachu były w mocnych punktach :) Z czasem tak wyćwiczysz oko, że automatycznie będziesz ustawiać trójpodział/w mocnym punkcie. Mało kto się czepia super precyzyjnego ustawiania, a sytuacje, kiedy upierałam się, że na zdjęciu kolegi pewna linia pozioma minimalnie się odchyla od poziomu i skończyło się na mierzeniu linijką na monitorze są rzadkie :D Ja przez rysunek techniczny mam zboczone oczy i widziałam ten 1 mm odchylenia :rotfl:
#3 fajne :) Spróbuj poeksperymentować z sepią i B&W :)
#4 brawo! :brawo: I o to chodzi :) Bardzo dobrze przycięłaś ludków na dole.
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-06-07, 20:47   

Laviol, dziękuję Ci i za cenne rady :) Co do poziomów i pionu, to po prostu przeoczyłam to, bo akurat zawsze BARDZO ich pilnuję. I jak gdzieś się takie coś wkradnie, to musi mi paść na oczy i się pośpieszyłam, bo zupełnie tego nie zauważyłam. Tutaj za bardzo skupiłam się na samym statku. Czasem można coś przeoczyć, tak jak i może uciec ostrość, to się zdarza wszystkim ;p

A teraz mały mix:



Tradycyjnie, Laviol ratuj co to za gatunek?? :D Ktoś miał porośnięty tym balkon, naprawdę piękne kwiaty.



Mój PanaSłonik :aparat:



I na koniec z dedykacją dla Ali, jedna z małych świnek! :love:
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2016-06-07, 21:01   

Cytat:
I na koniec z dedykacją dla Ali, jedna z małych świnek :love: !

jeeeeej małe, słodkie :love: :love: :love: biere ją :D :love:
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2016-06-07, 21:06   

Pewnie, że się zdarza, mnie też :D
To pnącze to powojnik (Clematis) z grupy wielkokwiatowej, ale nie wiem jaka odmiana, bo jest ich perdyliard :D
Na zdjęciu jedyne co, to te jaśniejsze paski z prawej - mogłoby ich nie być ;)
Do pozostałych dwóch nie mam żadnych uwag :) Zaraz przejdę na bezrobocie :D
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2016-06-07, 22:38   

Wincyj świnków! Wincyj
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2016-06-08, 10:50   

Pierdo musisz taki temat załozyć o życiu Twoich świnek i wiesz będziesz pisać codziennie: mama świnka dziś żre sałatę i foto, tata świnka zeszczał się na dywan i foto zażenowanego taty swinki, a małe świniaki są małe i słodkie i pierdyriald zdjęć :D
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2016-06-08, 12:27   

Laviol a ja chciałam mieć powojniki a wybrałam milin, który w ogóle jakoś nie kwitnie ;/ Wiem, że jest barierka tutaj się nie cackałam za dużo bo i tak komuś przy balkonie cykałam fotki :haha: Bardziej byłam ciekawa co to za kwiat, bo nie widziałam takiego jeszcze.Na pewno bezrobocie jeszcze nie grozi ale może niedługo! :D Cieszę się, że się podoba :)

KotMaAleAlaMaKota, maat_ świniaczki są przesłodkie, jak coś mi się uda ciekawego ustrzelić, to jeszcze zapodam :D ale one są bardzo szybkie, więc bardziej je pilnuje niż mam okazję coś pstryknąć. Tata świnka jest ekspertem od wszystkiego, Wy wiecie :rotfl:
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...