Poprzedni temat «» Następny temat
Help!
Autor Wiadomość
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-02-08, 18:13   

Pytanie do informatyków


Da się otworzyć plik z rozszerzeniem PDN bez pobierania Paint.NET ?
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2021-02-08, 18:51   

Da się
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-02-08, 21:34   

Koziu, jak
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2021-02-08, 21:41   

BlueAlien, możesz ściągnąc jeden z tych 8 programów
https://file.org/extension/pdn
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-02-08, 22:31   

Koziu, chcialam bez sciagania xd ale dziekuje :calus:
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-02-09, 02:16   

BlueAlien, Przy próbie otwarcia pliku w formacie do którego nie jest przypisany żaden program, system pozwala Ci wybrać któryś z już zainstalowanych więc możesz spróbować wybrać swój program do otwierania obrazów lub zwykłego painta a może się uda (ja używam xnviev, w którym czasem udaje mi się otwierać takie nie skojarzone typy plików). Jednak jeżeli nie da rady to jedynym sposobem na otwarcie tego pliku jest ściągnięcie odpowiedniego programu :) .
_________________

 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2021-02-14, 22:26   

Dziwne pytanie: ogarniał ktoś kiedy VPNa? Jeżeli tak, to jakiego?
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-02-14, 22:44   

Cascabel, ja bym pisała do Werniksa lub Lulusa z tym pytaniem jeśli zależy ci na szybkiej odpowiedzi.
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2021-02-15, 08:47   

Cascabel, Jak VPN to jeszcze TOR jako przeglądarkę.
_________________
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-03-18, 14:57   

Pytanie do osób ogarniających arkusze kalkulacyjne.

Kto mi logicznie wytlumaczy, dlaczego arkusz kalkulacyjny po zaznaczeniu 4 wierszy pokazuje mi, że jest zaznaczone 16?




Zwróćcie uwagę na lewą stronę: na pasku z numerami wierszy, pierwsza pozycja Pinus sylvestris ma nr 22 a następna 35. Dlaczego tak się robi? Najpierw sortuję dane pierśnicami od najmniejszej do największej, następnie używam autofiltru, by nie liczyć ręcznie sztuk drzew każdego gatunku o pierśnicy w przedziale 28-32 cm, tylko dzięki temu wyświetla mi tylko te drzewa, których pierśnica zawiera się w tym przedziale, następnie te już wyświetlone ustawiam alfabetycznie, by potem zaznaczyć tylko tyle wierszy, ile zawiera w sobie nazwę danego gatunku, by przepisać liczbę tych wierszy i dzięki temu mam info o ilości drzew z danego gatunku o pierśnicy zawierającej się w danym przedziale liczbowym... Powinno wyświetlać je alfabetycznie i po kolei, tak że numery wierszy z lewej strony są poukładane po kolei, bez "luk", i w większości przypadków tak się robi, że czasem pokazuje tyle "rows" ile faktycznie zaznaczam a raz ZAWYŻA! Jakim cudem je zawyża??? Czasem pokazuje mi więcej "rows", pomimo zaznaczenia 4 wierszy, niż jest faktycznie wszystkich drzew wszystkich gatunków z danego przedziału!

Czy jest na to logiczne wytłumaczenie? Czy ten program jest jakiś zjebany? Już nie mam do tego sił.
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2021-03-18, 16:19   

Pod 22 jest gruba kreska, nie ma tam ukrytych wierzy arkusza?
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2021-03-18, 16:39   

Dokładnie, tak to wygląda jak Koziu mówi, masz ukryte wiersze. Zaznacz i kliknij odkryj.


Acha, dobrze jest jak skończysz sprawdzanie jednej informacji, wyczyścić filtry ale nie ręcznie tylko zaznaczając wiersz i wchodząc Dane - Filtry- Wyczyść, przy dużych tabelach łatwo coś gdzieś zostawić i potem się nie zgadzają wyniki.
Sorry, jeśli pierzę oczywistości.
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-03-18, 17:04   

Koziu, Są, widzę je, wiem że ich nie ma ale nie wiem czemu się one tworzą. Właśnie nie powinny, bo zależy mi na tym by tych ukrytych wierszy mi nie uwzględniało w zaznaczeniu i problem polega na tym, że przy jednych gatunkach ich na szczęście nie uwzględnia i jak zaznaczam 6 wierszy to wyświetla mi że jest 6 "rows" (czyli prawidłowo), a przy innych gatunkach uwzględnia i z 4 robi się 16 i nie wiem z czego to wynika a właśnie chcę, by tak się nie działo.

Na wszelki wypadek sprawdzam w całej liście gatunków i wiem, że powinno być ich np właśnie 4 (osobników danego gatunku o pierśnicy mieszczącej się w danym przedziale) i po "filtrowaniu" raz pokazuje że jest tyle ile ich faktycznie jest (zarówno w liście, jak i zaznaczonych "rows" czyli wierszy) a raz, że właśnie jest ich więcej, bo raz nie uwzględnia wierszy ukrytych, a raz uwzględnia. Kompletnie jak sobie program chce :/
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-03-18, 17:09   

vetulae, Ja filtry czyszczę używając skrótu cofania do początku, chociaż czasem bez powodu mi przełącza się w pierwszy arkusz, zupełnie bez powodu, bo nic na nim nie robiłam, tylko w kolejnych arkuszach. Jakbym miała jeszcze klikać klikać klikać to by mi to mnóstwo czasu zajęło, powinno to działaś sprawnie, bez żadnych baboli, by mi nie przedłużać roboty :/ Powinny być jakieś skróty.
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2021-03-18, 17:15   

BlueAlien, to zaznacz je ctrl+mysz a nie poprzez przeciągnięcie bo jak przeciągasz to zaznacza wszystko od a do z
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2021-03-18, 17:54   

BlueAlien, mi się wydaję, że wyczyszczenie filtra jest szybsze niż cofanie :oczęta: może nie jest szybsze ale mam swoje nawyki i jakoś mi to działa :bezradny:
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-03-18, 18:30   

vetulae, Ja nie umiem a poza tym po wybraniu jednego przedzialu liczbowego musze wybrac kolejny i kolejny... jakbym mogla w filtrze zmieniać liczby to by szybko szło a takto muszę za każdym razem wybierać, która kolumna, znak > , potem wybrać z [ I / LUB ] a następnie znowu kolumnę, znak <= i do tego te wartości liczbowe i dopiero enter. Trochę z tym schodzi :bezradny:
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-03-18, 21:08   

Koziu, Dzięki :D Co prawda do tego problemu ta metoda jest nieprzydatna, ale przyda się do sprawniejszego robienia wykresów :D
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2021-03-18, 21:45   

Masz ukryte wiersze. Jesli ukryjesz wiersze nie możesz przejezadzac zaznaczeniem przez wiersze okalajac eukryte bo te tez się zaznacza, one sa tylko ukryte a nie "znikniete", zaznaczasz pojedyncze wiersze uzywjac Ctrl
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-03-18, 21:55   

maat_,

No a mi chodzi o to, żeby one jako te ukryte nie ulegały zaznaczeniu, bo po co mi wiersze ukryte, skoro chcę wiersze pasujące do przedziału? Program nie powinien wyświetlać w arkuszu tylko tych wierszy, które pasują do przedziału, zamiast także także tych ukrytych tak by po zaznaczeniu te ukryte też się nie zaznaczały?

Czy jest inna metoda, która pozwoli osiągnąć mi oczekiwany efekt?

Używając ctrl pokazuje mi wszystkie wiersze z danego przedziału, nawet jeśli zaznaczam konkretny gatunek. Pojedynczo nie chcę, bo niekiedy jest ich ponad 70.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...