Poprzedni temat «» Następny temat
Help!
Autor Wiadomość
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-07-18, 08:13   

fantine, :tuli:
 
 
icywind 
Icywind
icywind





Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2103
Wysłany: 2017-07-18, 09:30   

Dlatego trzeba było rejestrować na Origin, nawet tam kiedyś były za darmo Simsy2 + wszystkie dodatki
_________________
Temat trzeba wyrwać z kosmosu tylko w tym roku nie będzie już religii i kościoła katolickiego w Polsce jak i na świecie ale wciąż nie wiadomo czy to bezpieczne
 
 
fantine 
life is fleeting, death is eternal





Wiek: 26
Dołączyła: 16 Sty 2016
Posty: 478
Skąd: Północny Azyl Nieumarłych
Wysłany: 2017-07-18, 09:42   

icywind, ale kupiłam wszystkie dodatki normalnie legalnie w sklepie, o wiele wcześniej, więc nie czułam wewnętrznej potrzeby rejestrowania się na tym dziwnym czymś, nie znam się na takich sprawach.
_________________
- Wykonuję pewną pracę...
- Ale czym się zajmujesz?
- Myśleniem

_________________
I may have sinned, but there's no need to push me around
 
 
impala1967
[Usunięty]



Wysłany: 2017-07-18, 09:55   

fantine, zbudowałaś im dom, dałaś pracę, to normalne, że zaczęli żyć własnym życiem :bezradny:
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-07-19, 19:49   

Czy mozecie się przyznać kto mi dawał linka do stronki z "bajkowymi" czy tez historycznymi strojami? Najlepeij przyznać sie i dac linka :D
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-07-29, 23:22   

DATA UTWORZENIA PLIKU

Nie wiem czy dobrze sformułuję to o co pytam, ale sie postaram xd

Otóż każdy plik utworzony (na kompie, telefonie, aparacie itp) ma datę utworzenia, która niestety ulega modyfikacji, gdy owy plik pobiera się na kompa.
Ktoś wysyła mi zdjęcie, ale niestety po pobraniu data utworzenia staje się datą pobrania pliku na komputer.
Chciałabym odnaleźć jednak datę utworzenia tego pliku - utworzenia go na tym urządzeniu, na którym oryginalnie powstał (np. data zapisania go na kompie kolegi przed zgraniem go do mnie na pendrajwa, czy data utworzenia go na aparacie koleżanki przed wysłaniem mi go przez fejsa).
Nie mam tylko pojęcia jak to zrobić...
Ktoś potrafi?
_________________

 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-07-30, 00:24   

BlueAlien, Zwykle aparaty cyfrowe i telefony komórkowe dodają taka informację do pliku, aby ją odczytać wejdź we "właściwości" danego zdjęcia, następnie zakładka "Szczegóły" i tam masz pozycję "Data wykonania" która nie ulega zmianie przy kopiowaniu czy przenoszeniu na inne urządzenie.
_________________

 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-07-30, 14:04   

Adrian1234, ale można tak zrobić ze zdjęciem w wiadomości na fejsie, czy musze je pobrać na kompa?
_________________

 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-07-30, 15:08   

BlueAlien, Głównie miałem na myśli pliki jpg pochodzące z cyfrówki i telefonu przenoszone na komputery poprzez usb czy maila. Na zdjęciach znajdujących się necie tego raczej nie sprawdzisz a jeśli chodzi o zrobienie tego po ściągnięciu na dysk to też najprawdopodobniej nie gdyż często podczas wrzucania obrazu do neta (na facebook, imgur itp) wszelkie dane są usuwane.
_________________

 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-07-30, 17:59   

Adrian1234, Adrian, ale ja przecież wyraźnie pytałam o te odebrane przez internet...



Cytat:
Ktoś wysyła mi zdjęcie, ale niestety po pobraniu data utworzenia staje się datą pobrania pliku na komputer.


Cytat:
Chciałabym odnaleźć jednak datę utworzenia tego pliku - utworzenia go na tym urządzeniu, na którym oryginalnie powstał (...) np. data utworzenia go na aparacie koleżanki przed wysłaniem mi go przez fejsa.


miałam nadzieję że za pierwszym razem dobrze opisałam mój problem ;/
_________________

 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-07-30, 20:37   

BlueAlien, no właśnie zasugerowałem się tym "ktoś wysyła mi zdjęcie" co zrozumiałem przez maila, bluetooth, gg czy spakowane np do archiwum, wrzucone tak do neta a ty pobierasz to sobie poprzez link itp. Zdjęcie wrzucone na imgura czy facebooka trudno określić jako "wysłane do mnie". Podczas tego procesu jak pisałem wyżej dane zwykle zostają usunięte więc nie poznasz daty wykonania zdjęcia.
_________________

 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-07-30, 21:32   

Adrian1234, To jeszcze raz wytłumacze, ale na przykładzie xd


Dajmy na to, że koleżanka wysłała do mnie zdjęcie, które zrobiła mi niespodziewanie kiedyś na jakiejś imprezie. Wysłała je dopiero teraz, bo czyszcząc kompa dopiero teraz je znalazła. I nie pamięta, kiedy było zrobione, przesyłała je z kąta w kąt, z telefonu na kompa itp. No nie ważne. Jako, że mam zdjęcia poukładane w każdym z folderów, z odpowiednimi nazwami, np "Impreza u Jarka 23/25-05-2017r" , "Grill u Patrycji 13/14-06-2017r" to bym wolała to zdjęcie umieścić we właściwym dla niego czasie. A więc chciałabym wiedzieć, którego dnia zostało to zdjęcie wykonane by móc to zdjęcie umieścić w odpowiednim folderze. Niestety pobierając zdjęcie teraz na kompa data wykonania jest datą pobrania go z fejsa (wiadomości w czacie) na mój komputer. Więc chciałabym mieć możliwość dowiedzenia się, kiedy to zdjęcie wykonano.

Podobny problem mam gdy mam zdjęcie wrzucone na kompa z aparatu. Niekiedy zdjęcie wykonane pionowo wrzuca się poziomo, a więc cały obrez leży na boku tak jakby. Więc obracam w pion. Nie wiem jak to kiedyś zrobiłam, ale po obróceniu zdjęcia z poziomu w pion też mi się coś pogmatwało i data powstania zdjęcia była datą dnia w którym obróciłam zdjęcie z poziomu w pion. Według mnie powinno się zmienić "data modyfikacji", ale kilka razy tak miałam że zmieniła mi się data utworzenia po obróceniu. I też nie mogłam odzyskać daty...

Więc pytam czy są jakieś metody na to czy nie :(
_________________

 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-07-30, 21:48   

BlueAlien, To jak pisałem: w przypadku zrzucania z telefonu czy aparatu na komputer i zabawa w obróbkę zdjęcia data we właściwościach i szczegółach data powinna cały czas pozostać właściwa. Mówię o zakładce szczegóły bo w ogólnych w tym przypadku się zmienia tak jak piszesz.
Jeśli chodzi o facebook to w przypadków zdjęć w normalny sposób dodanych do niego dane zostaną usunięte, nie wiem jak z przesyłaniem pliku jako załącznik bo wtedy te dane powinny zostać niezmienione ale to musisz sprawdzić.
_________________

 
 
szczerbus9
[Usunięty]



Wysłany: 2017-09-02, 20:39   

Mam mały problem z przeglądarką na kompie... od jakiegoś czasu, szczególnie gdy coś otwiera się w nowej karcie, zanim zacznie się ładować, to mija kilka sekund... Używam Vivaldiego...

Pytanie wydaje mi się szczególnie do werniksa i husarza, proszę pomóżcie...
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2017-09-02, 22:06   

U mnie działa. :bezradny:
 
 
Kasia111624 
Kasia111624





Wiek: 38
Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 3714
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-15, 15:34   

Błagam, to ważne :help: :(
_________________
- 'Dlaczego ona tak cię fascynuje?
- Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Ona nikogo nie potrzebuje. Czy na końcu musi czekać szaleństwo?'
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2018-01-16, 20:51   

Może blokuje adres, bo ktoś zgłosił jako niebezpieczny?

Kiedy dokładnie problem występuje?
 
 
Kasia111624 
Kasia111624





Wiek: 38
Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 3714
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-16, 22:11   

tylko w przypadku próby wysłania maila na ten konkretny adres :(
_________________
- 'Dlaczego ona tak cię fascynuje?
- Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Ona nikogo nie potrzebuje. Czy na końcu musi czekać szaleństwo?'
 
 
werniks 
Lama Roku





Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3840
Skąd: Living Room
Wysłany: 2018-01-16, 22:19   

Twoja poczta blokuje wysyłanie mailów na domenę focusmr.com :bezradny:
 
 
Kasia111624 
Kasia111624





Wiek: 38
Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 3714
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-16, 22:21   

Meh. Spróbuję więc założyć konto gdzie indziej...
_________________
- 'Dlaczego ona tak cię fascynuje?
- Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Ona nikogo nie potrzebuje. Czy na końcu musi czekać szaleństwo?'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...