Poprzedni temat «» Następny temat
W co gracie? Jakie gry najbardziej zapadły wam w pamięć?
Autor Wiadomość
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2015-07-20, 17:46   W co gracie? Jakie gry najbardziej zapadły wam w pamięć?

W tym temacie dzielimy się doświadczeniami związanymi z grami, niekoniecznie tylko komputerowymi. Jaki tytuł ostatnio wgniótł was w krzesło? Jaka seria jest waszą ulubioną?
Jaki gatunek? FPS, RPG, a może RTS?
Ja dodam od siebie, że najlepiej lubię cRPG, szczególnie Wiedźmina, Baldurs Gate, Gothica i Skyrim'a :)
Chociaż ostatnio po zakończeniu Bioshock Infinite nie mogłem się dosłownie pozbierać :D
 
 
szarozielony 





Wiek: 104
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 75
Wysłany: 2015-07-20, 18:31   

Jeżeli podobało Ci się Baldur's Gate, a nie grałeś jeszcze w Planescape: Torment, to...


Zrób to.
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2015-07-20, 18:52   

Grałem, ale powiem szczerze, że nie mogłem się wciągnąć. Wiem, słyszałem, że gra epicka, jednak czegoś mi w niej brakuje. Jednak nie mówię nie, może znajdę czas by w nią zagrać.
 
 
szarozielony 





Wiek: 104
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 75
Wysłany: 2015-07-20, 20:21   

To gra typowa dla długiego, zimowego wieczoru. Potrzeba czasu, żeby się nią nacieszyć.
 
 
Trunajtt 





Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 37
Wysłany: 2015-07-26, 16:44   

To jest dobry temat ;) .

Bez żadnego namyślania - Gothic. Zaczynałem od dwójki, pamiętam, jak kolega mi w drugiej klasie podstawówy pożyczył... Całymi dniami latałem po Khorinis, by stać się obywatelem! Byłem chyba wyjątkowo tępy, bo zajęło mi to z 2 dni :help: . Fabuła wyśmienita, szkoda, że na trójce się skończyła ta wspaniała gierka, Risen mnie nie zaspokoił, jako następca Gothica, więc czekam na ELEX!

Europa Universalis III
Polecam każdemu, kto lubi gry strategiczne. Co prawda, gdy się pogra długoo, to ta strategia staje się mniej widoczna, jednak ogromny plus jaki daje ta gra to .. znajomość geografii.. i historii rzecz jasna. Kiedyś bym nie powiedział gdzie jest Lubecka, Magdeburg, Galicja (w Hiszpanii), Nowogród, Karelia i tak dalej.

Medieval II Total War
Zanim zakupiłem nowy komputer to oglądałem setki gameplay'ów, by poczuć namiastkę tych ogromnych bitew ;) . Była to chyba jedna z pierwszych gier na nowym komputerze. Najgorszą wadą jest system dyplomacji w tej grze, ale i tak lubię tę grę. Wezwanie do krucjaty, z tym przerywnikiem filmowym zawsze w pamięci!

Fifa 06, 08, 11
Po kolei - fifa 06 z sentymentu, jako iż to była moja pierwsza gra związana z piłką nożną. To dzięki niej dowiedziałem się, jacy istnieją piłkarze, jakie są kluby.. Potem szpanowałem w szkole ;) . Najbardziej w pamięć zapadł mi sposób strzelania goli - biegnąc po skosie, zawsze piłka wpadała od słupka. Fifa 08 za lepszą grywalność od 06 i za multiplayer, tak samo fifa 11.

Call of Duty 1, 2
Tego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać? Strzelanie do Niemców to była chyba największa przyjemność dzieciństwa, no, fajnie by było jeszcze do Ruskich postrzelać, ale nie można mieć wszystkiego.

Heroes III
To chyba była jedyna gra, która potrafiła zintegrować 6 osób u mnie w domu. Grało się dniami i nocami, kolegów się zapraszało, albo sami się wpraszali. Współczuję tym, którzy nie grali (a znam takich!)

Mario
Pierwsza moja gra, każdy zna więc opis daremny.

No i chyba na zakończenie gra, która ostatnio wciągnęła mnie na 2-3 lata.
Mount&Blade Warband.. Dla każdego dzieciaka, który chciał być rycerzem, gra idealna. Już na singleplayerze nie mogłem się oderwać od komputera, a gdy wprowadzili tryb multiplayer... Zniknąłem ze świata żywych. Tyle fajnych ludzi się tam spotkało, że aż szkoda, że te czasy minęły..

Aha, no i zapomniałem o jeszcze jednej..

Serious Sam
Nooo, to była gra, do której musiałem wołać mamę/siostrę, by siedziała obok mnie, bo ja to prawie za każdym razem byłem blisko zawału... Nie zapomnę, a każdemu polecam ;P.

Tyle z mojej strony. Opisy mogłem sobie darować, ale co tam.
 
 
Moj_Kot_Lubi_Miauczec 
GG 54710888





Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 542
Skąd: Hanysland
Wysłany: 2015-07-27, 01:40   

Oczywiście, że Portal! The cake is a lie! :)
_________________
Wszystkich nas nie zbanujecie...
 
 
Trunajtt 





Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 37
Wysłany: 2015-07-28, 08:34   

Przeczytałem Postal, zamiast Portal i w sumie tej gry zabrakło w moim zestawieniu. Postal 2, armagedon spadających kotów był niesamowity, w ogóle ta gra w swojej "durnocie" była genialna.

A sam Portal poniekąd przypomina mi Garry's moda. Poniekąd, bo nie miałem okazji zagrać w tę grę i wątpię bym miał.. Nie jest chyba zbyt popularna, nie ma do kogo się wprosić by zobaczyć :) .
 
 
Ascara 





Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 1526
Wysłany: 2015-07-28, 12:13   

Cóż. Mam takie trzy etatowe gry, do których często wracam, ktoś zna którąś?
No One Lives Forever 2 - wcielasz się w seksowną agentkę, która podróżuje po całym świecie (wioska samurajów, Syberia itp. itd.), lata są to chyba 60., jeśli dobrze pamiętam.
Vampire The Masquerade: Bloodlines - jesteś jednym z wampirów, które wtopiły się w społeczeństwo LA, wykonujesz różne misje dla Księcia, przy okazji możesz się... pożywić. Fajna fabuła, fajny klimat.
Neverwinter Nights - mieścinę o nazwie Neverwinter nawiedziła zaraza. Masz znaleźć jej źródło i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się.
_________________
Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze
Na próżno czekały na słońca oblicze...
(...)
Ktoś dziś mnie opuścił w ten chmurny dzień słotny...
Kto? Nie wiem... Ktoś odszedł i jestem samotny...

~ L. Staff
 
 
Moj_Kot_Lubi_Miauczec 
GG 54710888





Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 542
Skąd: Hanysland
Wysłany: 2015-07-28, 13:54   

Trunajtt napisał/a:
, armagedon spadających kotów był niesamowity, w ogóle ta gra w swojej "durnocie" była genialna.


Okrutna, okropna gra. Biedne kotki...


Ascara napisał/a:

Neverwinter Nights - mieścinę o nazwie Neverwinter nawiedziła zaraza. Masz znaleźć jej źródło i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się.


O Grałam w dwójkę i była super aż do końcówki
Spoiler:

kiedy to moja ulubiona postać mnie zdradziła, mój ojciec został włóczęgą, moje miasto popadło w ruinę a ja sama umarłam :|

 
 
Trunajtt 





Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 37
Wysłany: 2015-07-28, 15:56   

Mój Kocie, dopiero, gdy napisałem ten post domyśliłem się, że mogłem przypadkiem zranić czyjeś (ekhm) uczucia ; P. Ale ta scena naprawdę zapadła mi w pamięć. W ogóle, co tam się z tymi kotami nie robiło! Jako tłumik do broni służyły.. Masakra, dlatego lubię tę grę!
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2015-07-28, 16:17   

Gothic 1 i 2 to dopiero świetne gry, ile czasu przy nich spędziłem :D Kolejne części już dla mnie tak fajne nie były. Trójka nie miała fabuły, a czwórka jakaś taka nijako budżetowa, i strasznie liniowa.
 
 
Moj_Kot_Lubi_Miauczec 
GG 54710888





Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 542
Skąd: Hanysland
Wysłany: 2015-07-28, 16:28   

Trunajtt napisał/a:
Mój Kocie, dopiero, gdy napisałem ten post domyśliłem się, że mogłem przypadkiem zranić czyjeś (ekhm) uczucia ; P. Ale ta scena naprawdę zapadła mi w pamięć. W ogóle, co tam się z tymi kotami nie robiło! Jako tłumik do broni służyły.. Masakra, dlatego lubię tę grę!


A ja ciebie miałam za dobrego człowieka! A ty jesteś zmanipulowany przez podłą psią propagandę! Koty na przestrzeni wieków przyczyniały się do rozwoju nauki i sztuki, niosły pomoc w godzinie potrzeby!

Apparition napisał/a:
Trójka nie miała fabuły, .
Najgorzej wydane przeze mnie pieniądze. Trzy razy podchodziłam do tej części.

Btw. Polecacie jakieś RPG na laptopa? Niestety mój sprzęt nie powala. Myślałam żeby pograć w Fallouta NV ale ostatnio grałam w trójkę i nie chce się tym przejeść..
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2015-07-28, 16:30   

Żeście mi przypomnieli o wspaniałej grze w strzelanie do "Troskliwych Misiów" czy jak one się zwały... To było takie piękne, nie wiem czy ktoś w to grał ale mi bardzo pasowało!
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2015-07-28, 16:39   

Moj_Kot_Lubi_Miauczec napisał/a:
Btw. Polecacie jakieś RPG na laptopa? Niestety mój sprzęt nie powala. Myślałam żeby pograć w Fallouta NV ale ostatnio grałam w trójkę i nie chce się tym przejeść..

Baldurs Gate 1 i 2, Wiedźmin wszystkie części, IceWind Dale, seria Mass effect
 
 
Moj_Kot_Lubi_Miauczec 
GG 54710888





Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 542
Skąd: Hanysland
Wysłany: 2015-07-28, 16:45   

Apparition napisał/a:

Baldurs Gate 1 i 2, Wiedźmin wszystkie części, IceWind Dale, seria Mass effect

O Mass Effect. Dzięki wielkie, zobaczę czy mi pójdzie :)
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2015-07-28, 16:46   

Trójka do mnie dosłownie w krzesło wgniotła, gra miodzio :D Ile czasu przy niej spędziłem, przechodząc kilka razy. Klimat super, fabuła super, zakończenie takie sobie, ale o gustach się nie dyskutuje :D
 
 
Ascara 





Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 1526
Wysłany: 2015-07-28, 17:19   

Moj_Kot_Lubi_Miauczec, dwójki nie znam :D Ale jedynka bardzo fajna.
_________________
Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze
Na próżno czekały na słońca oblicze...
(...)
Ktoś dziś mnie opuścił w ten chmurny dzień słotny...
Kto? Nie wiem... Ktoś odszedł i jestem samotny...

~ L. Staff
 
 
Moris299





Wiek: 26
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 305
Wysłany: 2015-07-28, 18:34   

Grałem w wiele gier ale prawdziwie wciągnął mnie tylko tf2 gdzie mam koło 600 przegranych godzin :D
_________________
 
 
Apparition
[Usunięty]



Wysłany: 2015-07-28, 18:39   

Mnie to dużo gier wciągneło, ale też były takie kaszany, w które po jakimś czasie przestawałem grać :D
 
 
Ascara 





Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 1526
Wysłany: 2015-07-28, 18:50   

Moris299, tf? Co to za skrót?
_________________
Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze
Na próżno czekały na słońca oblicze...
(...)
Ktoś dziś mnie opuścił w ten chmurny dzień słotny...
Kto? Nie wiem... Ktoś odszedł i jestem samotny...

~ L. Staff
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...