Poprzedni temat «» Następny temat
Horrory
Autor Wiadomość
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2015-10-27, 01:56   Horrory

Dawno nic nie oglądałam z tego gatunku, ale bardzo lubię. Jeżeli macie coś do polecenia piszcie! Nie śpię po nocach to chociaż coś ciekawego obejrzę ;)

Jakiś czas temu oglądałam "Obecność" muszę przyznać, że dawno nie oglądałam czegoś co wywoływało u mnie takie zaniepokojenie co będzie dalej :D . Film bardzo mi się podobał. Lubię takie klimaty o duchach, opętaniach itd.
Tak jak "Obecność" wywołała u mnie pozytywne wrażenie to tak samo bardzo zawiodłam się na "Anabelle" z niecierpliwością czekałam na ten film z myślą, że dorówna "Obecności". Cóż pomyliłam się, film wg mnie był nudny, mało akcji, nic czego można było się przestraszać.
"Egzorcystę" z 1973 chyba każdy widział :D świetny film, tak samo lubię też "Egzorcyzmy Emily Rose" chociaż znam ten film na pamięć, bo katechetka w technikum katowała nas nim średnio raz na miesiąc :D
"Omen" był to jeden z horrorów jakie widziałam jako małe dziecko i pamiętałam tylko kilka scen. Później obejrzałam Omena i wiedziałam, że to był ten film, który nie dawał mi zasnąć przez długi czas :D
Nie lubię horrorów gdzie tylko leje się krew, a akcja polega jedynie na tym, że lata jakiś debil z nożem i wszystkich zarzyna. Takim wyjątkiem jest "Teksańska masakra", którą akurat bardzo lubię. Podobał mi się też "Hostel", ale tylko 1 część. 2 była naciągana i niepotrzebna.
Teraz wiele filmów nie mogę sobie przypomnieć, ale liczę na Was, że napiszecie wasze ulubione, które polecacie albo takie, które się Wam nie podobały.
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2015-10-27, 09:47   

KotMaAleAlaMaKota, Mi brak słów na Ciebie... To po prostu skandaliczne, że lubimy dokładnie to samo!!! :D :love: Omen to był jeden z pierwszych horrorów, który obejrzałam jako dziecko i nieźle na nim się stresowałam, potem przeżywałam to bardzo... Podobnie było z Szóstym Zmysłem, który nie wiedzieć czemu jest często nazywany thrillerem, a czym różni się thriller od horroru? Głównie tym, że w tym pierwszym nie występują nadprzyrodzone czy paranormalne zjawiska, a tutaj jednak na nich film się opiera, więc nie wiem dlaczego tak go kwalifikują. Film bardzo fajny, klimatyczny i no po prostu straszny. Coś przeczuwam, że to będzie mój ulubiony temat bo o horrorach mogę mówić do upadłego :D

Szczególnie kiedyś lubiłam te z lat 80 i 90 tych ale to nie reguła, bo lubię najróżniejsze tytuły. Mam słabość do laleczki Chucky, była też seria Władca Marionetek. Lubię połączenie humoru z horrorem, dlatego bardzo podobał mi się krwawy Zombie SS, a jeżeli już o skandynawskich filmach mowa, to oni potrafią tworzyć klimat. Hotel Zła dwie części, jeden z najlepszych filmów z serii "wyjeżdżają na odludzie i są mordowani" ale tutaj jest to o wiele lepiej przedstawione niż w wielu amerykańskich filmach.

Jednym ze straszniejszych filmów był Sierociniec, jeżeli nie oglądałeś to nie otwieraj spoilera!!
Spoiler:

Te dzieci biegające, niesamowity nastrój i nie raz czułam się tak nieswojo oglądając to. Jak ona schodziła do tej piwnicy to już w ogóle, a gdy obróciła to dziecko w swoim kierunku to aż bałam się na to patrzeć - jak ktoś sam ma dziecko, to dodatkowo napawa to grozą...

_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
ChodnikowyWilk 





Wiek: 28
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 303
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-10-27, 10:48   

Obecność i Egzorcysta świetne filmy, również jak najbardziej polecam. Sierociniec mi się mniej podobał, ale film dobry. Omen kiedyś mi się podobał, ale jak sobie niedawno go odświeżyłem to jednak nie przetrwał dla mnie próby czasu podobnie jak "Ptaki" Hitchcocka które zamiast straszyć mnie śmieszyły :D Egzorcyzmy Emili Rose też spoko nawet, ale szału nie ma.

Oprócz tego polecam "Shutter - widmo", tylko koniecznie wersja tajlandzka z 2004, a nie ta marna amerykańska podróba, "Duch" z 1982 - klasyk, wciąż potrafi nieźle przestraszyć, "Lśnienie", wbrew wielu opiniom uważam też że "Rec" był całkiem dobry, "Sinister" nie licząc fatalnego zakończenia.

A z kolei nie polecam "Paranormal Activity" - koszmarnie nudny i tak samo beznadziejny, i.... "Zmierzchu", tak, ten film wg. Filmwebu jest horrorem :lapa:
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2015-10-27, 11:50   

ChodnikowyWilk, Zgadzam się co do Omena o ile w swoim okresie był to naprawdę pionierski film i robiący wrażenie, tak już po latach to się zmieniło i nawet przy mojej wielkiej sympatii do niego i sentymencie to odczuwam. Oczywiście uważam, że to klasyk gatunku i każdy fan horrorów powinien go obejrzeć! Ptaki - tutaj pomimo dwóch moich sympatii, do ptaków jako zwierząt i twórczości Hitchcocka to jest to jeden z mniej lubianych przeze mnie jego filmów... Najbardziej lubię Psychozę i tutaj ta nutka grozy też się pojawia.

Paranormal Activity - jak wyżej totalne nudy i flaki z olejem o Zmierzchu już nawet nie wspominając :D
Bardzo lubię Lśnienie, tutaj pomimo upływu lat nic się nie zmieniło i nadal oglądam film z przyjemnością. Dziecko Rosemary i Wstręt, który nie jest typowym horrorem ale ma w sobie taki klimat, napięcie i niepokój, że nieprzyjemnie mi się go oglądało w nocy przy zgaszonym świetle :D
Lubię też azjatyckie horrory. Lubię też wszelkie w których ludzie muszą stawiać czoło przyrodzie i nie tylko, jak np. Zejście, niestety teraz nie pamiętam tytułów ale było ich trochę.
Oszukać przeznaczenie tak z 3 pierwsze części, Ostatni dom po lewej, Koszmar minionego lata...
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2015-10-27, 11:52   

Pierdomenico, Widziałam Sierociniec :D Ogólnie dzieci w horrorach są najbardziej przerażające , ale w sumie obejrzę go chyba jeszcze raz, bo oglądałam go zaraz jak wyszedł i już za wiele nie pamiętam.
ChodnikowyWilk, też niedawno ogladałam Omena i już nie robił takiego szału, ale fil nadal godny polecenia. Ptaki i Mucha też już bardziej śmieszą, ale kiedyś były straszne :aaaa: ooo Duch kompletnie zapomniałam o tym filmie :D no tak też jak byłam mała to po nim do łazienki szłam z mamą :D

[ Dodano: 2015-10-27, 23:07 ]
https://www.youtube.com/watch?v=K0HVeqjqs9E
szukam tego filmu, żeby gdzieś obejrzeć w necie, ale nigdzie nie mogę znaleźć.
Ktoś z Was widział? Trailer mnie zaciekawił, że muszę to obejrzeć :love:
 
 
ChodnikowyWilk 





Wiek: 28
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 303
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-10-28, 11:49   

Trailerami bym się nie sugerował, one są tak skonstruowane że każdy, nawet najbardziej kiczowaty film wydaje się być bardzo dobry i ciekawy.

online tu znalazłem

http://ekino-tv.pl/movie/...013-napisy/4984
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2015-10-28, 13:16   

ChodnikowyWilk, wiem, że trailery są zawsze przekoloryzowane, ale jakoś trzeba filmy szukać :D i dzięki bardzo wieczorem pewnie obejrzę ;)
 
 
ChodnikowyWilk 





Wiek: 28
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 303
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-10-28, 16:54   

Ja głównie patrzę po ocenach jakie wystawiają filmom na Filmwebie, lub IMDB, zazwyczaj film z wysoką oceną okazuje się być przynajmniej niezły, a z niską już słaby.

Jak obejrzysz to podziel się opinią :)
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2015-10-29, 13:23   

Ja zawsze wolę sama obejrzeć niż sugerować się opinią, bo wiadomo każdy ma inny gust.
Co do tego filmu to rzeczywiście nie był najlepszy, kilka fajnych scen i trochę monotonny...

Spoiler:

Myślałam, że ta babka z traileru to jakiś duch, ale niestety okazało się inaczej :(

 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2015-10-29, 13:25   

KotMaAleAlaMaKota, a oglądałaś "Inni"? To bardzo klimatyczny horror, naprawdę niezły!

[ Dodano: 2015-10-29, 13:25 ]
KotMaAleAlaMaKota, a oglądałaś "Inni"? To bardzo klimatyczny horror, naprawdę niezły!
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2015-10-29, 13:37   

Pierdomenico, Jasne! Kiedyś bardzo lubiłam, ta laska co ma obsesję na punkcie zamykania drzwi :D
 
 
Ascara 





Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 1526
Wysłany: 2015-10-31, 15:11   

"Adwokat diabła". Bardziej thriller, niż horror, ale w tym kryterium chyba też się mieści, dawno też go nie oglądałam, ale pamiętam, że zrobił na mnie duże wrażenie.
_________________
Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze
Na próżno czekały na słońca oblicze...
(...)
Ktoś dziś mnie opuścił w ten chmurny dzień słotny...
Kto? Nie wiem... Ktoś odszedł i jestem samotny...

~ L. Staff
 
 
ChodnikowyWilk 





Wiek: 28
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 303
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-10-31, 15:48   

Nooo Adwokat Diabła to by mi nawet na myśl nie przyszło żeby to chociaż do dreszczowców zaliczyć. Ale polecam również afkors, bo film bardzo dobry.

I jeszcze polecam ten: http://www.filmweb.pl/fil...ubowa-1990-5188

też raczej thriller niż horror, i jakiś specjalnie wybitny nie jest, ale ciekawy.
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2015-10-31, 17:02   

ChodnikowyWilk napisał/a:
i jakiś specjalnie wybitny nie jest, ale ciekawy.


 
 
ChodnikowyWilk 





Wiek: 28
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 303
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-10-31, 17:09   

Głęboki jak woda w brodziku :p
 
 
asandi 





Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3583
Wysłany: 2015-11-02, 19:18   

mama jest fajny :)
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2015-11-03, 16:14   

Naznaczony2 mi się też bardzo podobał.
Ogólnie to nigdy nie byłam na horrorze w kinie. Ktoś z was był? Jak wrażenia? Bo ja zawsze jakoś rezygnowałam, mam wrażenie, że pewnie ciągle ktoś tam krzyczy albo coś :D
 
 
Pierdomenico 





Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2015-11-03, 18:24   

A wiesz, że jak o tym pomyślę to nie przypominam sobie, żebym chodziła na horrory? :D Byłam na Doomie, który według kryteriów jest horrorem ale ciężko to tak nazwać... Jeszcze kiedyś byłam na Egzorcyzmy Emily Rose i co prawda nie pamiętam, żeby ludzie krzyczeli ale nie było ich też zbyt wielu ;) Rzeczywiście efekt jest lepszy niż jakby się to oglądało w środku dnia na tv ale nie powiedziałabym też , żeby różnica była jakaś ogromna. Akurat mnie bardziej przeraża, jakbym miała w nocy po ciemku sama w pokoju oglądać niż w kinie :D Wtedy każdy dźwięk uruchamia wyobraźnię i ma się to poczucie, że przed chwilą tu się oglądało coś takiego, a z kina jak się wychodzi, to i to tak nie zostaje w podświadomości, przynajmniej mi...
_________________

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!
 
 
KotMaAleAlaMaKota
[Usunięty]



Wysłany: 2015-11-04, 02:04   

Horrory oglądam zawsze sama. Nikt inny nie chce ze mną oglądać :(
I też zawsze w nocy, w dzień nie mogę się skupić na żadnym filmie, więc jak już coś chcę obejrzeć to w nocy. Dla lepszego klimatu dodam, że jak mieszkałam w rodzinnym domu to widok z mojego okna był na stary poniemiecki cmentarz :D także idealne miejsce do oglądania horrorów :]
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2015-11-06, 18:57   



Ponoć to najstraszniejszy horror od dekady (Ten cały Babadook to wyglada jak połączenie Szalonego Kapelusznika i Marilyna Mansona). Oglądał ktoś?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...