Poprzedni temat «» Następny temat
Twórczość z kosmosu - Alienkowe Dzieua
Autor Wiadomość
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-02-02, 18:14   

BlueAlien, istnieją specjalne bloki do danego rodzaju farby, chociaż ja maluje zazwyczaj na odpowiednio przygotowanych kartonach, można też na sklejce np. pod farby olejne na sklejkę 2 warstwy kleju kostnego i gresso dopiero na to idzie szkic i cienka podmalówka. Są oczywiście pewne zasady malowania, niektóre farby ,,gryzą się ze sobą" z zasady, w strukturze i nie należy ich łączyć. Kupowałam jakiś czas temu papier do akwareli 250g/m2, ale nie miałam jeszcze okazji go wypróbować. Blue, może spróbujesz malować na tekturze podklejonej zagruntowanym płótnem bawełnianym? Z tego co wiem, w większości popularnych sklepów wnętrzarskich można takie dość tanio dostać. Warto nieco poćwiczyć zanim nabierzesz wprawy. Bardzo szybko pracuje się temperą bo zasycha dość szybko a można ją rozcieńczać jak zwykłe plakatówki. Co do pędzli radze wypróbować coś z miękkiego naturalnego włosia bo podejrzewam, że masz tradycyjne szczeciniaki lub twarde syntetyki. Dobrze się zapytać w sklepie z artykułami dla plastyków o odpowiedni pędzel. Do akwarel bardzo ważny jest miękki pędzel. Kiedyś miałam okazję oglądać program ,,Malowanie - to proste" tam prowadzący używał pędzla z koziego włosia (warto poszukać odcinków tego programu bo można się wiele nauczyć :) ) Olej i woda się nie łączą, wedle starej zasady :D a spoiwem pigmentów w farbach olejnych jest najczęściej olej lniany lub, rzadziej, makowy, stąd te problemy. Farby olejne rozcieńcza się terpentyną balsamiczną lub olejem lnianym a akwarele - wodą stąd problemy. Gdy bierzesz za dużo lub za mało wody dobrze mieć jakąś ściereczkę czy grubszy papier by nieco odsączyć nadmiar, będzie łatwiej a i aby papier nie robił się sztywny i pomięty po wyschnięciu trzeba widocznie dobrać bardziej odpowiedni do danego rodzaju farb :) A co do ołówków, to rzeczywiście ciekawa sprawa :D Można kupić sobie zestaw profesjonalnych ołówków dla artystów gdzie znajdują się posegregowane wedle miękkości grafitu od 8B do 2H. Sama dostałam kiedyś taki w prezencie na urodziny :D
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-02-03, 16:21   

bezn,

Cytat:
można też na sklejce np. pod farby olejne na sklejkę 2 warstwy kleju kostnego i gresso dopiero na to idzie szkic i cienka podmalówka.


Eeee to już wole iść do sklepu i kupić papier pod farby xd

Cytat:
Blue, może spróbujesz malować na tekturze podklejonej zagruntowanym płótnem bawełnianym? Z tego co wiem, w większości popularnych sklepów wnętrzarskich można takie dość tanio dostać. Warto nieco poćwiczyć zanim nabierzesz wprawy.


poki co mam jeszcze ze dwa płótna, na jednym mam owe owocki a na drugim, 50x50 cm mam namalowana bramę torii (inspirowałam sie zdjęcem z googli xd) ktorą malowalam bratu 3 lata temu (nie mam zdjęcia D:) wiec olejnymi daje rade, ciezko natomiast z akwarelami i plakatówkami (miałam jedne plakatówki to mi spleśniały D: FUUUJ!)

Cytat:
papier do akwareli 250g/m2


Właśnie? który wybrać?

Cytat:
że masz tradycyjne szczeciniaki lub twarde syntetyki.


Różne mam pędzle, jedne syntetyczne ale sztywne, drugie takie z włosów ale jasne (blond xD) jednak często wypadają, i kilka z naturalnego włosia (mięciutkie i przyjemne w dotyku) Nie liczyłam ale ok 20 ich bedzie :)

Cytat:
Farby olejne rozcieńcza się terpentyną balsamiczną


A ja rozcieńczałam wodą i nie było problemów D:
Tylko właśnie z mieszaniem farb, wyglądało jak zsiadłe mleko...

Co do ołówków nielubie twardych, im miększy tym lepszy dla mnie :) Twardy skrobie papier (przykry dźwięk), i ciężko się go wyciera. A taki jaśniutki rysik jest dobry do szkiców pod farbe, mam jeden taki znaleziony w szkole na podłodze xd
Zamierzam sobie kupić ołówek automatyczny na rysiki, uwielbiam nimi rysować xdd

A co powiesz na temat pasteli olejnych i suchych?
_________________

 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2017-02-04, 18:57   

BlueAlien
Jeśli chodzi o papier do akwareli - im wyższa gramatura, tym mniej się marszczy przy malowaniu. Taki 250g/m2 dobrze jest przed malowaniem namoczyć i naciągnąć. Mnie się nie chce, dlatego kupuję 400g/m2 i maluję nie odrywając od bloku :D

Gdy włosie wychodzi z pędzla to znaczy nie ne są zbyt dobrej jakości, a w akwareli pędzle mają większe znaczenie niż przy innych technikach. Warto zainwestować w 3 dobre - ja mam cienki nr 2 do detali, szeroki płaski np. do tła - nie ma numeru, bo się starł - szer. 2,5cm u metalowej nasady i i okrągły z cienkim czubkiem szer. 1cm u nasady. Naprawdę więcej nie potrzeba.

Do do pasteli - musisz sama spróbować, bo każdemu pasuje coś innego. Ja lubię suche, a olejne zupełnie mi nie podeszły. Znam osoby, które akurat miały odwrotnie :D
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-02-04, 19:53   

BlueAlien,

BlueAlien napisał/a:
ciezko natomiast z akwarelami i plakatówkami


Blue a próbowałaś akrylami? Technika dokładnie taka jak plakatówki tyle że efekt znacznie lepszy bo możesz nimi pokusić się nawet o techniki pokrewne akwarelom. Wielu mangaków używa akryli. Zerknij proszę na artbooka np. Narumi Kakinouchi

BlueAlien napisał/a:
Właśnie? który wybrać?


Na razie sama nie miałam przyjemności wypróbować dlatego nie chcę Ci dawać konkretnych rad w tym zakresie i nie wiem czy mogę uprawiać otwarta reklamę danych marek XD Blue, ja radzę poczytać fora specjalistycznie pod temat papieru do akwareli :)

BlueAlien napisał/a:
Różne mam pędzle


Blue, oczywiste, że różne pędzle są używane pod różne techniki. Mówiłaś że nie lubisz śladów pędzla w farbie. Czy gdy używasz pędzli z miękkiego włosia masz ten problem? Do akwarel chyba używa się tych naprawdę miękkich, którymi można wykonywać długie jednolite pociągnięcia i których włosie się poddaje, w ten sposób można osiągnąć zamierzony efekt. Twarde pędzle będą robić ,,krechy z farbie" no i oczywiście ważny jest kształt samego włosia np. pędzel koci języczek :kotek:

BlueAlien napisał/a:
Tylko właśnie z mieszaniem farb, wyglądało jak zsiadłe mleko...


Blue skoro jest ta reakcja radzę jednak zobaczyć czy nie ma jakichś antagonizmów co do rodzajów farb czy mediów do nich użytych. A próbowałaś może kiedykolwiek rozcieńczać olejem lnianym czy terpentyną? Może właśnie woda jest tu tym nieszczęsnym ,,zabielaczem"?

BlueAlien napisał/a:
Co do ołówków nielubie twardych, im miększy tym lepszy dla mnie Twardy skrobie papier (przykry dźwięk), i ciężko się go wyciera


BlueAlien widocznie dość mocno przyciskasz rysik i dlatego twarde ołówki są problematyczne :D Wiem, bo mam podobny problem :D Ale doceniam to, że twarde się tak nie rozmazują jak miękkie, mniej zabrudzają całą pracę. Może spróbuj kiedyś mazać ołówek gumka chlebową. Jest na tyle wygodna że można ja rwać i kształtować więc zmażesz na pewno tylko to co potrzebujesz. Automatyczne ołówki są dobre jak malujesz na papierze, na płótnie, wedle mnie, lepiej się sprawdzają tradycyjne lub te typu kubuś z grubym rysikiem.

BlueAlien napisał/a:
A co powiesz na temat pasteli olejnych i suchych?


Niestety, nie miałam okazji używać pasteli olejnych a suche nie są moją techniką...a przynajmniej na razie :D Dawno już używałam pasteli suchych i wtedy nie przypadły mi do gustu, ale kto wie, może do nich jeszcze wrócę :)
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-02-12, 22:32   

http://sta.sh/01jp6vithwoy
_________________

 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-02-13, 08:53   

Chyba za dużo ma tej wątroby, flaki są szaro-zielone
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-02-13, 11:34   

Ciąża pozamaciczna? :myśli: BlueAlien ciekawa, dynamiczna scena, widać w niej napięcie, skrajne emocje postaci...właściwie lubię sceny z cieknącą posoką lub wodą....nie wiem dlaczego :myśli:
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-02-13, 13:53   

bezn,
Myslalam ze ci odpisalam na tamto ale jak widac nie ma :/

maat_, bezn, to nie watroba ani ciaza xd to WUNSZ!!! :D
Wykluwa sie z jego brzucha xd
_________________

 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2017-02-13, 16:43   

Nie mam pojęcia co zacz :bezradny:
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-02-13, 20:09   

BlueAlien, nie znam się na galaktycznych rasach ale cały obrazek jest naprawdę fajny :D
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-02-13, 20:56   

To nie galaktyczba rasa xddd

To bardziej skomplikowane ale wmieszane sa w to mnisi z klasztoru shaolin i walka dobra ze zlem i magia ..bezn,

[ Dodano: 2017-02-18, 20:29 ]
http://sta.sh/028a1gdqn529
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-02-18, 20:32   

BlueAlien, jaką technika wykonywałaś ten obrazek...podobają mi się zwłaszcza płomienne włosy :)
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-02-18, 20:44   

Olowek automatyczny, czarny cienkopis i czerwony mazak
Troche poprawilam w programie graficznym w telefonie bo zrobilam zdjecie ale kolory ze wzgledu na swiatlo w pokoju wyszly jakied takie zolte

Efekty nudy - od kilku dni facet gra zamiast poswiecic mi troche czasu i gdzies ze mna skoczyc :/
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-02-18, 21:08   

BlueAlien, jeśli tak u Ciebie wyglądają efekty nudy to ja Ci zazdraszczam :kwiatek:
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-02-18, 21:21   

Ciekawe czego xd
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-02-18, 21:37   

BlueAlien, kreatywności i polotu gdy się nudzisz, ot co :D mnie nuda pozbawia często kreatywności, niestety...najlepsze pomysły przychodzą, gdy nie mam możliwości na ich zrealizowanie :(
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-02-18, 21:41   

Ja tez xd
Dlatego gdy sie nudze to je realizuje czesto przez sile i zamiast stawiac na jakosc obeazkow stawiam na dlubanie w jednym
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-02-18, 21:48   

BlueAlien, jak dla mnie , na podstawie chociażby tego obrazka, muszę przyznać że nie traci on jakości, mimo niesprzyjających warunków...podoba mi się, Blue :)
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2017-02-18, 21:49   

bezn,

Dzieki xd
A tak malo zaangazowania potrzebowal xd
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2017-02-18, 21:53   

BlueAlien, :brawo: :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...