Poprzedni temat «» Następny temat
Co ostatnio obejrzeliście?
Autor Wiadomość
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-05-05, 20:22   

Ruchomy Chaos - w sumie dość milutki film z elementami S-fi w dość gwiazdorskiej obsadzie. Co by było gdyby każdy mógł usłyszeć lub zobaczyć twoje myśli?
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2021-05-05, 20:42   

bezn napisał/a:
Co by było gdyby każdy mógł usłyszeć lub zobaczyć twoje myśli?

Przypał :haha:
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-05-05, 20:51   

Koziu, :D Ten motyw był świetny w filmie i naprawdę dawał wiele pól do popisu
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2021-05-06, 09:48   

Wszystkie struktury społecznie rozpadły by się w 3 do 5 dni :rotfl2:
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-05-06, 10:19   

vetulae, a u nich nie, mieli nawet Burmistrza :d ale był jeden szkopuł.
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2021-05-19, 10:04   

Urodzeni mordercy. Bardzo dziwny film, przypadkowe skakanie między kolorami, męczący... ale ciekawy!
Inside man. Fajne...
Znowu Paris je t'aime (takiego jednego męczyłam...)
Wczoraj Oszukana. Byłam totalnie zaskoczona. Bardzo dobry film...
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2021-05-19, 21:06   

Urodzeni maja ze 20 lat, stworzył nowy nurt i sposób tworzenia jak Matrix. To nowatorski film
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2021-05-19, 21:08   

Obejrzałam Tlen na Netflixie. Calosc akcji to jedna aktorka, w jednej pozycji w kubaturze 2m3, ciekawy film
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-08-31, 09:03   

,,Zielony Rycerz" - dość swobodna interpretacja jednaj z legend arturiańskich. Kameralna, podszyta grozą i symboliką. Dość ciemne kadry ale klimatyczne. Trochę nietypowe fantasy, nie każdemu musi przypaść do gusty. Ze swojej strony oceniam na plus. A dodatkowy za Alicję Vikander -świetne dobiera sobie role oraz Dave Patel - nie znałam tego aktora, zaciekawił mnie bo dobrze wygrywa niuanse.

,,Ostatnia wyprawa"- takie nietypowe kino drogi- ojciec z synem jadą w podróż by wypełnić osobliwe ostatnie życzenie. To co mi się podobało w tym filmie to przeciwstawne wektory postaci i szczególnie rola ojca, taka bardziej wygrana ,,w ciszy" pomiędzy słowami. Jednak w samym filmie zabrakło mi mocnej klamry i czuję niedosyt. Wedle mnie jest mocno niedopracowany.
 
 
Koziu 
koziu





Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2909
Wysłany: 2021-08-31, 18:09   

"Amerykański szatan" - trafiłem na niego poprzez zespół "the relentless" który wstawiłem w "czego teraz słuchasz". Dla fanów tego typu muzyki mogę polecić, lekko się ogląda.
_________________
Coś się kończy coś zaczyna
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-09-02, 11:02   

,,Nie z mojej ligi" - netflixowy film włoskiej produkcji. Może miał ambicje być pomieszaniem ,,Amelii" z ,,Gwiazd naszych wina" ale jest dużo lżejszy. Taka romantyczna scenka dla podlotków, raczej bez głębszych warstw. Urocza, niezobowiązująca i dość nijaka. Można zobaczyć jeśli się chce odpocząć od cięższych tematów


,,Legion samobójców: The Suicide Squad" - w porównaniu do pierwszej części, moim zdaniem, nieco lepszy. Mniej patosu za to dużo elementów gore. Złodupcy mniej ,,bad" bardziej ,,ass". Ale spokojnie można obejrzeć i nie dłuży się mimo ,kobylastości". Dla Sebastiana warto było to zobaczyć :serce:
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-09-23, 21:58   

,,Ojciec"- jestem świeżo po seansie. Film bardzo kameralny, minimalistyczne plenery, praktycznie rozgrywa się w czterech ścianach jednego mieszkania. Jakby się obserwowało marionetki w pudełku- w zestawieniu z ludzkim dramatem- jest w tym coś niesłychanie ciężkiego, jak duży kamień w żołądku. Anthony Hopkins kradnie całe show- niesamowity jest wachlarz emocji jakimi się posługuje. I półtony jakimi gra. Bardzo przypomina mi jego rolę z ,,Okruchów dnia", którą uwielbiam. Dawno nie widziałam tak dobrego i jednocześnie nie ,,rozbuchanego" dramatu- emocje są bardzo wysokie , chociaż podane w ,,półtonach" - trudno mi to lepiej opisać.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-09-27, 20:49   

,,Richard mówi do widzenia" - film ma posmak tragikomedii. Już dawno chciałam go obejrzeć ale spodziewałam się ciężkiej atmosfery (całkiem niesłusznie). Momentami nasuwa mi skojarzenie z ,,Stowarzyszeniem Umarłych Poetów" ale jakby zhiperbolizowany. Nie wiem czy z Deepem temat można traktować zbyt dosłownie . Z przymrużeniem oka wychodzi mu chyba całkiem sprawnie.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-11-06, 20:06   

Blithe Spirit (Jak wywołałem byłą żonę) - lekka opowieść zabarwiona odrobiną spirytualizmu. Romansu tam niewiele więcej fantasy. Miły, lekki, niekontrowersyjny. Judy Dench jak zawsze urocza, szczególnie jako pechowa czarownica.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-11-11, 21:26   

,,Titane"- film bardzo nietypowy, trudno mi się go oglądało muszę przyznać. Zbyt skrajny, dość brutalny ( i nie chodzi mi tu o krew tylko o natężenie emocji). Film dla koneserów albo wariatów. Ja nie chce powtarzać seansu.

,,Venom 2"- oglądałam z dubbingiem. I być może to położyło mi przyjemność z czegoś na co czekałam.

,,Sponsor"-momentami oniryczny, poruszający kilka ciekawych spojrzeń na różne kwestie ale w gruncie rzeczy dość bezpieczny film. Zawiązanie akcji dla mnie bardziej poruszające niż właściwy wątek. Film dośc płaski i poprawny.
 
 
vetulae 
vetulae





Wiek: 42
Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 2912
Wysłany: 2021-11-24, 15:41   

"Ostatni i pierwsi ludzie" - Nie jestem nawet pewna czy to film, powiedziałabym raczej, że słuchowisko. Całości nie wytrwałam, nie nadaję się widocznie na konsumenta wysokiej kultury :bezradny:
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2021-11-25, 23:23   

:piweczko: też nie wytrzymałam :D
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-11-30, 16:38   

,,Złoto dla psów"- opowieść o naiwnym , otwartym spojrzeniu na świat, ludzi i uczucia oczami Esther. We mnie budzi jakąś nostalgię. Piękne plenery morskie.

,,Zasługujesz na miłość"- losy dziewczyny która przechodzi załamanie nerwowe w związku z rozstaniem miłosnym. Najpierw bohaterkę nie lubiłam, wydała mi się agresywna, później, przez sposób w jaki postępuje ze sobą zaczęłam jej bardzo współczuć. Tytuł filmu nawiązuje do wiersza Fridy Khalo.

,,Ostatniej nocy w Soho"- moim zdaniem mylnie zagatunkowany jako horror. Dla mnie bardziej thriller z elementami grozy, fantastyki. Wyalienowana dziewczyna z małego miasteczka przeprowadza się do Londynu. Ponieważ ma problemy z rówieśnikami wynajmuje stancje- od tego czasu zaczynają nawiedzać ją senne wizje. Ciekawa stylistyka lat 60 i poruszenie kwestii dotykającej kobiety na całym świecie.

,,Słodkie cygaro"-przenosiny na początek lat 90 widzianych oczami młodej dziewczyny pochodzenia algierskiego. Zamieszkałą w Paryżu wraz z uposażonymi rodzicami mimo wszystko dalej jest zaplątana w świat przedmiotowego traktowania kobiet.

Zaczęłam oglądać ,,Ethernals" ale nie mogłam przebrnąć i szybko wyłączyłam - strasznie plastikowe jak na MCU.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2022-02-12, 18:38   

,,Dom Gucci"- w życiu bym nie powiedziała że to taki długi film. Oglądało mi się go bardzo fajnie. Doborowa obsada - trzeba przyznać i wielkie nazwisko reżysera nie musi być gwarancją niczego ale jednak daje nadziję. Elementy kryminalne, biografistyka i dramat..jak dla mnie komediodramat wybijał się smakowicie przy pierwszym gryzie i ten smak trwał delikatnie w ustach przez całość filmu. Potrafiłam utożsamić się z uczuciami postaci- duży plus.

,,King's Man: pierwsza misja" -z całym szacunkiem do gry aktorskiej Ralpha Finesa, ależ mnie ten film potwornie wynudził. Nie spodziewałam się głębin intelektualnych raczej dobrej zabawy ale okrutnie przysłonił mi ją niestrawny patos wylewający się bokami. Dobra sekwencja choreograficzna Rasputina nie wystarcza- sorry.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2022-02-17, 22:36   

,,Eiffel"- film biograficzny opowiadający o okolicznościach powstania najsłynniejszej wieży świata i symbolu Miasta Miłości. Dla osób lubiących filmy kostiumowe i smutne historie miłosne.

,,On i Ona" (Deux Moi) - ukazane są dwie równoległe historie młodych ludzi mieszkających po sąsiedzku ale nieznajomych. Co ciekawe borykają się z innymi aspektami tego samego problemu- nierozwiązane sytuacje z przeszłości powodują ze ,,grzęzną". Podobał mi się ten film. Zgrabnie przemycał okruchy komediowe chociaż temat był dość ciężkawy jednak całość jest urocza, bezpretensjonalna i mądra. Dla wielbicieli francuskiego kina myślę że warto polecić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...