Poprzedni temat «» Następny temat
Co ostatnio obejrzeliście?
Autor Wiadomość
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2021-01-01, 22:25   

Trabantem przez Australię, Malezję do Bangkoku
 
 
Laviol 
Laviol





Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 1397
Wysłany: 2021-01-15, 19:54   

Trafiłam na VOD dwa seriale o radzieckich supermodelkach.
Pierwszy, wzorowany na życiu Reginy Zbarskiej - Czerwona Królowa
https://vod.tvp.pl/video/czerwona-krolowa,odc-1,49737424
Drugi ponoć jest obrazem zbiorowym - Królowa piękności https://vod.tvp.pl/website/krolowa-pieknosci,51527748

A ten artykuł można potraktować jako przygotowanie do oglądania
https://coppershop.ru/pl/uhod-za-volosami/samaya-populyarnaya-manekenshchica-60-godov-mila-romanovskaya-manekenshchica.html
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-02-19, 22:45   

,,Mapa maleńkich wspaniałości"- w sumie uroczy film, taki który spokojnie można pooglądać z małoletnimi dzieciakami
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-02-20, 21:12   

Dzisiaj przy sprzątaniu oglądałam sobie:

,,Bohater miesiąca"- francuską choć niezbyt we francuskim stylu komedię o niezdarnym policjancie, który omyłkowo zostaje poinformowany, że został mu miesiąc życia. W sumie mam ambiwalentne odczucia co do tego filmu.

,,Hamlet"(1990) - adaptacja dramatu Szekspira, fabuła tak znana ze ogląda się ją raczej dla sprawdzenia pomysłu reżysera tudzież gry aktorskiej. Godne polecenia, zdecydowanie lubię klasyczne adaptacje z plejadą aktorską.Nie mniej Mel Gibson jako Hamlet za mało melancholijny, lepiej mu wychodziło szaleństwo, które, mam wrażenie, odgrywał od początku do końca nawet nie za bardzo o tym wiedząc. Helene Bonah Carter- zjawiskowa Ofelia- cudna w scenie wręczania kwiatów :serce1: Glen Close jako Gertruda przewspaniała!

Wieczorem, dla odmiany coś po czym muszę ukoić nerwy:

,,Gwałt wojenny. Przemilczana broń "- francuski dokument o pomijanym aspekcie wojennych narzędzi eksterminacji i tortur. Film skupia się głównie na historii najnowszej. Trudno to wystarczająco oddać słowami. Wstrząsające, obrzydliwe, woła o pomstę do nieba i sprawiedliwość.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-02-27, 12:42   

Wczoraj pooglądałam sobie klasykę westernu: ,,Dobry, zły i brzydki"

Szczerze to nie mój gatunek. Nieprawdopodobne zwroty akcji też napędzają mój sceptycyzm. Ale warstwa ,,slapstikowa" jakoś wpadła mi w wczorajszy nastrój. Także jeśli ktoś nie widział, nawet gdy nie przepada za kinem gatunkowym, warto nadrabiać klasykę.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-03-13, 12:47   

Najpierw pooglądałam recenzję i na tyle mnie zaciekawiła i nie spojlerowała, że sięgnęłam po film:

,,Obiecująca. Młoda. Kobieta"

Film dość kameralny jak dla mnie. Spodziewałam się typowych chwytów dla thrillerów a tu mamy coś niesztampowego, nielinearnego w swojej konstrukcji. Ładnie dawkowane ,,okruchy życia" takiego gorzkiego i z dużą szczyptą humoru także. Nieźle obmyślona intryga. Temat filmu tak bliski wielu kobietom, podejrzewam, że dużo osób nie zdaje sobie sprawy jak wielu kobietom ten temat jest bliski. Dla mnie największym zaskoczeniem było to, że tam, gdzie myślałam, że film się zakończy właściwie... zrobił zwrot o 180 stopni. Stara nokia jak klasyczny chwyt z rewolwerem położonym na stole - gdyby nie to, pewnie akcja zakończyłaby się tak jak się spodziewałam. Zrobić naprawdę świeży film na taki temat, film który nie jest zabójczo ciężki - bardzo odświeżające uczucie. Także polecam. Myślę, że warto zobaczyć.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-03-21, 08:02   

,Mechanik" (2004)

Trudno mi ocenić tak jednoznacznie ten film. Uznawany za jeden z najlepszych, thriller psychologicznych z pewnością zasłużył na swoją estymę. Jest szokujący, trudny emocjonalnie (przynajmniej ja nie byłam w stanie pooglądać go w ciągu w powodu wewnętrznych napięć). Całość składa się z ,,wyblakłych" obrazów i minimalistycznego podkładu muzycznego co dodatkowo podbija jakąś atmosferę niedopowiedzeń i psychodelii. Christian Bale jako Trevor Reznik jest przekonujący, straszny i przerażający na różne sposoby. Myślę, że ten film to taka pozycja obowiązkowa obok Fight Clubu.
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2021-03-31, 21:05   

"Nagi instynkt"
Niby klasyk, ale totalnie nie tego się spodziewałam...
"Maria, królowa szkocji"
Nawet spoko...
"Seks, kłamstwa i kasety wideo" - totalnie pozytywne zaskoczenie, genialny klimat...
"Artysta" - jestem w tym filmie i jego cieple totalnie i bez pamięci zakochana...
"Pralnia" - baardzo pozytywne zaskoczenie!
"I don't feel at home at this world anymore" - nie róbcie sobie tego, chyba że chcecie używać argumentu "ostatnio ja wybierałam film i zobacz co wyszło!?"
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-03-31, 21:08   

Cascabel, w ogóle filmy z młodym Jamesem Speaderem są całkiem fajne. Miło się je ogląda.
 
 
Cascabel 





Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 3751
Wysłany: 2021-04-21, 12:36   

Zgubiłam moje ciało. Przeurocza animacja od scenarzysty Amelii. Wystarczy za rekomendację? ;)
_________________
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-04-23, 23:54   

Wander Darkly - w sumie film nie wymagający bardzo wiele od widza ale całkiem dobry jako coś na skraju dramatu podszytego elementami quasi fantastycznymi. To nie klimat cukierkowy, raczej taki słodko-gorzki. Przyjemny w ogólnym odczuciu, nie wywołał mojego entuzjazmu ale oglądało się go ,,gładko".
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2021-04-24, 19:28   

6 sezonow MLP
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2021-04-24, 19:52   

Pod rząd??? :boisie:
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2021-04-25, 14:35   

W miesiac, zostałam przymuszona, przepytywana z tresci i jej zrozumienia, oraz z wiedzy ogólnej uniwersum MLP
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2021-04-25, 15:05   

O matko, współczuję! To ja już bym nie był w stanie wyczerpująco odpowiedzieć na takie pytania :D
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2021-04-25, 15:30   

Na końcu padło pytanie ponizej pasa: jakiej łapki brakuje mojemu Discordovi?
 
 
Husarz712 
husarz





Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5323
Wysłany: 2021-04-25, 15:32   

O masakra, to już jest sadyzm żeby pytać o takie rzeczy, u niego każda łapa jest inna przecież
_________________
The Light shineth in the Darkness,
and the Darkness comprehended it not.
 
 
maat_ 
maat_





Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 12243
Wysłany: 2021-04-25, 16:46   

Właśnie!
 
 
BlueAlien 
BlueAlien
AlienQueen





Wiek: 30
Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 7849
Skąd: Andromeda
Wysłany: 2021-04-26, 08:57   

może macki, pletwy xd
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2021-05-02, 21:52   

Midsommar. W biały dzień - nie lubię tego gatunku ale zostałam zachęcona aby zobaczyć ten film. Mam mieszane uczucia. Początek bardzo ciekawy- zachęcił mnie do kontynuacji. Ale to co się później dzieje daje jakieś mocne poczucie dyskomfortu a nie grozy. No może nie do końca. Trzeba przyznać ze wiele scen ma bardzo ładne detale- można podziwiać widoczki. Podoba mi się scena tańca, jest jasna, żywiołowa i na swój sposób czarująca. Jeśli ktoś widział ,,Osadę" i przeczytał „Zdarzenie w Mischief Creek” Sapkowskiego to zna klimaty tego filmu.

Małe kobietki - najnowsza ekranizacja prozy Alcott. Film ciepły, uroczy i wdzięczny. Nakierowany na melancholię. Milutki i ładny- nie powiedział mi nic czego bym nie wiedziała, nie podał mi nic w zaskakującej formie. Dostałam dokładnie to czego oczekiwałam. Dziwnym trafem to dziś drugi film z Florence Pugh który dzisiaj widziałam. dwa obrazy, diametralnie różne. ciekawi mnie jak dalej będzie grać- warto zapamiętać to nazwisko. jej wątek jest zdecydowanie moim ulubionym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...